Fytyra Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Fytyra

Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta

Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta

Soda e bukës është një përbërës i mirë për të hequr pikat e zeza. Kokrrizat e saj të vogla heqin në mënyrë natyrale çdo gjë që bllokon poret e lëkurës.Për këtë maskë ju duhen: ujë dhe sodë buke. Përzjeni ujë me sodë buke për të […]

Ja receta që trajton rrudhat e fytyrës dhe qafës më mirë se BOTOX-i

Ja receta që trajton rrudhat e fytyrës dhe qafës më mirë se BOTOX-i

Me kalimin e viteve dhe me shfaqjen e rudhave të para në fytyrë, të gjithë fillojnë të kërkojnë çelsin e “rinisë së përjetshme”. Por edhe pse pavarësisht dëshirës tonë kjo gjë nuk është e mundur, të paktën mund të bëjmë diçka për të ngadalësuar procesin […]

As me furçë e as me sfungjer, ja metoda më e mirë për të përhapur MAKEUP-in…

As me furçë e as me sfungjer, ja metoda më e mirë për të përhapur MAKEUP-in…

Në rrjetet sociale duket se çdokush me disa mijëra ndjekës është i aftë të krijojë aq zhurmë rreth diçkaje saqë kjo e e fundit të shndërrohet në trend e të ndiqet edhe me nga shume njerez. Kemi parë njerëz të përhapin makeup-in me kasën e […]

Maska me aspirin që pastron fytyrën dhe eleminon rrudhat/ receta

Maska me aspirin që pastron fytyrën dhe eleminon rrudhat/ receta

Janë të njohura cilësitë e saj qetësuese, por ajo që dihet më pak është fakti që aspirina shërben edhe si përbërja bazë për maskë fytyre – një nga maskat më të suksesshme, me përbërës natyralë dhe pa asnjë shpenzim. Kimikisht, aspirina ka ngjashmëri me acidin […]

Maska e fytyrës që cdo femër mbi 20 vjec duhet të bëj 1 herë në javë

Maska e fytyrës që cdo femër mbi 20 vjec duhet të bëj 1 herë në javë

Lëkura e fytyrës është një pjesë delikate në trupin e njeriut, në një moment ose në një tjetër është e nevojshme që ne të pëdorim forma të ndryshme për të bërë të mundur që të kujdesemi për të.Një maksë e cila na ndihmon për këtë […]

Ja receta që zbardh fytyren dhe e lë të butë si BEBE…

Ja receta që zbardh fytyren dhe e lë të butë si BEBE…

Llumi i kafes shërben për flokët e dëmtuar, për rrathët e syve, për heqjen e erës se keqe nga duart, për rigjenerimin e lëkurës, etj. Zbulojeni si duhet ta përdorni.Mos e hidhni me llumin e kafesë se mëngjesit. Ai ka shume vlera dhe i bën […]

Ja si të keni një fytyrë të pastër si BEBE për 10 ditë/ receta

Ja si të keni një fytyrë të pastër si BEBE për 10 ditë/ receta

Fytyra është pjesa më dukshme e jona. Është ajo që na prezanton me të tjerët dhe për këtë arsye duhet që të jemi gjithmonë në pamjen tonë më të mirë. Por shpesh fytyra mund të ketë shumë probleme që vijnë nga yndyra e tepërt apo […]

3 maska per eleminimin e rrudhave qe duhet ti dije cdo femer mbi 25 vjec

3 maska per eleminimin e rrudhave qe duhet ti dije cdo femer mbi 25 vjec

Rrudhat janë faktori më i madh që frikësojnë pjesën më të madhe të femrave sot në botë. Edhe pse shpesh nuk e pranojmë, por rrudhat fillojnë të na bezdisin sapo nisin të bëhen të dukshme sidomos në pjesën rreth syve. Le të njihemi më tepër […]

Ja si të përcaktoni formën e VETULLAVE në bazë të formës së SYVE tuaj…(foto)

Ja si të përcaktoni formën e VETULLAVE në bazë të formës së SYVE tuaj…(foto)

Definoni sytë: Sikurse korrniza e fytyrës edhe forma e duhur e vetulave ia vlen të zbulohet. Si mund të dalloni se cila formë është më e mira për ju? Keni sy të mëdhenj: Provo trashëse të vetullave. Lehtësisht nënvizoni vetullat me laps ngjyrë kafe apo pudër, […]

Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës

Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës

Mikesha nga te gjithe mesazhet qe me vijne cdo dite me te shumte jane ata qe kerkojne dicka efikase ne kushte shtepie se si te parandalojne yndyren e flokut. Dhe me poshte une po ju paraqes nje sekret shume te thjeshte se si te parandaloni […]

