Fytyra – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Fytyra

Ja si të keni vetulla perfekte në 3 hapa të thjeshtë…

Ja si të keni vetulla perfekte në 3 hapa të thjeshtë…

Për shumë vite, vetullat preferoheshin të holla, por tani të gjithë po përpiqen t’i kenë sa më të plota, të dendura e me formë.Vetullat kanë fuqinë të ndryshojnë të gjithë pamjen e fytyrës suaj dhe fatkeqësia jonë e madhe është se ndonjëherë nuk jemi as […]

Ja receta që largon pikat e zeza dhe pushin e fytyrës…

Ja receta që largon pikat e zeza dhe pushin e fytyrës…

Maskat e fytyres me te kerkuara jane padyshim ato qe largojne pushin e fytyres por edhe pikat e zeza. Ky qe do ju prezantoj tani eshte nje maske eshte nje( peeling) i bere vete ne shtepi i cili heq  pikat e zeza ,heq lekuren e vdekur dhe […]

Nëse jeni 30 vjeç nuk ka arsye të mendoni për botoks, ja 3 KURA BIO…

Nëse jeni 30 vjeç nuk ka arsye të mendoni për botoks, ja 3 KURA BIO…

Nëse jeni 30 vjeç nuk ka arsye të mendoni për botoks ose kirurgji plastike. Megjithatë, është e nevojshme të bëni disa ndryshime në kujdesin e lëkurës. Kujdesi pas 30 vitesh duhet të synojë parandalimin e shfaqjes së rrudhave. Kushtojini vëmendje të veçantë pikave të mëposhtme: Kremi […]

Maska me SHKUMË që e bën lëkurën si BEBE në 10 minuta…(receta)

Maska me SHKUMË që e bën lëkurën si BEBE në 10 minuta…(receta)

Përpos që janë një ushqim i mrekullueshëm dhe i shëndetshëm, vezët janë të dobishme edhe për bukuri, meqë përmbajnë shumë proteina, vitamina dhe minerale. Disa kompani kanë filluar me përdorimin e përbërësve aktivë të vezëve, për krijimin e produkteve estetike, dedikuar trajtimit të problemeve të […]

Ja si të eleminoni PIKAT e ZEZA menjëhere me 1 përbërës…

Ja si të eleminoni PIKAT e ZEZA menjëhere me 1 përbërës…

Pikat e zeza janë një tortur për fytyrën. Shpesh herë për shumë femra bëhen të besdisshëm pasi mund të dallohen me sy të lirë dhe prishin atë pastërti të fytyrës. Në këtë artikull eshtë paraqitur nje mënyre natyrale për të eleminuar pikat e zeza. Ju […]

Ja si të rrisni qerpikët dhe vetullat në mënyrë të pabesueshme…(receta bio)

Ja si të rrisni qerpikët dhe vetullat në mënyrë të pabesueshme…(receta bio)

Vetullat dhe qerpiket jane dy nga pjeset e fytyres qe duke ndoshta te parendesishme por ne fakt ato e bejne fytyren te duket e rregullt ose jo… Sa më të dendura,te gjata dhe te bukura janë qerpikët dhe vetullat, aq më shumë na tërheqin… Mirëpo […]

5 SEKRETE bukurie që duhet të dijë çdo FEMËR mbi 25-vjeç…[recetat]

5 SEKRETE bukurie që duhet të dijë çdo FEMËR mbi 25-vjeç…[recetat]

Të kujdesesh për veten nënkupton para së gjithash ta respektosh atë. Është diçka që e mësoni që në fëmijëri me gjeste të thjeshta të higjienës personale si larja e dhëmbëve apo e fytyrës. Me kalimin e viteve, jo vetëm që rriteni, por edhe ndërgjegjësoheni mbi […]

Ja receta sekrete JAPONEZE për ZBARDHJEN e fytyrës…

Ja receta sekrete JAPONEZE për ZBARDHJEN e fytyrës…

Është kthyer pothuajse në një mani për adoleshentet dhe femrat në ditët e sotme ngjyra më e bardhë e lëkurës. Në mesin e këtyre njerëzve disa përjetojnë ngjyrë të pabalancuar të lëkurës, si psh ngjyrë më e errët në qafë por më e çelur në […]

Receta magjike me vetëm 2 përbërës për ZBARDHJEN e lëkurës…(bio)

Receta magjike me vetëm 2 përbërës për ZBARDHJEN e lëkurës…(bio)

Kjo maske zbardh fytyren tuaj duke larguar papasterite ,njollat e zeza dhe aknet qe mund te keni ne fytyre.Te dy perbersit jane zbardhues edhe anti imflamator por imagjinoni pak se sa te fuqishem behen sebashku..Ne perdorim krmra te ndryshemqe ndonjehere nuk japin rezultate dhe keshtu […]

Si te zhdukim aknet(pucrat) brënda nates me tre hapa shumë të thjeshtë…

Si te zhdukim aknet(pucrat) brënda nates me tre hapa shumë të thjeshtë…

Pucrat apo thene ndryshe aknet jane te bezdishme per kedo e sidomos perpara ndonje takimi apo feste te vecante.E di shume mire ate ndjesi ndaj mendova tju vij ne ndihme me disa keshilla dhe mini maska le ti quajme per ti hequr keto pucra brenda […]

