Maskë për flokë kaçurrela - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Maskë për flokë kaçurrela

Maskë për flokë kaçurrela

Maskë për flokë kaçurrelë

Perberesit:

-1 e bardhe veze

-3-4 luge vaj ulliri ne varesi te gjatesise se flokeve

Pergatitja:

Veçojmë të bardhën e një kokrre veze nga e verdha. Të bardhën e vezës e rrahim në një tas dhe me të lyejmë flokët. Maskën e mbajmë 20 minuta dhe kokën e mbështjellim me një kapuç plastmas ose me nje peshqir te ngrohte. Flokët i shpëlajmë me ujë të vakët. Uji i nxehtë i dëmton rrënjët e flokëve dhe u heq shkëlqimin. I thajmë pak me peshqir. Në një filxhan kafeje hedhim pak vaj ulliri. Me vajin e ullirit lyejmë rrënjët dhe flokët në të gjithë gjatësinë e tyre. Vajin e ullirit e lëmë të veprojë për 15-20 minuta. I shpëlajmë flokët me ujë të ngrohtë dhe i lajmë me shampo derisa yndyra të hiqet plotësisht.

Perseriteni kete maske 1 ose 2 here ne jave.

 

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729