Këto janë 8 veshjet që cdo femër duhet ti ketë patjetër në garderobën e saj… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Këto janë 8 veshjet që cdo femër duhet ti ketë patjetër në garderobën e saj…

Këto janë 8 veshjet që cdo femër duhet ti ketë patjetër në garderobën e saj…

Ne gardërobën femërore ekzistojnë artikuj evergreen qe te kombinuar midis tyre mund te krijojnë veshje shume fashion duke filluar nga ato casual si jeans dhe t-shirt te thjeshte deri tek veshjet me elegante për ti kombinuar me aksesoret e duhur. Cilat janë veshjet e domosdoshme për te pasur ne gardërobë? Ne gardërobën femërore ekzistojnë artikuj evergreen qe te kombinuar midis tyre mund te krijojnë veshje shume fashion duke filluar nga ato casual si jeans dhe t-shirt te thjeshte deri tek veshjet me elegante për ti kombinuar me aksesoret e duhur.

1. Jeans dhe t-shirt


Jeans-et janë veshjet me te preferuara nga femrat ne te gjithë boten, te propozuara çdo vit nga firmat e modës ne forma perfekte për te nxjerre ne pah çdo lloj siluete. Te kombinuara me një t-shirt te thjeshte, jeans-et mund t’ju ndihmojnë ne çdo rast. Mund te vishen me sandale dhe dekolte me taka mund te vishen ne një party glamour apo cocktail ndërsa te kombinuara me sneakers dhe xhakete lëkurë mund te bëjnë look-un tuaj ne stilin rock glam dhe jo vetëm.

2. Fustani i zi


Fustani i zi është veshja me dashur nga femrat për me shume se një shekull është një veshje klasike perfekte për te qene elegante ne çdo rast. Fustani i zi mund te mbahet qoftë për një veshje zyre nëse kombinohet me një xhakete por mund te jete edhe një veshje ceremonie nëse vishet me një pale këpucë bizhu dhe një bolero. Por fustanin e zi mund ta vishni edhe me sneakers, këmbale, çizme etj.

3. Pantallonat e zeza dhe këmisha e bardhe


Kërkoni mire ne gardërobë te gjitha femrat kane një pale pantallona te zeza. Por nëse i kombinoni me një këmishë te bardhe te thjeshte mund ti vishni ne shume situata perfekte për te shkuar edhe ne pune por edhe për një look casual nëse i kombinoni me këpucë te sheshta si balerina apo këpucë ne stilin mannish.

4. Kominoshet jeans


Ne varësi te stinës dhe te tendencave te momentit, kominoshet jeans qëndrojnë një klasik qe nuk del kurrë nga moda dhe për këtë është e rëndësishme te keni një model te tille ne gardërobën tuaj.

5. Look elegant dhe casual me fund me pala midi


Një tjetër veshje evergreen është fundi me pala midi shume i lehte për tu kombinuar. Nëse keni dëshirë te krijoni një veshje elegante visheni me një këmishë njëngjyrëshe dhe një pale këpucë te larta. Por nëse ju duhet një look casual dhe çapkën atëherë rruge te lire për kombinime me bluza me stampa dhe me ngjyra, t-shirt dhe atlete.

6. Këmishë dhe xhakete


Këmisha ne përgjithësi është një veshje shume e dashur dhe mund te vishet me çdo gjë por nëse e vishni me xhakete mund ti jap veshjes tuaj një pamje te rafinuar. Nëse preferoni look formal dhe elegant synoni për xhakete ne ngjyra te errëta si e zeza.

7. Fustani me ngjyre te zbehte


Një fustan ne tonalitete te zbehta si e bardha apo roza pluhur duhet ta keni ne gardërobë mbi te gjitha nëse preferoni te realizoni një veshje bon ton dhe romantike. Nje fustan ne ngjyre te çelur është perfekt për ta veshur ne çdo sezon për me tepër nëse e kombinoni me aksesoret e duhur.

8. Veshjet me pardesy


Nder veshjet femërore pardesyja është veshja me e bukur perfekt për te kompletuar një look te thjeshte. Shpesh pardesyja jep një look shume modern nëse e vishni me një pale jeans klasike te kombinuara me këpucë te sheshta por shume te bukur janë dhe me veshje me elegante.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729