Ja si të zbardhni fytyrën në kushte shtëpie/ 3 receta

Ja si të zbardhni fytyrën në kushte shtëpie/ 3 receta

Është kthyer pothuajse në një mani për adoleshentet dhe femrat në ditët e sotme ngjyra më e bardhë e lëkurës. Në mesin e këtyre njerëzve disa përjetojnë ngjyrë të pabalancuar të lëkurës, si psh ngjyrë më e errët në qafë por më e çelur në […]

Supermodelja Kendall Jenner na tregon maskën e saj të preferuar për fytyrë si BEBE/ receta

Supermodelja Kendall Jenner na tregon maskën e saj të preferuar për fytyrë si BEBE/ receta

Kendall Jenner kryesisht po e tërheq vëmendjen me zgjedhjet e saj të shkëlqyeshme të modës. Mirëpo, është shumë e sinqertë sa i përket fytyrës së saj dhe luftës me puçrrat.Jenner ka gjetur mënyrën se si t’i heqë qafe dhe gjëja më e mirë nga të […]

Receta për ZBARDHJEN e fytyrës në kushte shtëpie…

Receta për ZBARDHJEN e fytyrës në kushte shtëpie…

Deshironi te zbardhni lekuren edhe njekohesiht te mos keni shenja ne lekure? Ta keni ate te paster te bukur dhe te rigjenruar? Kjo eshte nje maske shume efektive pasi kombinimi i ketyre perberesve ben qe  lekura juaj te pastrohet ne thellesi dhe ne te njejten […]

Receta 15 minutëshe që largon përgjithmone qimet nga fytyra juaj/ BIO

Receta 15 minutëshe që largon përgjithmone qimet nga fytyra juaj/ BIO

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni. Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje dhe te keni nje […]

A keni degjuar per tekniken e famshme “3 SEKONDA”, ja si ta aplikoni per fytyre si BEBE…

A keni degjuar per tekniken e famshme “3 SEKONDA”, ja si ta aplikoni per fytyre si BEBE…

Vazhdimisht jemi në kërkim të këshillave sa më të mira për kurimin e lëkurës, për kurimin e fytyrës, që të kemi atë pamjen e shëndritshme, të freskët dhe të përkryer. Vërtete, përkrah garderobës e cila është e rregulluar dhe kombinuar me stil, këpucë shumë të […]

Kanë filluar të dalin RRUDHAT e para?! Ja 5 gjërat që duhet të bëni menjëherë…

Kanë filluar të dalin RRUDHAT e para?! Ja 5 gjërat që duhet të bëni menjëherë…

A e keni ditur që kakao është pije e cila natyrshëm zvogëlon rrudhat? 1. Shtoni më shumë mish peshku në ushqim: Për shembull salmoni është ushqim i shkëlqyeshëm, sepse është zgjedhje e mirë e proteinave dhe e thartirave yndyrore të omega 3-shit, të cilat ndikojnë magjishëm […]

Madona na tregon sekretin e rinisë së saj; dhe ai është një pirun…

Madona na tregon sekretin e rinisë së saj; dhe ai është një pirun…

Ajo publikoi linjën e saj për kujdesin e lëkurës MDNA Skin në 2017.Madonna, 59 vjeç, i dha fansave në Instagram një vështrim në regjimin e saj të bukurisë. Estetistja po i trajtonte fytyrën e këngëtares me një lloj pajisje që ngjasonte me një pirun gjigand.Sipas […]

Ja maska magjike me ASPIRIN që eleminon NJOLLAT KAFE përfundimisht…(receta)

Ja maska magjike me ASPIRIN që eleminon NJOLLAT KAFE përfundimisht…(receta)

Ekspozimi i vazhdueshëm në diell, çrregullimet hormonale dhe përdorimi i produkteve kozmetike jo cilësore janë disa prej shkaqeve kryesore që çojnë në shfaqjen e njollave kafe në fytyrë. Shumë femra vazhdojnë të mendojnë që këto njolla shfaqen vetëm tek nënat shtatzëna, por është krejt e […]

Ja si të ZBARDHNI fytyrën me maskën BIO…(receta)

Ja si të ZBARDHNI fytyrën me maskën BIO…(receta)

Është kthyer pothuajse në një mani për adoleshentet dhe femrat në ditët e sotme ngjyra më e bardhë e lëkurës. Në mesin e këtyre njerëzve disa përjetojnë ngjyrë të pabalancuar të lëkurës, si psh ngjyrë më e errët në qafë por më e çelur në […]

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha…(recetat)

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha…(recetat)

Priyanka Chopra është një yll i famshëm nga India. Ajo është vajza e parë indiane që është kurorëzuar Miss World në vitin 2000. Eshtë shumë e njohur në botën e bukurisë. Priyanka ka një karrierë prej 15 vitesh. Ajo ka mësuar shumë këshilla dhe truke […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729