Maska e fytyrës që cdo femër mbi 20 vjec duhet të bëj 1 herë në javë – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Maska e fytyrës që cdo femër mbi 20 vjec duhet të bëj 1 herë në javë

Maska e fytyrës që cdo femër mbi 20 vjec duhet të bëj 1 herë në javë

Lëkura e fytyrës është një pjesë delikate në trupin e njeriut, në një moment ose në një tjetër është e nevojshme që ne të pëdorim forma të ndryshme për të bërë të mundur që të kujdesemi për të.Një maksë e cila na ndihmon për këtë është ajo me mjaltë dhe limon. Eshte nje recete e thjeshte por eshte nga ato receta qe duhet ta perdorin te gjitha femrat mbi 20 vjec.

Si fillim në një tas shtoni 1 lugë caji mjaltë dhe 1 lugë caji lëng limoni. Përziejini mirë me njëra-tjetrën derisa masa të bëhet homogjene dhe pastaj aplikojeni në fytyrë dhe qafë të pastër për rreth 15 minuta. Kjo është një maskë të cilën ju mund ta aplikoni 1 herë në javë.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729