Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN në kushte shtëpie…(receta) – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN në kushte shtëpie…(receta)

Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN në kushte shtëpie…(receta)

Celuliti është një nga kushtet e lëkurës më i vështiri për t’u trajtuar dhe për t’u zhdukur. Përveç se do një kujdes mjaft të madh duke filluar që nga dieta ushqimore, aktiviteti fizik etj, ju duhet të përdorni edhe kremëra apo mënyra të tjera për ta luftuar celulitin.Dy nga mënyrat më efektive që ndihmojnë në eleminimin e celulitit kanë si përbërës kryesor uthullën e mollës:

Përdorim i brendshëm: në një gotë të madhe uji shtoni 2 lugë gjelle uthull molle dhe një lugë mjaltë. Pijeni këtë pije 1 herë në 2 ditë, esëll në mëngjes. Përdorim i jashtëm: merrni një filxhan locion trupi dhe hidhini 2 lugë uthull molle të papërpunuar. Vendosini në zonat me celulit dhe masazhojeni me lëvizje rrethore. Përsëriteni këtë procedurë 3­4 herë në javë. Përveç kësaj mënyre, ju duhet të ushqeheni shëndetshëm dhe të bëni aktivitet fizik
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729