showbiz – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

showbiz

E papritur; Luana Vjollca thumbon Ermal Mamaqin & Arbana Osmanin

E papritur; Luana Vjollca thumbon Ermal Mamaqin & Arbana Osmanin

Programi i moderatores Luana Vjollca “Shiko Kush Luan” përfundoi, por mesa duket Luana e vazhdon “luftën” me komedianin Ermal Mamaqi.Ajo ka publikuar një “meme” të bërë nga ndjekësit e saj ku shkruhej se tashmë Ermali ndihej i qetë pasi emisioni i tij do të shihej. […]

Emocionuese: Rita Ora nuk largohet për në aeroport pa pëqafuar Ledrin (video)

Emocionuese: Rita Ora nuk largohet për në aeroport pa pëqafuar Ledrin (video)

Menjëherë pas përfundimit të koncertit të madh që këngëtarja Rita Ora ka mbajtur në qendër të Prishtinës me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, këngëtares i është dashur të niset menjëherë për në aeroport. Por në një video të siguruar nga Blitz.al vihet re […]

Është radha e Arbanës të surpizohet; Ja cfarë i ndodh në mes te lokalit/ video

Është radha e Arbanës të surpizohet; Ja cfarë i ndodh në mes te lokalit/ video

Nga 17 shkurti filloi programi “Dua të të bëj të lumtur”. Premiera rezervoi surpriza të mëdha dhe protagonistët e parë i mbajten teleshikuesit te mberthyer perpara ekranit. Arbana u shfaq e veshur me nje fustan te kuq dhe dukej e mrekullueshme. Formati i programit dukej […]

Shokon prezantuesja e njohur shqiptare; I dashuri me dhunonte…

Shokon prezantuesja e njohur shqiptare; I dashuri me dhunonte…

Moderatorja Gerta Heta ka qenë e ftuar në emisionin Oktapod. Gjatë intervistës në pasqyrë ajo u shpreh për jetën e saj, por gjithashtu ka treguar një episod që të gjithë e dinin. Heta tregoi se në moshën 18-vjeçare ka qenë e lidhur për herë të […]

Rosela Gjylbegu flet për herë të parë pas sherrit me Encën

Rosela Gjylbegu flet për herë të parë pas sherrit me Encën

Më shumë se një javë më parë, dy këngëtaret shqiptare Rosela Gjylbegu dhe Enca Haxhia pushtuan titujt e mediave rozë pas një sherri që tërhoqi jo pak vëmendje. Gjithçka nisi në spektaklin “Shiko kush luan”, ku e pyetur se me cilën këngëtare nuk od të […]

Rita Ora “çmend” serbët me postimin për Kosovën, ja çfarë i shkruan një serb…(FOTO)

Rita Ora “çmend” serbët me postimin për Kosovën, ja çfarë i shkruan një serb…(FOTO)

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 shkurt. Rita Ora do të këndojë në një koncert të organizuar nga Shteti, për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. “Pershendetje te gjitheve! Jam shume e lumtur qe do te […]

Bashkëshorti 50-vjeçar lumturon Adelinën, ja çfarë i dhuron për Shën Valentin/ foto

Bashkëshorti 50-vjeçar lumturon Adelinën, ja çfarë i dhuron për Shën Valentin/ foto

E sic eshte e bere e modes tanime po nuk e postove duraten qe merr per Shen Valentin zere se nuk ke marre gjera fare. Adelina Tahiri ka festuar Shën Valentinin e parë si e martuar e disa zera thone se eshte edhe shtatezene, ndërsa […]

Si në perralle; Çaste intime nga darka romantike qe po kalon Marina & Getoari për Shën Valentin/ video

Si në perralle; Çaste intime nga darka romantike qe po kalon Marina & Getoari për Shën Valentin/ video

Ata janë një nga çiftet më të përfolur të momentit, sepse historia e tyre e dashurisë eshte gjithmone ne qender te vemendjes. Cfare bejne, cfare postojne, si jane veshur apo ku i bejne pushimet ka gjithmone kuriozitet tek fansat e tyre dhe jo vetem. Por […]

Zbulohet projekti i ri i Luana Vjollcës, ja ku do e shihni moderatoren (FOTO)

Zbulohet projekti i ri i Luana Vjollcës, ja ku do e shihni moderatoren (FOTO)

Luana Vjollca është një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar për të cilën publiku ka gjithnjë interes, qoftë për anën profesionale, qoftë për jetën private. Luana njihet jo vetëm si moderatore ku së fundmi moderoi programin “Shiko kush luan”, por edhe si këngëtare […]

Sara Hoxha dedikim prekës për të atin, London në hapat e gjyshit…(FOTO)

Sara Hoxha dedikim prekës për të atin, London në hapat e gjyshit…(FOTO)

Trashëgimtaria e Top Channel Sara Hoxha ka prekur me postimin e saj më të fundit në prag të 20-vjetorit të Top Albania Radio, i cili është në 14 shkurt. Ajo ka publikuar një foto të vogëlushit të saj London Noor në mjediset e radios dhe […]

Elvana Gjata tha: “Më fal”, publikohet kënga rrënqethëse…(VIDEO)

Elvana Gjata tha: “Më fal”, publikohet kënga rrënqethëse…(VIDEO)

