Trupi – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Trupi

Ja si te ZHDUKNI VENAT E ZGJERUARA nga kembet tuaja ne pak kohe (2 receta)

Ja si te ZHDUKNI VENAT E ZGJERUARA nga kembet tuaja ne pak kohe (2 receta)

Venat e zgjeruara pervec se te japin probleme dhe lodhje me ecjen jane jo estetike edhe na japin nje pamje shume te kendshme duke na detyruar te veshim vetem funde dhe pantallona te gjata .Te gjitha ne deshirojme kembe te bukura pa vena,celulit apo zgjerime.Dihet […]

TRE maska per RENIEN e flokeve (receta)

TRE maska per RENIEN e flokeve (receta)

Maska per renien e flokut.Ju mund te zgjidhni ke te deshironi nga keto tre maska ..Zgjidhni ate qe ju duket me e thjeshte per tu realizuar ne shtepi dhe aplikojeni sipas udhezimeve me poshte . Maska e pare Perbersit 1kokerr veze 8 pika leng limoni […]

Pudra e BEBES nje mrekulli e vertet ne BUKURI …

Pudra e BEBES nje mrekulli e vertet ne BUKURI …

Pudra e bebes eshte nje mrekulli persa i perket bukurise dhe kurimit te saj. KESHILLA BUKURIE ju jep tregon disa nga perdorimet te cilat me siguri nuk i keni diturNdihmon në fiksimin e makeup.Pasi të përfundoni makeupin , merrni një furçë të trashë, dhe kaloni […]

Si të ÇELNI ngjyrën e flokëve me KANELLE pa shkuar ne parukeri

Si të ÇELNI ngjyrën e flokëve me KANELLE pa shkuar ne parukeri

Si të çelni ngjyrën e flokëve me kanellë pa shkuar ne parukeri BEJINI SHPERNDAJE QE TA LEXONI GJITHMONE! Kanella me shekuj përdoret si një nga perbersit më interesante në kuzhinë, ndërsa së fundi për të flitet gjithnjë e më shumë, si për preparat i shkëlqyeshëm […]

Ja si të eleminoni CELULITIN & STRIJAT në kushte shtëpie…

Ja si të eleminoni CELULITIN & STRIJAT në kushte shtëpie…

Nuk jeni të vetmet – a e dini që madje 80 për qind e femrave i mundon celuliti, duke përfshirë edhe yjet e njohura? Në treg ekzistojnë mjaft produkte për të luftuar celulitin, mirëpo nëse duhet t’i besojmë dermatologëve, një recetë natyrale që nuk kushton […]

Ja receta e famshme e DEPILIMIT me SHEQER…

Ja receta e famshme e DEPILIMIT me SHEQER…

Me sheqer mund të bëni depilim në mënyrë të thjeshtë dhe efikase, ngjashëm si edhe me dyllë. Është interesante se kjo metodë është shumë e vjetër, ndërkaq ka ardhur nga Lindja e Afërt ku edhe sot më së shpeshti është njëri ndër problemet më të […]

Ja si te hiqni DHJAMIN e BARKUT me receten magjike…(BIO)

Ja si te hiqni DHJAMIN e BARKUT me receten magjike…(BIO)

Ky eshte uji me limon apo dushi i brendshem qe e bej cdo dite esell (prej 2 javesh). Efektet jane te menjehershme. Nese deshironi te dobesoheni provojeni me cajin e gjelber, sipas kesaj recete. Këtë recetë mund ta merrni në mëngjes kur zgjoheni, për të […]

Ja si të ELEMINONI CELULITIN përfundimisht…(5 maska BIO)

Ja si të ELEMINONI CELULITIN përfundimisht…(5 maska BIO)

Sado trupa të mirë të kemi, përsëri gjejmë diçka që s’na pëlqen… Dhe çuditërisht të gjitha përqëndrohemi tek i njëjti “defekt”… te celuliti. Vajza, mos u merakosni fare për të, nuk ka femër në botë që të mos ketë qoftë dhe pak… Më poshtë po […]

Ja PIJA magjike që eleminon DHJAMIN e BARKUT në 10 ditë…

Ja PIJA magjike që eleminon DHJAMIN e BARKUT në 10 ditë…

Kjo pije që kemi për ju sot është ideale nëse dëshironi të humbni shumë peshë pa dieta ose ushtrime ( e dime qe nuk i keni shume qef  ;P ).  Ky ilac magjik  është në të vërtetë një pije e përbërë nga kanella dhe mjalti, […]

Ja si të keni bark të SHESHTË & të TONIFIKUAR në 10 minuta…

Ja si të keni bark të SHESHTË & të TONIFIKUAR në 10 minuta…

Dihet tashme qe problemi me i madh per femrat (pervec celulitit) eshte heqja e barkut, vecanerisht pasi jane bere nena. Cdo femer deshiron nje bark te dobet, me muskuj e te tonifikuar. Realizimi i kesaj deshire duket kaq e veshtire dhe stermunduese. Kushtojini vetes vetem […]

