Ja si të risni flokët deri në 5 cm & ndaloni rënien në 1 muaj/ receta – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si të risni flokët deri në 5 cm & ndaloni rënien në 1 muaj/ receta

Ja si të risni flokët deri në 5 cm & ndaloni rënien në 1 muaj/ receta

Maskat per rritjen e flokeve ne kushtet e shtepise jane te mira, nuk kushtojne dhe nuk kane efekte anesore. Per kete ia vlen ti provoni . Ne disa floke rezultati do jete I menjehershem , ne disa te tjere brenda pak javeve. Kini durim. Maskat per rritjen e flokeve jane testuar nga qindar gra, te cilat kane pranuar se floku I tyre ka pesuar ndryshime te mrekullueshme.

Se bashku me maskat duhet te tregoni kujdes edhe per ushqimin . Nese doni te keni floke te shendetshem konsumoni me shume ushqime proteinike dhe me zink si arra, mish, peshk dhe veze. Proteinat ushqejne flokun, zinku parandalon renien e tyre. Per te gjitha femrat qe kane renie te theksuar flokesh eshte provuar ne shume studime se zinku eshte menyra kryesore qe lufon kete problem.

Maske per rritjen e flokeve
Fillimisht ju duhet te ngrohni dy filxhan (kafeje) vaj ulliri(jo te nxehte) .Pasi ta keni ngrohur aplikojeni ne floke mbajeni koken poshte kur ta aplikoni per 5 minuta. Gjate ketyre 5 minutave me koke poshte ju do i beni nje masazh rrenjes se kokes shume butesisht.Me kete masazh ju do te stimuloni rritjen e flokut.Me pas vajin e ullirit aplikojeni ne te gjithe flokun duke bere edhe nje masazh te majat.Me kete masazh ju luftoni majat dyshe.

Pasi e keni mbajtur kete perberje per 40 minuta ashtu sic e keni do aplikoni masken super rigjeneruese qe perbehet nga veza dhe mjalti .
Perbersit:
-1 e verdhe veze
-4 luge mjalte .
Pasi e keni rrahur te verdhen e vezes shtojini mjaltin e shkrire.Perziejini mire te dy perbersit edhe aplikojeni masken nga rrenja deri ne maja.Kete perzierje ju do ta mbani per 20 minuta.Pra gjithsej per realizimin e maskes duhet 1 ore. Kjo maske do te bej vertet mrekullira.Maska behet njehere ne jave dhe rezultatet shihen brenda muajit!
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729