Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte…

Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte…

Me gjithë produktet kozmetike që përdorim sapo perfundon vera, tendenca e produkteve natyrale për çdo problem të lëkurës është bërë gjithmonë e më dominuese. Ok, produktet ‘pas diellit’ janë vazhdimisht të rekomanduara, por jo gjithmonë funskionojnë për bezdinë që na krijon lëkura kur fillon të bjerë. Për të ndihmuar lëkurën të pastrohet nga qelizat e vdekura, të jetë e shkëlqyeshme dhe e butë, një scrub natyral me llumin e kafes është zgjidhja më e mirë.
Si përgatitet: Mjafton një përzierje e llumit të kafes turke me pak vaj ulliri dhe disa pika limoni. Pasi të kesh përftuar masë homogjene, fillo aplikoje në trup, por edhe fytyrë dhe masazho lehtë me mollëzat e gishtave. Pas disa minutave, shpëlaje trupin normalisht. Kaq e thjeshtë! Llumin e kafes mund ta kombinosh edhe me kripë, vaj natyral dhe disa pika vaji esencial, sipas preferencës.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729