Bixhoz me dashurinë/ Shivai i merr shtëpinë ANIKES, ja cdo ndodh nesër... - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Bixhoz me dashurinë/ Shivai i merr shtëpinë ANIKES, ja cdo ndodh nesër…

Bixhoz me dashurinë/ Shivai i merr shtëpinë ANIKES, ja cdo ndodh nesër…

Omkara dhe Rudra dyshojnë se diçka po ndodh mes Shivait dhe Anikës. Ndërkohë Anika dhe Shivai vazhdojnë të grinden dhe Anika e sfidon atë duke i thënë se ai mund të bëjë çdo gjë por ajo nuk do përkulet para tij. Shivai kthehet në shtëpi. Tia e detyron të meditojë që të qetësohet por Shivai e ka mendjen tek Anika dhe si ta bëjë të vuajë.

Pinki i thotë Xhanvit se ato vërtet zihen me njëra tjetrën por ajo e mbështet dhe nuk do që ajo të ndahet nga Tixh. Disa burra vijnë në shtëpinë e Anikës. Ata e pyesin nëse shtëpia është e saj. Anika i thotë se shtëpia është në emër të prindërve të Sahilit. Burrat i thonë se halla e ka shitur shtëpinë për 30 lakë.

Anika nuk mund ta besojë këtë që po ndodh. Burrat i thonë Anikës të takojë pronarin e ri të shtëpisë Shivai Sing Oberoi. Ajo habitet. Gjyshja është e mërzitur për veprimin që bëri Rup. Shivai mundohet ta qetësojë. Omkara i thotë gjyshes se ata duhet të mësojnë edhe arsyen pse halla e bëri këtë. Ai thotë se kur një person nuk ka para ne nuk e dimë çfarë situate po kalon. Shivait i kujtohet Anika.

Atë e merr në telefon Anika dhe i thotë të takohen shkruan revistawho. Shivai shkon atje dhe sheh Anikën të bërë qull në shi. Ai i thotë se ajo humbi dhe se në shi po fsheh lotët por jo humbjen. Anika i thotë se e thirri për t’i thënë që koha e tij ka mbaruar dhe se ai ka humbur.

Shivai i jep një çek dhe i thotë të shkruajë shumën që do. Anika kujton Sahilin. Shivai largohet ndërsa Anika qan e pashpresë./revistawho.com
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729