Makeup – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Makeup

5 gabime me MAKEUP-in që NUK duhet ti bëni me…

5 gabime me MAKEUP-in që NUK duhet ti bëni me…

Grimi është një proces mjaft i rëndësishëm për gjininë femrore. Shumë vajza, gra nuk preferojnë të dalin nga shtëpia nëse nuk janë lyer. Por ka edhe nga ato që grimin nuk e kanë pjesë të rëndësishme të përditshmërisë së tyre. Ato janë thjesht të kënaqura, […]

Ja 3 GABIMET që femrat bëjnë me buzëkuqin…

Ja 3 GABIMET që femrat bëjnë me buzëkuqin…

Buzëkuqi është një ndër produktet komzetike më të shitur të të gjitha kohërave, nëse duhet të flasim me gjuhën e shifrave, mund të themi se 92% e femrave kudo në botë e përdorin atë. Sipas revistës së njohur Glamour, një grua përdor 2-4 kg buzëkuq, […]

Ja si të LYENI SYTË si Jennifer Lopez…

Ja si të LYENI SYTË si Jennifer Lopez…

Njëra ndër femrat më joshëse në planet, edhe sot e kësaj dite është aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez.Nëse edhe ju keni dëshirë të parezistueshme të mësoni se si po arrin që gjithmonë të duket seksi, përgjigjja është kjo.Nëse dëshironi të keni pamje të kthjellët, pamje […]

Si të përgatisni nje MAKEUP BIO në kushte shtëpie…

Si të përgatisni nje MAKEUP BIO në kushte shtëpie…

Mikesha nese doni te mbuloni te gjitha difektet ne fytyren tuaj dhe jeni nga ato qe nuk dilni dot nga shtepia pa makeup (fondotinte) atehere nuk duhet ta humbsini ne asnje menyre kete postim. Ketu do te mesoni si te beni nje BB Cream, kremi […]

Ja si të kesh BUZË 2fish më të trasha me këtë SEKRET makeup-i…

Ja si të kesh BUZË 2fish më të trasha me këtë SEKRET makeup-i…

Eksfolimi i buzëve është hapi i parë dhe më i rendësishmi! Largon qelizat e vdekura dhe kjo bën të mundur fryrjen natyralisht të buzëve. Vendos një shtresë të hollë zbutësi buzëshdhe me pas një shtresë të lehtë buzëkuqi.Krijoni formën e tyre me laps duke nisur nga […]

Si të bëjmë makeup perfekt si ADRIANA LIMA në 5 minuta…

Si të bëjmë makeup perfekt si ADRIANA LIMA në 5 minuta…

Nuk e e di ak ka ndonje nga ne ketu qe nuk e njeh Adriana Lima-n dhe nuk kemi thene te pakten njehere me vete se sa e bukur eshte…Ajo gjithashtu ka treguar per revisten prestigjoze Vogue se si e ben vete makeup-in e saj dhe […]

Si të realizoni në MAKEUP perfekt për ditët normale…

Si të realizoni në MAKEUP perfekt për ditët normale…

Së pari mënyra e trukimit varet nga forma e fytyrës, kolori i flokëve dhe veshja. Pra, janë shumë detaje që duhet të merren parasysh përpara se të bëjmë një grim. Dhe, ajo pjesë që ka më shumë rëndësi dhe që bie më shumë në sy është […]

5 gabime me MAKEUP-in që NUK duhet ti bëni më…

5 gabime me MAKEUP-in që NUK duhet ti bëni më…

Ndodh shpesh që të dukemi më të medh ne moshe se sa jemi konkretisht. Kohën nuk mund ta ndalojmë por ajo që mund të ndalim, janë gabimet që bëni në makeup dhe flokë që ju shtojnë disa vite moshë. Hidhini një sy dhe mbani shënim […]

5 SEKRETE si ta bëni MAKEUP-in tuaj të zgjasë gjithë ditën…

5 SEKRETE si ta bëni MAKEUP-in tuaj të zgjasë gjithë ditën…

Shumica e vajzave e njohin mirë situatën kur grimi bie e prishet, me të dalë nga shtëpia, sidomos kur temperaturat janë si të këtyre ditëve. Një pjesë zgjedhin të mos e përdorin fare në ditët e nxehta (dhe mirë bëjnë) por për ato që janë […]

Ja si të përgatisni një MAKEUP BIO në kushte shtëpie…

Ja si të përgatisni një MAKEUP BIO në kushte shtëpie…

Një hidratues- fondotinte (makeup) eshte ideal per tu perdorur gjate gjithe vitit,dhe  sidomos gjatë verë të nxehtë dhe të lagësht. Nuk ka asnjë ndjenjë më të keqe  se një fytyrë me makeup dhe e djersitur, kështu që kjo është arsyeja pse një makeup i krijuar […]

