Keshilla Bukurie - Page 2 of 119 - Gjithçka për Femrat

Gjithçka për Femrat

Recent Posts

Prezantueses shqiptare i vjedhin Facebook-un, ja si reagon ajo…

Prezantueses shqiptare i vjedhin Facebook-un, ja si reagon ajo…

Ky nuk është rasti i parë kur një personazhi publik i vjedhin rrjetet sociale. Këtë herë ishte moderatorja e njohur që do përballej me këtë situatë. Atë e ka shqetësuar fakti që personi që i ka hakëruar “Facebook”-un iu ka dërguar mesazhe miqve të saj. […]

E dini sa vjeç është Vera Grabocka? Nuk do ta besoni…

E dini sa vjeç është Vera Grabocka? Nuk do ta besoni…

Sa vjeç mendoni se është Vera Grabocka? Të gjithë e dimë se nuk është aspak etike të flitet për moshën e një gruaje në nivel shifrash, por është e pamundur të mos e përmendesh Verën si shembull të ‘rinisë së përjetshme.’ Energjia e saj dhe […]

Shndërrohet aktorja shqiptare..Nuk do e njihni me kete foto

Shndërrohet aktorja shqiptare..Nuk do e njihni me kete foto

Anais eshte mbesa e dy kengetareve Ingrid dhe Inis Gjoni. Ana Lika është një ndër aktoret më të drejtpërdrejta të showbiz-it shqiptar. Ajo flet hapur dhe pa doreza edhe kur bëhet fjalë për jetën e saj private. Ana eshte vertet nje vajze bukuroshe por ne […]

Ja receta që trajton rrudhat e fytyrës dhe qafës më mirë se BOTOX-i

Ja receta që trajton rrudhat e fytyrës dhe qafës më mirë se BOTOX-i

Me kalimin e viteve dhe me shfaqjen e rudhave të para në fytyrë, të gjithë fillojnë të kërkojnë çelsin e “rinisë së përjetshme”. Por edhe pse pavarësisht dëshirës tonë kjo gjë nuk është e mundur, të paktën mund të bëjmë diçka për të ngadalësuar procesin […]

8 sekrete si të keni një bark të sheshtë pa dietë dhe  palestër

8 sekrete si të keni një bark të sheshtë pa dietë dhe palestër

Shumë vajza dëshirojnë që të kenë një bark të sheshtë, por jo të gjitha arrijnë ta bëjnë atë. Disa prej tyre mbajnë dieta drastike e bëjnë ushtrime për ta arritur këtë gjë, por me disa truke të vogla ju mund të arrini përmasat që dëshironi. […]

8 mënyra efektive se si të holloni fytyrën në kushte shtëpie

8 mënyra efektive se si të holloni fytyrën në kushte shtëpie

Shumë njerëz preferojnë të kenë një fytyrë më të hollë dhe të tonifikuar. Ndonjëherë dietat ju ndihmojnë të bini në peshë por fytyra sërish nuk ndryshon.Për të ndryshuar formën e fytyrës dhe për tu dukur më të hollë duhet të keni parasysh disa ushtrime efektive. […]

5 SEKRETE bukurie të mrekulluesheme nga Egjipti

5 SEKRETE bukurie të mrekulluesheme nga Egjipti

Gratë egjiptiane gjithmonë kanë pasur varësi ndaj elementeve natyrore për bukurinë e tyre të përjetshme. Gruaja më e famshme në kohët e lashta ishte Kleopatra, e cila ishte e famshme për bukurinë e saj të mahnitshme. Këtu janë disa nga sekretet e bukurisë së Kleopatrës. […]

4 shenjat e horoskopit që nuk e falin kurrë tradhëtinë

4 shenjat e horoskopit që nuk e falin kurrë tradhëtinë

Disa reagojnë qetësisht dhe ndërpresin kontaktin me partnerin, mirëpo ka shenja të cilave reaksionet e dinjitetshme as që u bien në mend.Njerëzit reagojnë në mënyra të ndryshme ndaj tradhtisë. Disa mund të bëhen sikur nuk ka ndodhur asgjë, ndërsa të tjerët partnerit të tyre të […]

Dieta e Victoria Beckham: Ja si të humbasësh 4 kg në 4 ditë

Dieta e Victoria Beckham: Ja si të humbasësh 4 kg në 4 ditë

Një ish-Spice Girl, gruaja e një nga futbollistëve më të talentuar, më të pasur David Beckham dhe gjithmonë në top formë. Madje shpeshherë ajo është kritikuar për peshën e saj, duke u cilësuar si tepër e dobët, por Victoria është një nga ato femra e […]

Arrestohet dhe dërgohet ne psikiatri Vali Corleone; Arsyeja do tju trondisë…

Arrestohet dhe dërgohet ne psikiatri Vali Corleone; Arsyeja do tju trondisë…

Ka përfunduar në prangat e policisë së Gjilanit, i vetëshpalluri princ, Vali Corleone.Lidhur me këtë ngjarje ka folur zëdhënësi i policisë së Gjilanit në Kosovë Ismet Hashani, i cili është shprehur se arrestimi i tij është bërë pas një marrëveshje me prindërit e tij.“Po mund […]

