Trupi Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Trupi

I keni këto 2 vrima në shpinë, ja çfarë domethënie kanë për 1 femër…

I keni këto 2 vrima në shpinë, ja çfarë domethënie kanë për 1 femër…

Disa njerëz kanë vrima në mjekër, ndërkaq të tjerët i kanë këto dy vrima seksi në shpinë. Vrimat kanë lidhje me ndërtimin trupor dhe me strukturën e eshtrave. Kërdhokullat tona kanë dy maja të kthyera në drejtim të shtyllës kurrizore, siç shihet në fotografi, dhe […]

Ja si të shpëtoni nga FRYRJA e BARKUT në 20 sekonda…(FOTO)

Ja si të shpëtoni nga FRYRJA e BARKUT në 20 sekonda…(FOTO)

Përveç ushqimeve të duhura, për të pasur bark të sheshtë (nuk po themi muskuloz) e të shëndetshëm (pra, të pastër) është shumë e rëndësishme edhe ta vësh në lëvizje zonën abdominale. Koha kur do të heqim rrobat e dimrit do të vij shumë shpejt, por […]

Zbuloni PESHEN ideale të trupit tuaj sipas GJATESISE që keni…

Zbuloni PESHEN ideale të trupit tuaj sipas GJATESISE që keni…

Në ditët e sotme jetojmë në një shoqëri konsumi ku është e vështirë që të ruash peshën tënde ideale. Jeta sedentare si dhe ushqimet me shumë kalori janë dy ndër faktorët kryesorë që po e çojnë shoqërinë njerëzore drejt obezitetit. Por cila është pesha ideale […]

Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN në kushte shtëpie…(receta)

Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN në kushte shtëpie…(receta)

Celuliti është një nga kushtet e lëkurës më i vështiri për t’u trajtuar dhe për t’u zhdukur. Përveç se do një kujdes mjaft të madh duke filluar që nga dieta ushqimore, aktiviteti fizik etj, ju duhet të përdorni edhe kremëra apo mënyra të tjera për […]

Çaji i janarit që çhelmon organizmin nga toksinat dhe shfryn barkun

Çaji i janarit që çhelmon organizmin nga toksinat dhe shfryn barkun

Fillimi i janarit shfrytëzohet si periudha më e mirë për të përcaktuar objektivat që doni të realizoni për vitin e ri, si dhe të bëni bilancet e atij që sapo lamë pas. Por, duke qenë se vijmë fill pas festave ku është e pashmangshme të […]

Ja si të keni vithe të ngritura me krem NIVEA…Nje mrekulli…

Ja si të keni vithe të ngritura me krem NIVEA…Nje mrekulli…

Kremi Nivea eshte nje nga kremrat me te perdorur nga njerezit sepse ka nje kosto te ulet dhe eshte shume hidratant. Por nga sot do e perdorim per dicka tjeter qe nuk e dinim per te ngritur vithet. Kjo jo vetem ju ndihmon te keni […]

6 të fshehta për VESHJET që të beni VITHET tuaja të duken WOW…[foto]

6 të fshehta për VESHJET që të beni VITHET tuaja të duken WOW…[foto]

Mikesha ju pershendes kudo qe jeni dhe qe me ndiqni ne www.keshillabukurie.com ju dua shume. Pamja e jashte ne keto kohe ka nje rendesi te vecante per ne femrat dhe duhet te perpiqemi te jemi ne kontakt me te rejat e fundit te modes, keshillat […]

Ja si të vini në SUPER FORMË pa lëvizur fare nga DIVANI juaj…

Ja si të vini në SUPER FORMË pa lëvizur fare nga DIVANI juaj…

gjithë e dini se për të humbur peshë duhet shumë punë dhe mundim.Megjithatë disa studime kanë treguar se zakonet tuaja luajnë shumë rol në këtë drejtim. E dime tanime qe dietat dhe palestra nuk eshte nje ide e mire pasi i keni provuar dhe sprovuar […]

10 MAMAT VIP zbulojnë sekretin si u dobësuan pas shtatzënisë…[FOTO para pas]

10 MAMAT VIP zbulojnë sekretin si u dobësuan pas shtatzënisë…[FOTO para pas]

MAMAT VIP na tregojne sekretet e tyre Çdo femër po aq sa ëndërron se si do të jetë princi i saj i kaltër, po aq mendon se si të hajë çfarë të dëshirojë dhe të mos shëndoshet. Lufta me dëshirat për të ngrënë dhe me […]

Zbulo llojin e FORMËS së TRUPIT dhe zgjidh fustanin që të përshtatet…

Zbulo llojin e FORMËS së TRUPIT dhe zgjidh fustanin që të përshtatet…

Zgjedhja e veshjeve të qëlluara nukë është edhe aq lehtë, gratë e kuptojnë këtë gjë më mirë. Mësoni se si të përzgjedhni veshjen e qëlluar për ju, pa marrë parasysh se a keni trup me formë dardhe, molle apo të orës së rërës. Veshjet e […]

