Ja si te keni BARKE te SHESHTE ne vetem 2dite… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si te keni BARKE te SHESHTE ne vetem 2dite…

Ja si te keni BARKE te SHESHTE ne vetem 2dite…

Nëse ju mundon ajo se keni shtuar disa kile tepër, dieta e fundjaves është zgjidhja e duhur për ju.Dieta fundjave është e vështirë për trupin, kështu që është e rekomanduar vetëm për njerëzit plotësisht të shëndetshëm. Ushqimi fillon të shtunën në mëngjes dhe duhet të jeni të sigurt që ta përfundoni atë të dielën në mbrëmje.

Kjo është përdorur kryesisht para një ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj, dmth kur ju doni të keni bark të sheshtë dhe të dukeni fantastike.
Dita e shtune
Mëngjesi : kos me kalori të ulët ose kos me yndyrë të ulët dhe fruta të freskëta sezonale
Dreka : peshk me vetëm lëng limoni dhe vaj ulliri, sallatë jeshile dhe me limon dhe vaj ulliri, miell i pasitur dolli
Darka : kos me kalori të ulër dhe kungull i njomë i zier, mund të ketë edhe perime tjera të përziera.

Po ta mendosh dita e shtune nuk eshte e veshtire pasi i keni marr te gjitha elementet qe i duhen trupit tuaj.

Dita e diel
Mëngjesi : 1 filxhan çaj nenexhik, natyrisht, pa sheqer, drithëra integrale.
Dreka: Bishtaja dhe lëng limoni
Rostiçeri : 250 gram fruta të freskëta, drithëra integrale, sallatë jeshile, filxhan çaj pa sheqer.Ne te dyja ditet duhet te konsumoni shymd uje sepse duhet te mbani trupin te hidratuar.Duhet ta dini qe uji ju jep shume energji ndaj eshte i pazavendesueshem me asnje pije tjeter ndaj duhet ta konsumoni edhe kur nuk jeni ne diete

Dietë fundave ka efektin e purifikimit të trupit për një kohë të shkurtër.
Ju do të humbni 2, maksimale 3 kilogram. Në vetëm dy ditë ju do të merrni një bark të sheshtë!

 
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729