Flokët – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Flokët

Këtë gjë mos e bëni kurrë gjatë LARJES së flokëve nëse doni ti keni të GJATE…

Këtë gjë mos e bëni kurrë gjatë LARJES së flokëve nëse doni ti keni të GJATE…

Kjo ose do të jetë gjëja më e qartë që keni lexuar ndonjëherë, ose do të ju ndryshojë tërësisht jetën tuaj. A jeni gati ta zbuloni? Ju nuk duhet të përdorni kurrë kondicioner në rrënjët e flokëve!!! Uaah?! Po! Për hir të vëllimit të plotë të […]

Ja si të përgatisni XHELIN BIO për flokët kacurrel në kushte shtëpie…

Ja si të përgatisni XHELIN BIO për flokët kacurrel në kushte shtëpie…

Nëse keni flokë kaçurrelë ose me onde, kjo recetë e pergatitur ne shtepi eshte ideale per ju! Në vend të ngopjes së flokëve me kremëra të blera me kimikate, ky krem ​ është një alternativë mahnitëse që punon shume mire ne frocimin dhe rregullimin e […]

Ja sa herë duhet ti LYEJME floket, ka rrezik nëse i lyejmë shumë shpesh…

Ja sa herë duhet ti LYEJME floket, ka rrezik nëse i lyejmë shumë shpesh…

Lyerja e flokëve? Jo më shumë se 6 herë në vit e mundësisht me produkte natyrale që reduktojnë rrezikun e dëmeve, përfshirë edhe tumorin. Alarmin e ka vënë kirurgu Kefah Mokbel nga spitali i Londrës, që ka kryer kërkime shkencore nga të cilat rezulton që […]

7 gabimet që NUK duhet të bëni me flokët para se te flini…

7 gabimet që NUK duhet të bëni me flokët para se te flini…

Gjumi i natës bën mrekulli për lëkurën, por për fat të keq nuk mund të themi të njëjtën gjë për flokët. Përpara se të shtrihemi pastrojmë lëkurën, aplikojmë maska ushyqese e kremra hidratant e me kaq duket se përfundon rutina e kujdesit për veten. Mos […]

Ja si të RRISNI FLOKËT deri në 10 CM në muaj me maskën BIO…

Ja si të RRISNI FLOKËT deri në 10 CM në muaj me maskën BIO…

Kjo maskë rrit gjatësinë dhe volumin e flokëve nga 5 deri në 10 centimetra në muaj.Një ndër problemet kryesore që përballen shumë vajza e gra, janë flokët që rriten ngadalë, ose kanë pësuar rënie.Disa femra kanë shumë dëshirë që të kenë flokë më të gjatë […]

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha…(recetat)

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha…(recetat)

Priyanka Chopra është një yll i famshëm nga India. Ajo është vajza e parë indiane që është kurorëzuar Miss World në vitin 2000. Eshtë shumë e njohur në botën e bukurisë. Priyanka ka një karrierë prej 15 vitesh. Ajo ka mësuar shumë këshilla dhe truke […]

Zbuloni në 10 sekonda nëse duhet të LYENI flokët ose jo…(testi)

Zbuloni në 10 sekonda nëse duhet të LYENI flokët ose jo…(testi)

Me ngjyrosjen e flokëve të dëmtuara nuk i ndihmoni as vetes as flokëve. Nëse flokut ju janë të dëmtuar, me ngjyrosje mundeni vetëm t’i përkeqësoni gjërat, sepse flokët patjetër duhet të jenë të shëndetshme, në mënyrë që pas ngjyrosjes të duken bukur. Nëse vendosni që vetë […]

Ja si të prisni flokët sipas formës së fytyrës…(foto)

Ja si të prisni flokët sipas formës së fytyrës…(foto)

Ta dish formën e fytyrës tënde, të ndihmon që të zgjedhësh prerjen e duhur të shkurtër, që është e përshtatshme për ju, si dhe do t’ju ndihmojë të komunikoni më mirë me parukierin tuaj. Komunikimi i mirë është çelësi për një rezultat të suksesshëm te […]

9 HAPA që duhet të ndiqni për të pasur flokë të GJATE…

9 HAPA që duhet të ndiqni për të pasur flokë të GJATE…

Flokët i doni të butë, të gjatë, të mëndafshtë e të ndritshëm, por i doni sidomos që të shëndetshëm e që të rriten shpejt? Do t’ju njohim me disa truke që flokët tuaj të rriten më shpejt. 1.Larja e flokëve: çdo muaj flokët rriten rreth […]

Ja sa herë duhet ti prisni flokët që ti keni të gjatë dhe të bukur…

Ja sa herë duhet ti prisni flokët që ti keni të gjatë dhe të bukur…

Flokë kaçurela dhe të trashë Për flokët kaçurel këshillohet një prerje një herë në tre muaj. Në fund të kësaj periudhe 3 mujore flokët fillojnë të kenë maja të dyfishta dhe nyje që këputen lehtë. Nëse dëshironi që t’i rrisni flokët tuaj kaçurel duhet t’i […]

