5 mënyra natyrale si të TRASHNI buzët vetëm me makeup…[Foto] – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

5 mënyra natyrale si të TRASHNI buzët vetëm me makeup…[Foto]

5 mënyra natyrale si të TRASHNI buzët vetëm me makeup…[Foto]

Grimi është art më vete dhe jo të gjithë i dinë të fshehtat e këtij profesioni. Çdo fytyrë ka karakterisitikat e veta dhe makeup-i duhet përshtatur me këtë të fundit. Mund të dëshironi të imitoni një look por nëse nuancat e ngjyrat nuk ju shkojnë, asnjëherë nuk do të arrini atë që dëshironi ! Gabimet më të shpeshta ndodhin me zonën e syve dhe buzëve pasi femrat duan të arrijnë tipare që nuk i kanë! Nuk thotë njeri që kjo është e pamundur, por duhet të dini mënyrën e duhur si të zmadhoni sytë apo rrisni volumin e buzëve. 5 hapat e mëposhtem do ju tregojnë si të keni buzë të plota pa iu nënshtruar ndërhurjeve. 1. 2. 3. Ndiqni te gjitha instruksionet si ne foto. JAne metoda shume te thjeshta por shume efektive per te trashur buzet ne kushte shtepie vetem me makeup. Te gjitha keto metoda jane te bazuara ne keshillat e profesionisteve estetiste. 4. 5. Lexo me shume…
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729