Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës

Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës

Mikesha nga te gjithe mesazhet qe me vijne cdo dite me te shumte jane ata qe kerkojne dicka efikase ne kushte shtepie se si te parandalojne yndyren e flokut. Dhe me poshte une po ju paraqes nje sekret shume te thjeshte se si te parandaloni kete problem.

Nëse keni flokë të yndyrshëm, që bëhen për t’u larë brenda ditës, provojeni këtë truk.

Shtoni pak kripë të trashë në shampon e zakonshme të flokëve (nuk është e nevojshme të blini një enkas për yndyrën) dhe lajini flokët njësoj siç bëni gjithmonë. Kaloni më pas balsamin dhe shpërlajini. Do ta shihni menjëherë ndryshimin. Ç’është më e rëndësishmja, do të shihni që yndyra nuk do të shfaqet aq shpejtë.

Për veprim edhe më të efikas, shtoni kripë edhe në balsam. Kalojeni masën në flokë dhe lëreni të veprojë për 20 minuta. Do të shihni që flokët do të duken me më shumë volum dhe pa funde të djegura.

Për lëkurën e fytyrës


Në këtë rast, nuk është e nevojshme të shtoni kripë në të gjithë sapunin e lëngshëm me të cilin lani fytyrën! Mjafton të hidhni fare pak në dorë, të krijoni shkumë bashkë me kripën dhe të lani fytyrën. Pas shpëlarjes do të eliminohen të gjitha qelizat e vdekura.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729