Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta

Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta

Soda e bukës është një përbërës i mirë për të hequr pikat e zeza. Kokrrizat e saj të vogla heqin në mënyrë natyrale çdo gjë që bllokon poret e lëkurës.Për këtë maskë ju duhen: ujë dhe sodë buke. Përzjeni ujë me sodë buke për të formuar një pastë që është e trashë por e shpërndashme. Aplikoni pastën në lëkurë duke lëvizur dorën në mënyrë rrethore. Më pas shpëlajeni tërësisht mire me ujë të ftohtë. Në fund thani fytyrën dhe përdorni një locion zbutës.Shënim: Ju nuk mund ta bëni shumë shpesh këtë maskë sepse soda e bukës ka pH të lartë dhe mund ta thajë shume lëkurën tuaj. Rekomandohet 2-3 herë në javë.Nje menyre tjeter eshte edhe e shpjeguar ne videon me poshte:
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729