Ja cili eshte qyteti qe duhet te jetoni ne baze te shenjes suaj te horoskopit – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja cili eshte qyteti qe duhet te jetoni ne baze te shenjes suaj te horoskopit

Ja cili eshte qyteti qe duhet te jetoni ne baze te shenjes suaj te horoskopit

Nëse besoni në Horoskop apo jo, parashikimet e Zodiakut mund të jenë mjaft interesante.Të paturit e një vështrimi të largët mbi ngjarjet e rëndësishme të fatit tuaj dhe mundësia që yjet kanë zgjidhjen e problemeve tuaja, mund të ofrojnë një siguri qetësuese.Ne shpesh mbështetemi në përputhshmërinë e Horoskopit kur kërkojmë partnerë romantikë, pozicionet ideale të punës ose thjesht për të kontrolluar perspektivat e javës së ardhshme.

Po në lidhje me qytetet më të mira për të jetuar? Zbulimi i vendit ideal për të jetuar dhe përputhja e natyrës tuaj me mjedisin, mund të jetë shumë interesante.Pra, nëse keni lirinë dhe prirjen për të mbushur valixhen tuaj, më poshtë gjeni qytetet në të cilat duhet të udhëtoni, sipas shenjën tuaj të Zodiakut:

Dashi – Amsterdam, Hollandë

Dashi si natyrë e gjallë që është, aktive dhe kërkuese, i përshtatet në mënyrë të përsosur kultura vibruese e Amsterdamit. Qyteti ka një shumëllojshmëri të shëtitjeve dhe turne me biçikleta, prandaj, është ideale për një person që ka nevojë të lëvizë vazhdimisht. Përveç kësaj, Dashi sipërmarrës dhe pozitiv do ta adhuronte këtë vend, Amsterdami është një fillim i mirë. Këtu, energjia e tyre e bollshme mund të përdoret më së miri!

Demi ndihet si në shtëpi në Valletta të Maltës

Shpirti i Demit ka shumë bujari, e cila i përshtatet në mënyrë ideale në një Maltë të vogël dhe të gëzueshme. Malta, në Mesdheun piktoresk, është e njohur për mikpritjen dhe zemërgjerësinë e saj legjendare.Filozofia e jetesës së banorëve aty përshtatet me dashurinë e Demit për një standard të përgjegjshëm jetese dhe arkipelagu i mrekullueshëm është i përkryer për Taurun kreativ.

Binjakët ndjihet si në shtëpi në Nairobi, Kenia

Binjakët është super i adaptueshëm dhe lulëzon në vende të zëna me punë, ku ata mund të përzihen me vendasit lehtësisht.Pra, ata përshtaten në mënyrë të përsosur në skenën e gjallë të biznesit në Nairobi. Qyteti gjithashtu ka një skenë pulsuese muzikore elektronike dhe të natës ekstravagante, e cila do të kënaqte dëshirën e Binjakëve për shoqërizim.

Gaforrja ndihet si në shtëpi në Athinë, Greqi

Gaforret janë aktorë të lindur. Imagjinata dhe emocionaliteti i tyre funksionojnë mjaft mirë në skenën e teatrit të Athinës.Kryeqytet grek, Athina është gjithashtu kryeqyteti botëror i skenës së teatrit. Për më tepër, historia e tij e lashtë me siguri do të magjepsë natyrën romantike të Gaforres.

Luanët ndihen si në shtëpi në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe

Vendet që janë glamuroze dhe që ofrojnë një mënyrë jetese luksoze janë habitate natyrore për Leot.Leot janë të prirur për madhështi dhe ky element është një domosdoshmëri për ta kur zgjedh një vend për të jetuar. Dubai është sinonim i luksit dhe pasurisë dhe do të përshtatet në mënyrë të përkryer ndaj Luanit.

Virgjëreshja ndihet si në shtëpi në Gjenevë, Zvicër

Virgot janë të njohur për arsyetimin dhe vetëdijen e tyre, si dhe shijen e tyre për politikën.Kapitali paqësor i botës, Gjeneva, është një qendër e njohur e politikës dhe kjo histori i përshtatet më së miri Virgjëreshës. Etika e punës së Virgjëreshës do të lulëzojë në këtë qendër për OKB-në dhe Kryqin e Kuq.

Peshorja ndihet si në shtëpi në Kosta Brava, Spanjë

Peshoret janë të qetë dhe natyralistë, të cilët nuk tronditen lehtë nga kulturat e reja. Dashuria e tyre për natyrën i çon në qytetet mahnitëse bregdetare spanjolle, ku ata do të kenë një kohë paqësore dhe ripërtëritëse në natyrë.Peshoret janë të sjellshëm dhe të kujdesshëm dhe përshtaten në mënyrë të përsosur me peizazhin e fshatrave të vegjël të peshkimit. Nëse Peshoret pëlqejnë edhe atletikën, me siguri do të kënaqen me kalimin e kohës në plazhet dhe udhëtimet në kodrat fqinje.

Akrepi ndihet si në shtëpi në Venecia, Itali

Akrepi është shenja sekrete dhe mistike e Zodiakut. Akrepi do të preferonte veçimin në qytetin italian të Venedikut.Ata përgjithësisht qëndrojnë larg vendeve të zëna me punë, prandaj do të magjepsen nga atmosfera e qetë dhe mungesa e trafikut të qytetit. Edhe Akrepi më cinik do të dashurohet me vendkalimet dhe kanalet e bukura, ideale për dashuri dhe eksplorim.

Shigjetari ndihet si në shtëpi në Gold Coast, Australi

Shigjetari, shumë si Peshorja, lulëzon kur del jashtë dhe zbulon paqen e brendshme në natyrë. Kjo është arsyeja përse Gold Coast është vendi i përsosur për këtë shenjë të Zodiakut.Gjithmonë kureshtar Shigjetari do të jetë mjaft i zënë atje, jo vetëm duke ndenjur shtrirë në plazh. Ky vend është i rrethuar nga male, ka shumë parqe kombëtare dhe tematike, si dhe një jetë nate e çmendur.

Bricjapi ndihet si në shtëpi në Zyrih, Zvicër

Bricjapët këmbëngulës, të vendosur dhe gjithnjë në kërkim të përsosmërisë do të adhurojnë një nga qytetet më të pasura të Evropës.Këta njerëz të orientuar drejt biznesit do të përparojnë në kryeqytetin financiar të botës, e cila, nga ana tjetër, do t’u japë atyre sfidat që kërkojnë.

Ujori ndihet si në shtëpi në Tokio, Japoni

Si shenja më progresive e Zodiakut, Ujori natyrisht kërkon një qytet futuristik. Ujori kureshtar dhe krijues do të jetë kapluar nga turma e çuditshme dhe fantastike që ju nuk mund ta gjeni tjetër kund.Ujorët modernë do të shijojnë rrokaqiejt dhe kulturën e drejtuar nga teknologjia të Tokio-s, qyteti më i banuar në Tokë.

Peshqit ndihen si në shtëpi në Vjenë, Austri

Peshqit janë krijues për nga natyra, me një lidhje të thellë me muzikën.Kështu që, Vjena do t’i tërheqë ata jashtëzakonisht. Vjena ka qindra muze, histori të pasur muzikore dhe pamje të bukura që do ndezin natyrën romantike të Peshqve.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729