Receta 15 minutëshe që largon përgjithmone qimet nga fytyra juaj/ BIO – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Receta 15 minutëshe që largon përgjithmone qimet nga fytyra juaj/ BIO

Receta 15 minutëshe që largon përgjithmone qimet nga fytyra juaj/ BIO

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje dhe te keni nje fytyre te bukur dhe te lemuar cdo dite.

Përbërësit:
1 filxhan mjaltë
1 filxhan miell tërshëre
1 filxhan lëng limoni
Përgatitja:

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet. Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë. Pas një muaji, problemi juaj me qimet e fytyrës do të jetë pjesë e të kaluarës.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729