Mesazhi i Miriamit për Albanin që i emocionoi të gjithë/ video

Mesazhi i Miriamit për Albanin që i emocionoi të gjithë/ video

Per Alban Skënderaj mund të themi pa frikë që është artisti i parë që solli një frymë të re në muzikën shqiptare. Kantautori i njohur ka vendosur të kremtojë 15 vitet e para të karrierës së tij në një koncert recital që mbushi plot e […]

Korrektorin e kemi përdorur gjithmonë gabim, ja cila është mënyra e duhur…

Korrektorin e kemi përdorur gjithmonë gabim, ja cila është mënyra e duhur…

Korrektori është një nga produktet më të mira kur është fjala për të mbuluar problemet që ke me zonën e syve, rrathët apo edhe shenja të tjera të moshës që nuk duhet të duken. Ke një event të jashtëzakonshëm? Atëherë korrektorin! I ke sytë me […]

Ja sa gjatë duhet ti LANI flokët dhe sa SHAMPO duhet të përdorni…

Ja sa gjatë duhet ti LANI flokët dhe sa SHAMPO duhet të përdorni…

E vërteta është se sa më shpesh t’i lani flokët aq më shpejt bëhen të yndyrshme. Mund të ndiqni këshillën e Kim Kardashian që t’i lani flokët njëherë në 5 ditë. Por stilistët kanë disa këshiila dhe truke të tjera për t’i pasur flokët sa […]

E mbani mend Erën tek “Njerëz dhe Fate”? Ja si duket ajo sot…(FOTO)

E mbani mend Erën tek “Njerëz dhe Fate”? Ja si duket ajo sot…(FOTO)

Trajtonte ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend. Seriali “Njerëz dhe Fate” do të ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kast të mrekullueshëm aktorësh. Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi […]

Habit balerina e TV KLAN: Albi Nako më shante trupin, ja cmë thoshte…

Habit balerina e TV KLAN: Albi Nako më shante trupin, ja cmë thoshte…

E kemi ndjekur në skenë si një prej balerinave më të mira të trupës së baletit në Tv Klan. Më pas dhe në programin “Stop”, si njëra nga velinat, por prej datës 1 Mars, ditën e parë të pranverës, atë e kemi parë nën moderimin […]

Miriami dedikim dashurie Albanit, ja si e therret ajo…

Miriami dedikim dashurie Albanit, ja si e therret ajo…

Këngëtari i dashur për publikun shqiptar Alban Skënderaj për tre ditë më radhë ka mbushur plot sallën e Pallatit të Kongreseve, ndërsa ka ngritur në këmbë një publik të tërë me perfomancën e tij. E ditën e sotme, këngëtarja Miriam Cani ka bërë një dedikim […]

I patë FOTOT, tani shikoni VIDEOT! Ja si ecte Bleona me fustanin që e talli gjithë bota…

I patë FOTOT, tani shikoni VIDEOT! Ja si ecte Bleona me fustanin që e talli gjithë bota…

Këngëtarja Bleona Qereti u bë emri më i komentuar në mediat tona dhe ato të huaja pas festës së mbrëmshme, e cila u mbajt në kuadër të ‘Oscars’ dhe ku këngëtarja shqiptare u komentua për keq.. Ajo, kishte zgjedhur që të vishet me rrjetë ashtu […]

Ju janë shfaqur rrudhat e para? 5 SEKRETE që duhet ti dini…

Ju janë shfaqur rrudhat e para? 5 SEKRETE që duhet ti dini…

A e keni ditur që kakao është pije e cila natyrshëm zvogëlon rrudhat? 1. Shtoni më shumë mish peshku në ushqim Për shembull salmoni është ushqim i shkëlqyeshëm, sepse është zgjedhje e mirë e proteinave dhe e thartirave yndyrore të omega 3-shit, të cilat ndikojnë […]

5 ditët më të mira të muajit Mars për të prerë flokët

5 ditët më të mira të muajit Mars për të prerë flokët

Astrologët, siç e dini, janë në gjendje të shpjegojnë gjithçka na ndodh në jetë me lëvizjen e Hënës, ata gjithashtu janë në gjendje të shpjegojnë ditët më të mira për të prerë flokët.Nuk mbeten thjesht këshillat e gjysheve. Edhe flokët, të gjatë apo të shkurtër, […]

Edhe Bleona shkëlqeu në ndarjen e cmimeve OSCAR, ky fustan do tju lër pa mend/ foto

Edhe Bleona shkëlqeu në ndarjen e cmimeve OSCAR, ky fustan do tju lër pa mend/ foto

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti ka marrë pjesë në eventin e ndarjes së çmimeve “Oscar” dhe si gjithmone ka arritur te marre vemendjen e te gjitheve per paraqitjen e saj ne after party-n e ceremonise. Por besoj te gjitheve u ka shpetuar fustani me te cilin […]Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729