showbiz Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

showbiz

Ami feston ditëlindjen; Ja sa vjec bën moderatorja / foto

Ami feston ditëlindjen; Ja sa vjec bën moderatorja / foto

Moderatorja Amarda Toska ka ditëlindjen dhe me siguri ka marrë shumë urime në këtë ditë të veçantë për të. Por asnjë nuk mund të krahasohet me dedikimin që i ka bërë bashkëshorti i saj, aktori Ermal Mamaqi. “Burim i bekimeve të mia, gëzuar”- ka shkruar […]

Albana Osmani flet për herë të parë për Eneda Tarifën: Nuk jemi më shoqe…

Albana Osmani flet për herë të parë për Eneda Tarifën: Nuk jemi më shoqe…

Prezantuesja Albana Osmani dhe këngëtarja Eneda Tarifa dikur kanë qenë mikesha të ngushta  dhe kjo dukej ne cdo dalje te tyre apo pastim ne rrjetet sociale. Fotot ishin te shumta dhe dedikimet nuk mungonin derisa papritur disa kohe me pas ato nuk u pane me […]

Rudina Magjistari bëhet pjesë e ‘Portokallisë’: Ja detajet

Rudina Magjistari bëhet pjesë e ‘Portokallisë’: Ja detajet

Siç është bërë e ditur tashmë, pak ditë na ndajnë nga fillimi i spektaklit më të madh të humorit shqiptar, “Portokalli”. Si gjithmonë pritshmëritë janë të shumta dhe këtë radhë premtojnë se veç të tjerash do të kapin “Peshkun e Madh”! Të ftuar në “Top […]

Reagon ashpër Gentian Zenelaj: Jul Deda nuk eshte shoku im

Reagon ashpër Gentian Zenelaj: Jul Deda nuk eshte shoku im

Grupi “SHBLSH” ka qenë një nga treshet më të dashura për publikun shqiptar. Ajo përbëhej nga aktorët, Gentian Zenelaj, Julian Deda dhe Ermal Mamaqi, humori i të cilëve kujtohet edhe sot. Pavarësisht se ka kohë që është shkrirë si grup, videot e humorit të bëra […]

Rudina Magjistari feston 7 vjetorin e njohjes: Ja ku jam njohur me bashkëshortin

Rudina Magjistari feston 7 vjetorin e njohjes: Ja ku jam njohur me bashkëshortin

Rudina Magjistarin dhe bashkëshorti i saj sot festojnë përvjetorin e njohjes së tyre e cila fillesat i ka pasur në Facebook.“Njohja ime me Xhavitin ka filluar në rrjetet sociale, ai më shkruajti në Facebook një mesazh përshëndetës edhe pse nuk njiheshim më parë”, tregoi moderatorja […]

Velinat e ‘Stopit’ apo ‘Fiksit’? – Ja kush paguhet më shumë

Velinat e ‘Stopit’ apo ‘Fiksit’? – Ja kush paguhet më shumë

Tani qe reklamat kushtojne me shume ne televizionin Klan se ne Top Channel kete e morem vesh por mesa duket keshtu qenka edhe me pagat e personazheve te ekranit. Kete here jemi duke folur per pagat e velinave ne emisionin Stop dhe Fiks Fare. Burime […]

Luana dhe Krenari nuk fshihen më nga fansat; Ja cfare kane bërë/ foto

Luana dhe Krenari nuk fshihen më nga fansat; Ja cfare kane bërë/ foto

Gjatë gjithë kësaj periudhe moderatorja Luana Vjollca dhe partneri i saj Krenar Çoçaj janë përpjekur t’a mbajnë lidhjen e tyre jashtë vëmendjes mediatike.Por këtë herë duket se ata nuk kanë “dashur” të fshihen më . Në foton e fundit të publikuar nga Luana ajo është […]

Lufta vazhdon: Ja cfarë ka ndodhur sot mes Elvanës dhe Florit/ foto

Lufta vazhdon: Ja cfarë ka ndodhur sot mes Elvanës dhe Florit/ foto

Elvana dhe Flori kanë qenë miq dhe partnerë në muzikë për një kohë të gjatë dhe asnjehere nuk kane qene perballe njeri tjetrit si rival ne muzike por tashmë prej kohësh ata nuk flasin më me njeri tjetrin dhe arsyet mbeten e ende të paqarta. […]

Ja cfarë i lidh me njëra tjetrën Valbona Selimllarin dhe Xhemi Shehun

Ja cfarë i lidh me njëra tjetrën Valbona Selimllarin dhe Xhemi Shehun

Një nga emrat më të dashur të ekranit shqiptar është bërë zyrtarisht pjesë e rrjetit social “Facebook”. Bëhet fjalë për miss-in e parë shqiptar, Valbona Selimllarin.Ajo ka ndarë në “Instagram” një njoftim të rëndësishëm me fansat e saj, duke kujtuar se më parë ajo nuk […]

Bora Zemani flet për Luana Vjollcën: Ja çfarë nuk më pëlqen në pamjen e saj

Bora Zemani flet për Luana Vjollcën: Ja çfarë nuk më pëlqen në pamjen e saj

Luana Vjollca dhe Bora Zemani pervec se jane dy nga moderatoret me te dashura te publikut shqiptar jane edhe mikesha shume te mira me njera tjetren. I kemi pare shpesh here te postojne foto ne rrjetet sociale dhe Bora e ftuar sot ne ‘Pop Culture’ […]

