Makeup Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Makeup

Ja si të beni penelin si një profesioniste e vertetë  në  3 minuta

Ja si të beni penelin si një profesioniste e vertetë në 3 minuta

Peneli është një ndër produktet më të bukura dhe më të aplikuara nga të gjitha vajzat.Ju ftojmë të ndiqni këshillat tona në mënyrë që të dukeni edhe më perfekte me penelin e duhur.Peneli ju ben te dukeni shume joshese por eshte e veshtire ta besh […]

4 gabime me buzëkuqin që NUK duhet ti bëni më/ foto

4 gabime me buzëkuqin që NUK duhet ti bëni më/ foto

Buzëkuqi është produkti kozmetik më i shituri i të gjithave kohërave. Me një traditë të lashtë që daton 5000 vjet më parë, që nga koha e qytetërimit babilonas ai është shndërruar në armën sekrete të të gjitha femrave. Pavarësisht gjendjes shpirtërore dhe asaj fizike, një […]

Ja si të realizoni hap pas hapi makeup-in ideal për SHEN VALENTIN…

Ja si të realizoni hap pas hapi makeup-in ideal për SHEN VALENTIN…

Dëshironi një pamje romantike, joshëse dhe të ëmbël si vetë festa? Ja një ide e bukur. Dita e Shën Valentinit po afron dhe cilado qoftë mënyra juaj për ta festuar me partnerin jeni duke menduar që tani lidhur me veshjen, makeup-in apo flokët për atë […]

Ja si të bëni një PENEL perfekt si një profesioniste e vërtetë…(3 hapa)

Ja si të bëni një PENEL perfekt si një profesioniste e vërtetë…(3 hapa)

Peneli është një ndër produktet më të bukura dhe më të aplikuara nga të gjitha vajzat.Ju ftojmë të ndiqni këshillat tona në mënyrë që të dukeni edhe më perfekte me penelin e duhur.Peneli ju ben te dukeni shume joshese por eshte e veshtire ta besh […]

Nuk keni për t’u besuar syve: Ja si duket Ledina Çelo pa makeup…[foto]

Nuk keni për t’u besuar syve: Ja si duket Ledina Çelo pa makeup…[foto]

Ndonëse tashmë është 40 vjeçe dhe nënë e dy fëmijëve, Ledina Çelo vijon të mbetet një prej femrave më sexy shqiptare. Me një llogari mjaft aktive në Instagram, këngëtarja e njohur shqiptare shihet gjithnjë e kuruar deri në detaje, ndaj gjatë ditës së sotme, me […]

Zbuloni 4 të fshehtat si të bëni MAKEUP-in si profesioniste…(hapat)

Zbuloni 4 të fshehtat si të bëni MAKEUP-in si profesioniste…(hapat)

Grimi është shumë i rëndësishëm për gratë, pasi ai është bërë domosdoshmëri. Por ju nuk keni pse shkoni gjithmonë te një profesionist. Ju mjaftojnë disa këshilla të thjeshta që ju mësojnë mënyrat e duhura për ta bërë grimin. Shikojini ilustrimet me kujdes dhe pastaj do […]

Ja si të keni në 4 hapa SY joshës si Marilyn Monroe…

Ja si të keni në 4 hapa SY joshës si Marilyn Monroe…

Kohët e fundit, duke bërë zbulimin për sekretet e grimierit të Marilyn Monroe-s, të pazëvendësueshmin Allan Whitey Snyder, ekzistojnë disa truqe që ne jemi me sa duket të obsesionuar tërësisht pas atij lloj grimi.Kemi vërejtur këtë lloj grimi edhe tek femra më e famshme në […]

Ja si të bëni një PENEL perfekt në 3 hapa…

Ja si të bëni një PENEL perfekt në 3 hapa…

Vendosja e pennelit ose në shumë raste e lapsit në pjesën e sipërme të syve është dhe veprimi më i vështirë që ne mund të ndeshim gjatë realizimit të grimit. Madje behet shkak edhe per prishjen e te gjithe grimit qe mezi kemi bere tek […]

Si të realizoni një MAKEUP natyral në 5 minuta…

Si të realizoni një MAKEUP natyral në 5 minuta…

Që të arrihet një grim perfekt dhe sharmant duhet të kien parasysh disa gjëra. Së pari mënyra e trukimit varet nga forma e fytyrës, kolori i flokëve dhe veshja. Pra, janë shumë detaje që duhet të merren parasysh përpara se të bëjmë një grim.Për fytyrat […]

10 transformime të pabesueshme falë MAKEUP-it…

10 transformime të pabesueshme falë MAKEUP-it…

Kur u paraqitën blogeret, ato filluan të ekspozojnë me të madhe mënyrën e aplikimit të grimit, stilet e ndryshme dhe se çfarë mrekullira mund të bëjë makeup-i në fytyrën tuaj. Çdo problem, parregullsi, mungesë, lëvizjet me brushë e gjithçka rreth grimit, mund të mësoni gjatë […]