Një nga materialet më të ndjera të albumit akustik ‘3, Live Sessions’ të Elvana Gjatës, siç ka treguar edhe vetë këngëtarja, ka qenë kënga ‘Më fal’, e shkruar nga vetë ajo dhe bashkëkompozuar me Pirro Çakon. Këngëtarja ka hequr takat para 100 të ftuarve dhe […]

Miku i Getoarit i nxjerr ‘të palarat’, Marina Vjollca reagon keq dhe e ofendon…(FOTO)

Miku i Getoarit i nxjerr ‘të palarat’, Marina Vjollca reagon keq dhe e ofendon…(FOTO)

Getoari dhe Marina Vjollca janë duke shijuar pushimet dimërore në një nga resortet dimërore më luksoze të Zvicrës, Saint Moritz. Bashkë me ta ndodhet edhe motra tjetër e Marinës, bukuroshja e ekranit, Luana Vjollca. Ata kanë publikuar shumë foto e video nga pushimet e tyre […]

‘Kush ka para, do më shumë para’, Lori Hoxha e lë fansin pa fjalë me përgjigjen e saj

‘Kush ka para, do më shumë para’, Lori Hoxha e lë fansin pa fjalë me përgjigjen e saj

Lori Hoxha është një nga vajzat e famshme më të ndjekura në “Instagram” me mbi 670 mijë followers. Veshja, stili i saj tërheq shumë vëmendjen në fotot e Lorit, por sot vëmendjen e ka marrë një replikë e saj.Një fans e pyet fashion blogger-en: “Cili […]

Kim Kardashian kopjon Marina Vjollcën: Do të habiteni nga këto foto..

Kim Kardashian kopjon Marina Vjollcën: Do të habiteni nga këto foto..

Kim Kardashian eshte nje nga njerzit më më të komentuar në mediat botërore, cfarë bën, si vishet, si trukohet janë menjëhere të kopjuara nga të gjitha vajzat dhe gratë. Por kete here ajo ka pozuar per revisten prestigjoze Vogue dhe ajo qe na ra menjehere […]

Besi bëhet me romantik se kurrë; Shikoni cfare bën për Xhensilën…

Besi bëhet me romantik se kurrë; Shikoni cfare bën për Xhensilën…

Aktori i njohur Bes Kallaku njihet për postimet e tij me mjaft humor në rrjete sociale. Këtë herë ai ka sjellë një dedikim të pazakontë dashurie për bashkëshorten e tij, Xhensila Myrtezaj. Besi ka publikuar një foto me domate ku shkruan: “Të dua më shumë […]

Ja si të visheni për Shen Valentinin, jua tregojnë 10 VIPAT shqiptar…(FOTO)

Ja si të visheni për Shen Valentinin, jua tregojnë 10 VIPAT shqiptar…(FOTO)

Shën Valentini po afron dhe me siguri të gjitha vajzat po bëhen gati që të impresinojnë partnerin e tyre. Çështja kryesore e kësaj ditë është: si të vishemi? Duke qenë se ngjyra e kuqe është ngjyra e dashurisë, në përgjithësi për Shën Valentin kjo ngjyrë […]

Xhemin e kapin mat në aeroport: Ja si duket ajo PA makeup / foto

Xhemin e kapin mat në aeroport: Ja si duket ajo PA makeup / foto

Sezoni i pushimeve për spektaklin “Portokalli” dhe zhdukja e saj nga Instagram-i me siguri ka bërë që fansat e Xhemi Shehut t’i ketë marrë malli për të.Por së fundmi moderatorja e njohur është kapur mat në aeroport në Gjermani nga gazetarja Mira Kazhani, e cila […]

Eneida Tarifa bëhet nostalgjike për ish bashkëshortin; Ja cfarë tha për të në emision…

Eneida Tarifa bëhet nostalgjike për ish bashkëshortin; Ja cfarë tha për të në emision…

Eneda Tarifës i rri shumë për shtat karrigia e trajneres në ‘The Voice Kids’. Në 3 puntatat e para të audicioneve të fshehura e kemi parë këngëtaren të preket e të mbushet me emocione nga performancat e fëmijëve, duke na lënë të kuptojmë se Eneda, […]

Devis Xherahu ka sharë shqiptarët në një emision grek? Ja si qëndron e vërteta

Devis Xherahu ka sharë shqiptarët në një emision grek? Ja si qëndron e vërteta

I ftuar sot në “Xing me Ermalin”, Devis Xherahu sqaroi edhe një çështje për të cilën është kritikuar dhe është komentuar gjatë. Marrë shkas nga komentet e shumta në Facebook që akuzojnë këngëtarin se në një emision grek ka sharë shqiptarët, Ermali pyeti Devisin si […]

Eneda Tarifa ‘shokon’ me historinë e saj, “Më gjuante, më ofendonte dhe më shfrytëzonte”

Eneda Tarifa ‘shokon’ me historinë e saj, “Më gjuante, më ofendonte dhe më shfrytëzonte”

Kengetarja e njohur Eneda Tarifa na ka perlotur te gjitheve me publikimin e nje historie ne Instagram. Ajo thote se kjo eshte “nje nga historite qe lexova ne koncertin e bamiresise “Ende ka jete”. Statusi i plote: Unë jam S. Në fillim ishim të lumtur. […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729