Ky është sekreti im për të pasur BARK të SHESHTË dhe me muskuj…

Ky është sekreti im për të pasur BARK të SHESHTË dhe me muskuj…

Pershendetje  mikesha!E filluat dieten apo e late per te henen tjeter?!Me degjoni mua mos e filloni fare thjesht kini pak kujdes me ushqimin dhe lexoni me kujdes kete qe do ju them tani. Une jam nje njeri shume i fiksuar pas trupit dhe dua te […]

Si të keni vithe të bukura si BEYONCE me 6 ushtrime…

Si të keni vithe të bukura si BEYONCE me 6 ushtrime…

Vithet i kanë tre muskuj kryesor që punojnë së bashku për të na ndihmuar t’i lëvizim pjesët e larta të këmbëve. Këta muskuj janë: gluteus minimus, gluteus medius dhe gluteus maximus. Amanda Lee, yll palestre, thotë se në çdo hap që e bëjmë, ne i përdorim këta […]

Ja si te shmangni irritimin e lekures pas depilimit…(receta bio)

Ja si te shmangni irritimin e lekures pas depilimit…(receta bio)

Ne femrat kemi disa “halle” te vogla te cilt duhet patjeter ti gjejme nje zgjidhje sa me efikase dhe me me pak kosto.Sot do te prekim temen e depilimit gje te cilen e bejme thuajse cdo muaj.Ka shume femra fatlume qe lekura nuk i irritohet […]

3 përbërësit që duhet t’i shtoni KAFES për të rënë në peshë…

3 përbërësit që duhet t’i shtoni KAFES për të rënë në peshë…

Mikesha kafeja e mëngjesit është ritual i shumë njerëzve, por ajo që nuk dinë shumë prej tyre është se vetëm 3 shtojca mund ta shndërrojnë kafenë në një pije që do të shkrijë brenda një kohe të shkurtër dhjamin e akumuluar ndër vite. Kafeja është […]

VAZELINA sekreti i bukurise moderne…(13 receta)

VAZELINA sekreti i bukurise moderne…(13 receta)

Është shpikur para 150 vitesh dhe ende sot njerëzit i gjejnë përdorime të reja vazelinës, një prej produkteve më të lira që mund të blini në një dyqan dhe që mund ta përdorni pa kufizim. Nëse një kuti e tillë gjendet e fshehur në një […]

Ja si te hiqni 2 KG brenda 1 jave me dieten e emergjences…

Ja si te hiqni 2 KG brenda 1 jave me dieten e emergjences…

Dëshira për të qenë sa më në formë përpara sezonit të verës është shndërruar në temën e ditës mes grupe mikeshash, kolegesh e familjaresh. Abuzimi me ushqimet e pashëndetshme si ëmbëlsirat dhe çokollatat që i doni aq shumë dhe mungesa e aktivitetit fizik kanë lënë […]

Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte…

Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte…

Me gjithë produktet kozmetike që përdorim sapo perfundon vera, tendenca e produkteve natyrale për çdo problem të lëkurës është bërë gjithmonë e më dominuese. Ok, produktet ‘pas diellit’ janë vazhdimisht të rekomanduara, por jo gjithmonë funskionojnë për bezdinë që na krijon lëkura kur fillon të […]

Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN…

Ja si të eleminoni përfundimisht CELULITIN…

Nuk e di a ka ndonje femer midis nesh qe te mos kete celulit…(nese ka me thoni ti ngrejme ndonje bust ;)). Ne fakt celuliti eshte bere nje fenomen aq i perhaur sa jam habitur kete vere ne plazh kur shikoja edhe femije me celulit. […]

Ja cila është e vërteta e largimit te Linda Reit nga Dance with me..

Ja cila është e vërteta e largimit te Linda Reit nga Dance with me..

Linda Rei eshte nje nga personazhet me ne ze te momentit per shkak te jetes se saj personale.Sapo permendim emrin e saj ne na vjen ne mend shnderrimi qe ajo ka bere  nga mashkull ne femer gje te cilen e ka pranuar vete.Linda eshte personi […]

Ja si te perdorni QUMESHTIN ne bukuri dhe shendet….(6receta)

Ja si te perdorni QUMESHTIN ne bukuri dhe shendet….(6receta)

Kombinimi i mjaltit dhe i qumështit prej shume kohesh  përdoret në ushqim por edhe në kozmetikë, gjë që flet mjaftueshëm për vlerat, por edhe për bashkimin ideal të këtyre dy përbërësve. Këto janë disa nga përparësitë të cilat shfaqen pas konsumimit të rregullt të qumështit […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729