7 këshilla indiane & maska për një fytyrë si të bebes…

7 këshilla indiane & maska për një fytyrë si të bebes…

Keto keshilla jane nje mrekulli per lekuren tuaj.Kjo varet se si ju kujdeseni për fytyrën tuaj. Filloni duke i dhënë vetes 15 minuta në mëngjes dhe 15 minuta para se të flini.Duhet tju behet rutine pastrimi i lekures nqs deshironi ta keni te paster dhe […]

Ja si te kujdesemi per dhembet dhe mishrat e dhembeve…(keshilla)

Ja si te kujdesemi per dhembet dhe mishrat e dhembeve…(keshilla)

Higjena e mire dentale eshte shume e rendesishme per mirembajtjen e shendetit te dhembeve dhe mishrave te tyre, por nuk eshte hapi i vetem per parandalimin e semundjeve te mishrave dhe prishjes se dhembeve. Dietat tona shpesh nuk permbajne ushqyesit e nevojshem per dhembe dhe […]

PIKAT e ZEZA; Ja si të eleminoni në shtëpi në më pak se 30 minuta…

PIKAT e ZEZA; Ja si të eleminoni në shtëpi në më pak se 30 minuta…

Pikat e zeza. Kjo eshte nje maske e cila qe me aplikimin e pare do tju heqe cdo papasterti qe keni ne fytyre dhe rezultatet jane te mahnitshme. Pika te bardha, te zeza cdo gje qe nuk e dinit qe i kishit ne lekure.Receta e […]

GJIMNASTIKA e FYTYRES: Ja si të masazhoni lekuren per fytyre RINORE (Foto, Video)

GJIMNASTIKA e FYTYRES: Ja si të masazhoni lekuren per fytyre RINORE (Foto, Video)

Ushtrimet të cilat bëhen me rastin e gjimnastika e fytyres ju ndihmojnë që t’i aktivizoni muskujt dhe të tendosni vetëm fytyrën, ndërkaq emri i njohur për ushtrime të këtilla është joga për fytyrë. Me ndikimin pozitiv në zvogëlimin e shenjave të plakjes, gjimnastika e fytyrës […]

Maska BIO për fytyrën që duhet ta bëj çdo femër mbi 25 vjeç…

Maska BIO për fytyrën që duhet ta bëj çdo femër mbi 25 vjeç…

E kish nuk deshiron te kete një fytyrë të butë dhe të lëmuar si fëmijët e vegjël. Për të pasur këtë, e madje edhe një lëkurë të shëndetshme po ju sugjerojmë një maskë të thjeshtë dhe shumë efektive me banane dhe mjaltë…Do t’ju duhet: 1 […]

Receta 10 minuteshe për pastrimin e thellë të fytyrës…(BIO)

Receta 10 minuteshe për pastrimin e thellë të fytyrës…(BIO)

Për një fytyrë të pastër është e rëndësishme që të aplikoni maska të ndryshme që do ju ndihmojnë për një lëkurë më të but dhe të pastë.Maska me poshte eshte nga ato qe lene fytyter te shkelqyer,pa shenja, njolla, akne etj.Maska me kos dhe avokado […]

Ja si të keni fytyrë si BEBE për 3 DITË…

Ja si të keni fytyrë si BEBE për 3 DITË…

Të gjitha i duam maskat natyrale dhe per me teper kur efektet e tyre jane magjike,ashtu si te kesaj maske me mjaltë, kanellë dhe kastravec, një maskë në kushte shtëpie.Ju duhet  1/4 lugë çaji kanellë dhe mjaltë – rreth 1/4 lugë çaji + disa feta kastravec.Përzieje mjaltin […]

Receta qe zhduk rrudhat ne 10 minuta…E pabesueshme…(bio)

Receta qe zhduk rrudhat ne 10 minuta…E pabesueshme…(bio)

Rrudhat shfaqen gjithmon pas moshes 25 vjecare dhe me shume dominojne tek femrat.Duke qene se trajtimet estetike jane shume te shtrenjta ne mundohemi qe te bejme disa maska ne kushte shtepie qe nuk kane shume kosto dhe jane shume te mira…Veza ndikon si botox ne […]

6 menyra si të përdorni Vajin Johnoson (vaj bebesh) në bukuri…(sekrete nga e gjithe bota)

6 menyra si të përdorni Vajin Johnoson (vaj bebesh) në bukuri…(sekrete nga e gjithe bota)

Vaji Johnson ose sic ne i themi vaji i bebeve ne  fakt nuk perdoret vetem per bebet por mund ta perdorim edhe ne te rriturit.Eshte nje mrekulli ne fakt dhe ata qe nuk ia dine vlerat duhet ti mesojne patjeter.Ashtu si cdo vaj tjeter ne […]

Si te dukemi me te reja ? 9 “marifetet” që dermatologët nuk jua thonë asnjëherë…

Si te dukemi me te reja ? 9 “marifetet” që dermatologët nuk jua thonë asnjëherë…

Si te dukemi me te reja ? Dermatologët dhe kirurgët estetikë nuk ua thonë të gjitha. Ja disa marifete të thjeshta për t’u dukur më të rinj, të cilat janë “sekretet” e dermatologëve por që i mbajnë për vete. 1. Fli në shpinë: “Unë mund […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729