Ja receta që zbardh fytyren dhe e lë të butë si BEBE… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja receta që zbardh fytyren dhe e lë të butë si BEBE…

Ja receta që zbardh fytyren dhe e lë të butë si BEBE…

Llumi i kafes shërben për flokët e dëmtuar, për rrathët e syve, për heqjen e erës se keqe nga duart, për rigjenerimin e lëkurës, etj. Zbulojeni si duhet ta përdorni.Mos e hidhni me llumin e kafesë se mëngjesit. Ai ka shume vlera dhe i bën flokët dhe fytyrën tuaj me te bukur.

Perberesit:
1 Luge llum kafe
1 luge vaj ulliri
disa pika leng limoni

Pergatitja:

maska me kafe

Pasi te keni pire kafen turke pjesen e fundit te saj mos e pini dhe merrni pjesen e trashe qe ngelet ne fund.Hidheni ne nje ene dhe shtoni vajin e ullirit dhe lengun e limonit.Perzjejeni mire derisa te behet nje mase homogjene.Perzjerja te behet mire ne menyre qe te bashkohen ingredientet.Aplikojeni ne fytyre per 5 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te rrjedhshem.Fytyra juaj do te jete e shkelqyeshme dh e e bute. Perdoreni nje here ne jave.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729