Ja si te shmangni irritimin e lekures pas depilimit…(receta bio) – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si te shmangni irritimin e lekures pas depilimit…(receta bio)

Ja si te shmangni irritimin e lekures pas depilimit…(receta bio)

Ne femrat kemi disa “halle” te vogla te cilt duhet patjeter ti gjejme nje zgjidhje sa me efikase dhe me me pak kosto.Sot do te prekim temen e depilimit gje te cilen e bejme thuajse cdo muaj.Ka shume femra fatlume qe lekura nuk i irritohet  aspak dhe e kane lekure shume te mire por ka edhe disa qe kane me pak fat (fus edhe veten ketu).Gjithsesi nuk duhet te demoralizohemi dhe duhet patjeter te provojme kete metode qe do tju tregoj me poshte.Eshte teper e thjeshte dhe ju mund ta realizoni shume lehtesisht ndaj kur te jete momenti i depilimit mos harroni ta beni sepse do shpetoni.

Perbersit 

2 luge sheqer

1 ose 2 feta domate(sipas vendit)

Nqs ju irritohet lekura pas depilimit e kemi nje zgjidhje! Merrni nje domate dhe prijeni ne feta te holla dhe hidhini 2 luge sheqer siper cdo fete!Vendoseni ashtu ne vendet ku ju eshte rrituar lekura dhe mbajeni sa me shume te jete e mundur mund edhe ta masazhoni pak por shume butesisht… Mbi 30 minuta! Kjo metode heq te gjitha papastertite dhe largon irritimin.E ben lekuren me te bute dhe me te shendetshme

Ne foto ne fakt duket e shume e shijshme per ta ngrene POR jo duhet te zgjidhni njehere problemin qe keni hahah (bej shaka sepse skane asnje lidhje me njera tjetren ne shije)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729