3 gabime me flokët kacurrel që NUK duhet ti bëni më/ foto – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

3 gabime me flokët kacurrel që NUK duhet ti bëni më/ foto

3 gabime me flokët kacurrel që NUK duhet ti bëni më/ foto

Kaçurrelat duket se janë bekim dhe mallkim në të njëjtën kohë e shumë femra mund ta gjejnë veten në këto fjalë. Shumë do të donin t’i kishin flokët kaçurrela, por kush i ka nuk i do ! Kjo ndodh vetëm se kaçurrelset bëjnë shumë gabime kur kujdesen për flokët dhe këto gabime bëjnë që flokët të duken të shpupuritura, pa volum e të thata. Më poshtë do të lisotjmë të gjitha gabimet që duhen shmangur në mënyrë që ju t’i doni sërisht kaçurrelat tuaja.

Zgjidhni shampon e duhur
Procesi i stilimit të kaçurrelave fillon që në dush. Sigurohuni që shampoja të jetë pa sulfate dhe e pasur me minerale e vitamina të rëndësishme për flokët.

Aplikojeni zbutësin me duar dhe masazhoni skalpin e kokës pëe rreth 5 minuta.
Qëndroni larg produkteve me silicon. Ndonëse qëllimi i këtyre të fundit është të shkëlqejë flokët, këto produkte do të prishin kaçurrelat tuaja.

Mos i krihni shumë shpesh. Pyetja më bezdisëse që mund t’u behet kaçurrelseve është : Përse nuk i kreh flokët? Epo mjaft e bëtë këtë pyetje pasi kaçurrelset duhet t’i krehin flokët vetëm në dush. Nëse flokët kaçurrela krehen në të thatë atëherë ato do të shdnërrohen në një krifë luani.Si ne foton me poshte (haha)

 
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729