Habit Renato Mekolli; Kjo eshte kerkesa e vecante e Alketa Vejsiut kur vjen ne restorantin tim

Habit Renato Mekolli; Kjo eshte kerkesa e vecante e Alketa Vejsiut kur vjen ne restorantin tim

Renato Mekolli apo ndryshe shefi me i famshem i kuzhines ne Shqiperi ishte i ftuar sot ne emisionin ‘Thumb’ nga Aulona dhe Fatma ka folur per pasionin e tij per kuzhinen, biznesin dhe mbi te gjitha tekat qe kane te famshmit Shqiptar kur i shkojne […]

Valbona Mema ndryshon look; do te befasoheni me pamjen e re/ foto

Valbona Mema ndryshon look; do te befasoheni me pamjen e re/ foto

Këngëtarja Valbona Mema është shfaqur dje në emisionin “Kush vjen për drekë”, ku ka treguar aftësinë e saj në kuzhinë. Por ndër të tjera Valbona ka befasuar me pamjen e saj, teksa shihet me flokë të shkurta, plotësisht ndryshe nga herët e fundit. Jemi mesuar ta […]

Ndryshimi i pabesueshëm i Vipave Shqiptar LIVE & në Instagram/ foto

Ndryshimi i pabesueshëm i Vipave Shqiptar LIVE & në Instagram/ foto

Kur je në qendër të vëmendjes së publikut, duket se nuk ka vend për “gabime” apo “defekte”. Ndoshta kjo është ideja që kanë në mendje shumë nga personazhet e njohura shqiptare.Askush nuk është perfekt dhe nga ana tjetër nuk ka asgjë të keqe, që të […]

Lori Hoxha shtatezene?! Fotoja qe hodhi gabimisht & e fshiu menjehere e nxjerr zbuluar

Lori Hoxha shtatezene?! Fotoja qe hodhi gabimisht & e fshiu menjehere e nxjerr zbuluar

Duket se një foto e publikuar nga trashëgimtaria Top Channel Lori Hoxha ka “trazuar” ujërat. Në SnapChat Lori ka publikuar për disa minuta një foto të saj ku shfaqet me bark të rrumbullakosur dhe më pas e ka fshirë foton. Ka qenë faqja “Vipat e […]

Keto jane 13 vajzat e famshme shqiptare që kanë pasur të njëjtin të dashur/ foto

Keto jane 13 vajzat e famshme shqiptare që kanë pasur të njëjtin të dashur/ foto

Në të gjithë botën, njihet tendenca e personazheve VIP për të krijuar histori dashurie më të tjerë personazhe të njohur, të cilët janë të aftë të kuptojnë botën e tyre dhe impenjimet prej VIP-ash. Por duke qenë vende relativisht të vogla, është e natyrshme që […]

Dalina e revistes Anabel i shan vjehrren; Rezarta Shkurta ja kthen ‘Harrove kur burri yt…’

Dalina e revistes Anabel i shan vjehrren; Rezarta Shkurta ja kthen ‘Harrove kur burri yt…’

Sot Rezarta Shkurta qe tashme e dini qe eshte e martuar me nipin e Enver Hoxhes ka postuar nje foto ne Instagram kuvajza e saj e vogel ka pozuar me gjyshen e saj Nexhmije Hoxhen. ‘Ne e kemi shume xhan nena Mian edhe pse ja […]

Oriola Marashi nxjerr bllof Noizyn; pergjigja e tij i ka habitur te gjithe

Oriola Marashi nxjerr bllof Noizyn; pergjigja e tij i ka habitur te gjithe

Reperi Noizy ka publikuar një foto në rrjete sociale duke treguar se është akoma në Milano. Madje ai ka shkëmbyer disa komente me aktorin Bes Kallaku, ku i thotë se ai është bërë i pakapshëm qoftë edhe për një foto, ndonëse ndodhen në të njëjtin […]

Habit Armina Mevlani, ja sa ndryshe dukej në adoleshencë…(FOTO)

Habit Armina Mevlani, ja sa ndryshe dukej në adoleshencë…(FOTO)

Tashmë është një nga blogeret më të njohura në vend dhe jo vetëm, si dhe daljet e saj janë të kuruara deri në detaje. Një foto e postuar nga Armina në Insta storyn e saj ka treguar se dhe vite më parë ka qenë e […]

Bleona Qereti gati librin me politikanët që ka ndarë shtratin, lista nis me…

Bleona Qereti gati librin me politikanët që ka ndarë shtratin, lista nis me…

Bandillët e Bleonës janë deputetë, ish-ministra dhe ambasadorë, përpjekje dhe presione për të ndaluar librin, tërmeti po vjen, edhe ndërkombëtarët kanë në duar dosje të politikanëve shqiptarë me afera seksuale. Ujërat e politikës shqiptare do të turbullohen sërish. Nuk bëhet fjalë për dosje korrupsioni dhe […]

Elvana Gjata: Askush nuk mund te thotë se NE bemë gabim…

Elvana Gjata: Askush nuk mund te thotë se NE bemë gabim…

Këngëtarja Elvana Gjata kohët e fundit është duke shijuar suksesin e albumit të saj “3” . Këngët përmbajnë mesazhe të forta dhe kanë bërë për vete shumë njerëz. Mbrëmjen kur Elvana ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” para se të performonte dha një […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729