Receta me vaj ulliri,qumësht dhe sheqer për njollat e fytyrës që po cmënd botën… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Receta me vaj ulliri,qumësht dhe sheqer për njollat e fytyrës që po cmënd botën…

Receta me vaj ulliri,qumësht dhe sheqer për njollat e fytyrës që po cmënd botën…

Sheqeri, kripa dhe vaji i ullirit nuk janë thjesht ushqime, por mund të përdoren edhe për të pastruar fytyrën. Nëse doni një fytyrë që shkëlqen dhe pa njolla, duhet të përdorni këta produkte… Sheqeri, kripa dhe vaji i ullirit funksionojnë më së miri kur përdoren në mënyrën e duhur. Për të marrë tërë fuqinë e këtyre pastruesve natyralë dhe për t’u siguruar se do të merrni më të mirën e tyre, mund të përdorni edhe qumësht dhe mjaltë.Bëjini bashkë të gjithë përbërësit e përmendur dhe pastaj shtoni edhe qumësht dhe mjaltë nëse pëlqeni aromën e tyre. Kur t’i keni bërë bashkë të gjithë përbërësit duhet të dini fuqinë medicinale të pastës së krijuar.

Pasta e kësaj përzierjeje në lëkurë dhe veçanërisht në fytyrë do ta pastrojë fytyrën dhe do ta lerë të butë si të një bebeje.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729