12 ide se si ti lyeni flokët e ZINJ këtë dimër…(foto)

12 ide se si ti lyeni flokët e ZINJ këtë dimër…(foto)

Në tendencat e këtij dimri, flokët brun janë shumë “in” kështu që vendosni që ti ktheheni sërish nuancave të saj. Ju mund të përdorni balajazhin ose ombre por baza duhet të jenë ngjyrat e errta, Sigurisht që dimrit këto ngjyra i përshtaten më mirë sesa […]

5 GABIMET që bëjmë kur lyejmë flokët dhe parukieret nuk na i thonë…

5 GABIMET që bëjmë kur lyejmë flokët dhe parukieret nuk na i thonë…

Flokët e lyer, ndryshe nga flokët natyralë, kërkojnë më shumë kujdes dhe trajtim, sepse pas lyerjes, flokët nuk janë më në gjendjen e mëparshme, bëhen më të ashpër, pavarësisht bojës bimore apo trajtimeve estetike që mund t’u kesh bërë herë pas here. 1 Mos i […]

Ja disa këshilla dhe maska për flokët e dekoloruar dhe që këputen lehtë…

Ja disa këshilla dhe maska për flokët e dekoloruar dhe që këputen lehtë…

Flokët e dekoloruar janë mjaft problematikë dhe të vështirë për t’u trajtuar, sepse janë më të thatë, më të hollë e të ashpër, ndryshe nga floku natyral apo i lyer me bojë pa dekolorues. Dekoloruesi nuk ka veti vetëm të heqë pigmentin e flokut, por […]

Receta për drejtimin e flokëve kaçurrel ne pak minuta…(bio)

Receta për drejtimin e flokëve kaçurrel ne pak minuta…(bio)

Kush i ka floket kacurrel i do te drejte dhe kush i ka te drejte i do kacurrel dhe per kete ne do u vijme ne ndihme kacurrelseve qe ti drejtojne flolet e tyre e ti bejne te drejta.Për flokë të thatë dhe kaccurrelë, kjo […]

4 maska BIO për parandalimin e RËNIES së flokëve menjëhere…

4 maska BIO për parandalimin e RËNIES së flokëve menjëhere…

Për të arritur rezultate të kënaqshme per parandalimin e renies se flokeve  duhet të zbatohen disa metoda natyrale, drejtpërdrejt në flokë, në formën e maskës, para ose pas larjes me shampo. Ju vetëm duhet të zgjidhni përbërësit tuaj të preferuar: 1. Aloe Vera Një përbërës […]

4 GABIMET me modelet e flokëve që ju bëjnë dukeni më të mëdha në moshë…

4 GABIMET me modelet e flokëve që ju bëjnë dukeni më të mëdha në moshë…

”Më falni, sa vjeç jeni?”, ndoshta duhet të ishit menduar para se ta bënit këtë pyetje, e cila në rregullat e kodit të mirësjelljes bën pjesë në listën e pyetjeve të ndaluara që nuk u duhen bërë femrave. Në të vërtetë, nuk keni nevojë ta […]

Ja si të shpëtoni nga flokët me YNDYRË përgjithmonë…

Ja si të shpëtoni nga flokët me YNDYRË përgjithmonë…

Mikesha nese keni floke me yndyre dhe vuani duke i lare cdo dite ose max 1 here ne 2 dite (ashtu si une) ne kemi gjetur zgjidhjen ideale per ju. Ajo qe ju duhet eshte vetem pluhuri i orizit i cili pervecse ka eshte natyral […]

10 MODELET e flokëve që VIPAT i bënë trend këtë DIMER…[foto]

10 MODELET e flokëve që VIPAT i bënë trend këtë DIMER…[foto]

10 MODELET e flokëve që VIPAT i bënë trend këtë DIMER. Stina e ftohtë e dimrit na shtyn të provojmë dhe eksperimentojmë me modele të reja flokësh. Këtë vit, merrni në konsideratë të provoni modelet e mëposhtme që Dritare.net ju sugjeron. Mund të provoni flokët […]

5 SEKRETE bukurie që duhet të dijë çdo FEMËR mbi 25-vjeç…[recetat]

5 SEKRETE bukurie që duhet të dijë çdo FEMËR mbi 25-vjeç…[recetat]

Të kujdesesh për veten nënkupton para së gjithash ta respektosh atë. Është diçka që e mësoni që në fëmijëri me gjeste të thjeshta të higjienës personale si larja e dhëmbëve apo e fytyrës. Me kalimin e viteve, jo vetëm që rriteni, por edhe ndërgjegjësoheni mbi […]

5 GABIME qe beni kur LYENI floket dhe parukieret nuk jua thone…

5 GABIME qe beni kur LYENI floket dhe parukieret nuk jua thone…

Gabimet që bën zakonisht kur lyeni flokët. Flokët e lyer, ndryshe nga flokët natyralë, kërkojnë më shumë kujdes dhe trajtim, sepse pas lyerjes, flokët nuk janë më në gjendjen e mëparshme, bëhen më të ashpër, pavarësisht bojës bimore apo trajtimeve estetike që mund t’u kesh […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729