4 këshilla si të bëjmë MAKEUP-in në vetëm 5 MINUTA…

4 këshilla si të bëjmë MAKEUP-in në vetëm 5 MINUTA…

Mikesha kushedi sa e sa here jemi bere vone neper takimet tona vetem sepse koha per tuu bere gati nuk na del asnjehere?! Epo kjo duhet te marre fund apo jo? Ketu do tju tregojme se si te beheni gati ne 5 minuta dhe te […]

6 METODAT që MAKEUP-i ynë të zgjasë gjithë ditën…

6 METODAT që MAKEUP-i ynë të zgjasë gjithë ditën…

Mikesha makeup-i është padyshim një nga gjërat më të rëndësishme për NE femrat. Idealja do të ishte që ai të qëndronte gjatë në mënyrë që të mos e aplikonin atë disa herë në ditë. Por, kjo varet shpesh nga cilësia e makeup-it që përdorni. Më […]

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Dihet qe me kalimin e kohes tiparet e fytyres dhe forma e saj ndryshojne por keto foto te siguruara nga Informohu ne kemi vertetuar qe kengetarja Samanta ka bere nderhyrje ne hunde. Por pavarsisht Samanta do te ngelet gjithmone e bukur dhe nje nga kengetaret […]

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë 1.E dini si mund ta bëni një parfum të qëndrojë më gjatë? Vendosni pak vazelinë në zonën ku do aplikoni parfumin dhe më pas aplikojeni atë. Parfumi juaj do zgjasë tërë ditën. 2.Mund të krijoni […]

8 SEKRETE bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë…

8 SEKRETE bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë…

8 sekrete bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë. Ekspresiviteti që pasqyrojnë sytë tuaj reflekton edhe shpirtin tuaj. Prandaj është shprehja “Sytë janë pasqyrë e shpirtit”. Përdorni këto sekrete bukurie që sytë tuaj të duken më ekspresivë: 1.Theksoni vetullat 2.Përdorni shkëlqyes tek mollëzat 3.Bëni një […]

VAJ ULLIRI sekreti i bukurise moderne…(7 maska)

VAJ ULLIRI sekreti i bukurise moderne…(7 maska)

VAJ ULLIRI sekreti i bukurise moderne…(7 maska) Vaji i ullirit, me erën e tij intense dhe të pangatërrueshme që prej antikitetit ka qenë mjet kozmetike. Madje, dhe Kleopatra e përdorte për banjat e saj të bukurisë. Për virtytet e tij të panumërta, përveçse shumë i […]

Soda e bukes dhe magjite e saj…

Soda e bukes dhe magjite e saj…

SODA E BUKËS DHE MAGJITË E SAJ Sa herë e përdorim sodën por ja dhe disa gjëra që nuk i kishim imagjinuar. 1- SHAMPO E THATË Përse të shpenzojmë gjithë ato shuma për të blerë shampo për ta përdoru për flokët e thatë, kur kemi […]

10 sekrete bukurie qe duhet ti dini patjeter

10 sekrete bukurie qe duhet ti dini patjeter

10 sekrete bukurie qe duhet ti dini patjeter…. 1.Lëkura e lodhur. Nëse fytyra juaj është e thatë, për një moment mbyllni sytë dhe spërkateni me ujë të vakët. Kur gjendeni në shtëpi merrni gjysmë litre ujë të vluar, e vendosni në një enë mesatare, hidhini […]

Ja si te pregatisni MAKEUP BIO ne kushte shtepie…(receta)

Ja si te pregatisni MAKEUP BIO ne kushte shtepie…(receta)

Perberesit: 1 luge fondatine 1 luge hidratues 1 luge mbrojtes dielli 1/2 luge puder pluhur Pergatitja: Perzjeni te gjithe perberesit menjeri tjetrin derisa te formohet nje mase homogjene.Perberjen e krijuar ruajeni dhe perdoreni ne vend te make upit.Jo vetem eshte me e mire se make […]

Gabimet qe beni me makeup-in tuaj sipas MAKEUP ARTIST-ëve

Gabimet qe beni me makeup-in tuaj sipas MAKEUP ARTIST-ëve

Gabimet qe beni me makeup-in tuaj sipas MAKEUP ARTIST-ëve Shmangni listen e meposhtme qe fytyra apo makeup-i juaj te jete perfekt: 1.I lini produktet e e kozmetikes ne banje 2.Vini shume puder. 3.Vini shume laps te zi rreth syve 4.Nuk vini Rimel 5.Nuk pastroni furcat […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729