Ja si të humbi PESHË në fytyrë dhe të krijoni konture joshëse… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si të humbi PESHË në fytyrë dhe të krijoni konture joshëse…

Ja si të humbi PESHË në fytyrë dhe të krijoni konture joshëse…

Shumë prej nesh duan faqe më pak të bëshme dhe kjo është e mundur duke ndjekur disa truke të vogla. Me pak durim dhe këmbëngulje ju mund të keni një fytyrë më të dobët.Është e nevojshme për të ndjekur një dietë pastrimi, duke eliminuar disa ditë kripën, sheqerin dhe ëmbëlsirat në përgjithësi, miellin e rafinuar dhe mishin e kuq. Një zakon i mirë është të nisni ditën me një gotë ujë të ngrohtë me limon, mundësisht organik dhe pastaj të hani për mëngjes ndoshta disa fruta, në varësi të sezonit. Në darkë mund të konsumoni lëng anasi, sallatë jeshile dhe çaj jeshil. Këshillohet të ndiqni një dietë me lëngje dhe perime. Duhet gjithashtu që të pini të paktën dy litra ujë në ditë. Alkooli dehidraton trupin dhe kontribuon ndjeshëm në rritjen e ënjtjes në fytyrën tonë. Vera, birra dhe pijet e tjera alkoolike, gjithashtu, përmbajnë një numër të lartë të kalorive. Ndaj këshillohet që të eliminohen.Xhenxhefili mund të konsumohet edhe dy herë në ditë. Çaji jeshil është një antioksidant i fortë dhe vepron si një pastrues i mirë i trupit nga toksinat
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729