KUJDES! Ja 4 produktet e MAKEUPIT që duhet ti eleminojmë menjëherë…

KUJDES! Ja 4 produktet e MAKEUPIT që duhet ti eleminojmë menjëherë…

Studime të ndryshme tregojnë se gratë vendosin rreth 400 kimikate sintetike të ndryshme në trupin e tyre çdo ditë. Kitsa Yanniotis, nga Emporio Organico, ka thënë se disa prej tyre shkaktojnë vërtetë probleme në shëndet, dhe siguria nuk testohet kurrë. “Këto probleme kanë të bëjnë […]

Ja si të vendosni PENELIN në mënyre perfekte në 3 minuta…

Ja si të vendosni PENELIN në mënyre perfekte në 3 minuta…

Te gjitha na femrat kemi shume deshire te bejme nje makeup perfekt dhe pothuaj kemi cdo mjet per ta bere makeupin sa me perfekt.Por kur vjen puna tek peneli ne stepemi sepse jo te gjitha kemi talentin ta bejme ate sa me te drejte dhe […]

5 mënyra natyrale si të TRASHNI buzët vetëm me makeup…[Foto]

5 mënyra natyrale si të TRASHNI buzët vetëm me makeup…[Foto]

Grimi është art më vete dhe jo të gjithë i dinë të fshehtat e këtij profesioni. Çdo fytyrë ka karakterisitikat e veta dhe makeup-i duhet përshtatur me këtë të fundit. Mund të dëshironi të imitoni një look por nëse nuancat e ngjyrat nuk ju shkojnë, […]

5 GABIME me BUZËKUQIN që asnjë femër moderne nuk duhet ti bëj…

5 GABIME me BUZËKUQIN që asnjë femër moderne nuk duhet ti bëj…

Buzëkuqi është një nga elementet më të rëndësishëm të bukurisë femërore. Ka disa hile se si mund ta bëni atë të duket sa më bukur, të zgjasë më shumë dhe të pastrohet më lehtë…Ankoheni se nuk dini si të aplikoni mirë buzëkuqin tuaj dhe përpiqeni […]

Si të keni VETULLA perfekte në kushte shtëpie + MASKË për rritjen e tyre…

Si të keni VETULLA perfekte në kushte shtëpie + MASKË për rritjen e tyre…

Për shumë vite, vetullat preferoheshin të holla,tani të gjithë po përpiqen t’i kenë sa më të plota, të dendura e me formë.Vetullat kanë fuqinë të ndryshojnë të gjithë pamjen e fytyrës ndaj duan shume perkujdesje. Maske per rritjen e vetullave: Lëvorja e limonit – Përzieni 2 lugë […]

Ja si të vendosni PENELIN në menyrë perfekte në 2 hapa…

Ja si të vendosni PENELIN në menyrë perfekte në 2 hapa…

Vendosja e pennelit ose në shumë raste e lapsit në pjesën esipërme të syve është dhe veprimi më i vështirë që ne mund të ndeshim gjatë realizimit të grimit.Në videon e meposhtme ju do të shikoni se si mund ta vendosni në mënyrë të shpejtë […]

Ja si të rregulloni VETULLAT në menyre perfekte në 3 hapa…

Ja si të rregulloni VETULLAT në menyre perfekte në 3 hapa…

Vetullat e bukura, ju bëjnë më atraktive. Së fundmi ngjyrosja e tyre është bërë shumë trendi duke i bërë ato më të trasha. Jo çdo herë rezulton bukur kjo teori, sepse ndonjëherë e teprojmë me ngjyrën ose nuk dimë se si duhet tamam të i […]

Ja si të vendosni PENELIN në mënyre perfekte në 3 hapa…

Ja si të vendosni PENELIN në mënyre perfekte në 3 hapa…

Vendosja e pennelit ose në shumë raste e lapsit në pjesën esipërme të syve është dhe veprimi më i vështirë që ne mund të ndeshim gjatë realizimit të grimit.Në videon e meposhtme ju do të shikoni se si mund ta vendosni në mënyrë të shpejtë […]

Ja 5 GABIMET që femrat bëjnë me buzëkuqin…

Ja 5 GABIMET që femrat bëjnë me buzëkuqin…

Buzëkuqi është një ndër produktet komzetike më të shitur të të gjitha kohërave, nëse duhet të flasim me gjuhën e shifrave, mund të themi se 92% e femrave kudo në botë e përdorin. Sipas revistës së njohur Glamour, një grua përdor 2-4 kg buzëkuq, pa […]

12 IDE si të maskohemi për HALLOWEEN…

12 IDE si të maskohemi për HALLOWEEN…

Nesër është Halloween, dita e rikthimit të shpirtrave të vdekur, shtrigave me fshesë, maceve të zeza, errësirës dhe çdo gjëje të frikshme. Kunguj të mëdhenj të ndriçuar nga brenda, skeletë, figura hije, kostume të shumëllojta të çuditshme. Halloween vitet e fundit po festohet edhe Shqipëri, ndërsa […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729