Ja si të ELEMINONI CELULITIN në 30 ditë…

Ja si të ELEMINONI CELULITIN në 30 ditë…

Mikesha kjo eshte menyra me e lehte qe do keni lexuar ndonjehere sa i perket luftes me celulitin. Ka shumë programe të cilat e luftojnë celulitin, por vështirë se keni dëgjuar për dushin me kripë deti si metodë efektive për heqjen e celulitit. Në fakt, […]

Ja si të eleminoni CELULITIN në KUSHTE SHTËPIE…

Ja si të eleminoni CELULITIN në KUSHTE SHTËPIE…

Pija, e cila për shumë njerëz paraqet ritualin e preferuar të mëngjesit për ta larguar gjumin, është aq shumë efikase edhe në synimin për ta nxitur qarkullimin i cili është kyç në luftën kundër celulitit. Dihet që celuliti krijohet për shkak të mungesës së qarkullimit […]

Ja 10 arsyet pse duhet të PINI UJË të ngrohtë çdo MËNGJES…

Ja 10 arsyet pse duhet të PINI UJË të ngrohtë çdo MËNGJES…

Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Nuk eshte e rendesishme nese zgjoheni mire apo keq duhet ta nisni diten me nje gote uje, per nje sere arsyesh qe do ti lexoni me poshte.Si uji i ftohtë ashtu […]

Ja si të eleminoni CELULITIN & ZGJERIMET  e lëkurës në 30 ditë…

Ja si të eleminoni CELULITIN & ZGJERIMET e lëkurës në 30 ditë…

Ja si të eleminoni CELULITIN & ZGJERIMET  e lëkurës në 30 ditë… Perberesit: -3 lugë gjelle vaj kokosi -1 luge gjelle kripë Pergatitja: Vaji i kokosit eshte nje ingredient qe do ju ndihmoje te keni kofshe te tonifikuara pa celulit dhe seksi.Per kete do ju […]

Humbni peshë në mënyrë natyrale

Humbni peshë në mënyrë natyrale

Humbni peshë në mënyrë natyrale Perberesit: -xhinxherfil -1 kastravec -1 limon -10 gjethe mente -2 litra uje Pergatitja:Perftoni lengun e nje limoni ,lengun e kastravecit dhe xhinxherit.Hidheni lengun e perftuar ne 2 litra uje.Me pas hidhni edhe 10 gjethet e mentes dhe lereni per 1 […]

Maska e depilimit me sheqer

Maska e depilimit me sheqer

Maska e depilimit me sheqer Muajve të fundit gjithnjë e më i popullarizuar po bëhet depilimi i qimeve me sheqer. Me sheqer mund të bëni depilim në mënyrë të thjeshtë dhe efikase, ngjashëm si edhe me dyllë. Para se t’ju sqarojmë se çfarë duhet të […]

Maskë për eleminimin e qimeve të trupit në kushte shtëpie

Maskë për eleminimin e qimeve të trupit në kushte shtëpie

Maskë për eleminimin e qimeve të trupit në kushte shtëpie Masë apo përzierje të fortë, me anë të cilës mund të hiqni qimet në trup, do të përfitoni me anë të përzierjes së të bardhës së vezës, miell misri dhe sheqer. Përzieni një të bardhë […]

Ja si të humbisni 7 kg në 7 ditë

Ja si të humbisni 7 kg në 7 ditë

Ja si të humbisni 7 kg në 7 ditë… Dieta e supes e cila zgjat 7 dite dhe mund te humbni 5-7 kg. Nuk rekomandohet per nje kohe me te gjate sepse eshte shume strikte dhe ka pak kalori 700-800 ne dite. Nderkohe nje njeri […]

Ja si te hiqni kilogramet e tepert…(2 receta)

Ja si te hiqni kilogramet e tepert…(2 receta)

Dieta detoksifikuese : 1 shembull Organizimi I  nje diete detoksifikuese nuk eshte e veshtire, mund te behet per 2 ose 3 dite pas nje periudhe te “festes” ushqimore, ose per disa dite ne muaj. Jo supermarketeve, dhe pro tregut te fruta-perimeve, me keto indikacione baze […]

Ja si te shpetoni nga QIMET e TRUPIT pergjithmone…

Ja si te shpetoni nga QIMET e TRUPIT pergjithmone…

Mikesha ja si te shpetoni nga QIMET e TRUPIT pergjithmone. Më poshtë po ju tregoj një mënyrë të lehtë depilimi që jo rrallëherë më ka zgjidhur punë, të ashtëquajturën sugaring. Përbërësit -2 filxhanë sheqer -1/4 filxhan lëng limoni -1/4 filxhan ujë -1 vazo prej qelqi […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729