Flokët Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Flokët

Ja kur duhet ti PRISNI flokët sipas kalendarit HENOR që tju RRITEN më shpejt…

Ja kur duhet ti PRISNI flokët sipas kalendarit HENOR që tju RRITEN më shpejt…

Nuk është moda e fundit e bukurisë por një teori e vjetër sa bota: hëna ka shumë ndikim në rritjen dhe bukurinë e flokëve. Shiko qiellin para se të shkosh tek parukieri. Po, kur hëna është tek Afërdita. Jo, kur është tek Luani. Për çfarë […]

5 ditët më të mira të muajit Mars për të prerë flokët

5 ditët më të mira të muajit Mars për të prerë flokët

Astrologët, siç e dini, janë në gjendje të shpjegojnë gjithçka na ndodh në jetë me lëvizjen e Hënës, ata gjithashtu janë në gjendje të shpjegojnë ditët më të mira për të prerë flokët.Nuk mbeten thjesht këshillat e gjysheve. Edhe flokët, të gjatë apo të shkurtër, […]

9 SEKRETE për flokët që asnjë parukiere nuk jua thotë…

9 SEKRETE për flokët që asnjë parukiere nuk jua thotë…

Çdo ëndërr e femrave është të kenë flokë plot shkëlqim dhe vëllim të plotë. Por, edhe nëse nuk i keni të tilla, mos u shqetësoni, mund të arrini efektin me disa hapa të thjeshtë. Bright Side ka vendosur disa këshilla të dobishme për t’i bërë […]

Ja si të forconi dhe rigjeneroni flokët e dëmtuar në kushte shtëpie/ receta

Ja si të forconi dhe rigjeneroni flokët e dëmtuar në kushte shtëpie/ receta

Trajtimet për flokët duke përfshirë të verdhën e vezës kanë ekzistuar për vite me radhë. Ky element ndihmon në forcimin e flokëve, për t’i bërë ata më të shëndetshëm, më me shkëlqim, më të butë dhe për të parandaluar rënien ose djegien e tyre. Nëse […]

Ja si të trajtoni flokët me yndyrë në 4 hapa/ receta

Ja si të trajtoni flokët me yndyrë në 4 hapa/ receta

Përvec shamposë, regjeneratorit dhe shkumës për volum, flokun e yndyrshëm mund ta trajtoni edhe me një maskë të vecantë, por lajm i mirë është se të gjitha gjërat e nevojshme me siguri i keni në kuzhinën tuaj! Lexojini këshillat e ekspertëve për trajtimin e flokëve […]

Ja si të risni flokët deri në 5 cm & ndaloni rënien në 1 muaj/ receta

Ja si të risni flokët deri në 5 cm & ndaloni rënien në 1 muaj/ receta

Maskat per rritjen e flokeve ne kushtet e shtepise jane te mira, nuk kushtojne dhe nuk kane efekte anesore. Per kete ia vlen ti provoni . Ne disa floke rezultati do jete I menjehershem , ne disa te tjere brenda pak javeve. Kini durim. Maskat […]

Ja si të trajtoni flokët e DEKOLORUAR / maska specifike

Ja si të trajtoni flokët e DEKOLORUAR / maska specifike

Floket e dekoloruar jane me te thate, me te holle e te ashper, ndryshe nga floku natyral apo i lyer me boje pa dekolorues. Kjo sepse dekoloruesi e heq pigmentin e flokut dhe e ben “te vdekur”. Ne kete menyre ai eshte me i ndjeshem […]

Mësoni si të bëni në shtëpi 7 modele të flokësh për 7 ditë të javës

Mësoni si të bëni në shtëpi 7 modele të flokësh për 7 ditë të javës

Tani me nuk do keni me nevoje te mendoheni cdo mengjes se cfare modeli flokesh do te beni. Ajo që ju nevojitet janë disa llastikë, kreher dhe 5 minuta kohë. Për të bërë rregullisht modelin shumica e femrave i lajnë flokët çdo ditë. Kjo assesi […]

Shtoni këto 2 përbërës në SHAMPO dhe ndaloni rënien e flokëve menjëherë…

Shtoni këto 2 përbërës në SHAMPO dhe ndaloni rënien e flokëve menjëherë…

Rënia e flokëve është një proces shumë normal që prek pothuaj çdo njeri, por nëse vini re se po humbni gjithmonë e më shumë flokë duhet t’i kushtoni rëndësinë e duhur. Sipas ekspertëve të shëndetit rënia e flokëve është e lidhur me faktorë të tillë […]

Zbuloni PRERJEN e flokëve që ju përshtatet në bazë të formës së fytyrës…

Zbuloni PRERJEN e flokëve që ju përshtatet në bazë të formës së fytyrës…

Harrojini reklamat dhe flokët e modeleve që duken të përkryer nga jashtë: pamja juaj varet më së miri nga cilësia e flokut tuaj dhe forma e fytyrës. Flokë të drejta, fytyrë e rrumbullakët Një prerje deri në shpatulla me zgjatime më të gjata përreth fytyrës […]

4 SEKRETE që cdo femër duhet të dijë përpara se të LYEJË floket…

4 SEKRETE që cdo femër duhet të dijë përpara se të LYEJË floket…

Ndjeheni të mërzitura paksa me ngjyrën brune të flokëve tuaja? Ekzistojnë mundësi të pafundme për të rregulluar gjërat – duke filluar nga hijëzimet më të lehta e deri në nuancat bjonde. Por, para se të rezervoni një takim tek stilisti juaj, ja disa gjëra që […]

Kjo është gjëja e vetme që nuk duhet të bëni gjatë LARJES së FLOKEVE…

Kjo është gjëja e vetme që nuk duhet të bëni gjatë LARJES së FLOKEVE…

Kjo ose do të jetë gjëja më e qartë që keni lexuar ndonjëherë, ose do të ju ndryshojë tërësisht jetën tuaj. A jeni gati ta zbuloni? Ju nuk duhet të përdorni kurrë kondicioner në rrënjët e flokëve!!! Uaah?! Po! Për hir të vëllimit të plotë të […]

Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës

Ja pse duhet të shtoni pak KRIPË në shampon e flokëve & fytyrës

Mikesha nga te gjithe mesazhet qe me vijne cdo dite me te shumte jane ata qe kerkojne dicka efikase ne kushte shtepie se si te parandalojne yndyren e flokut. Dhe me poshte une po ju paraqes nje sekret shume te thjeshte se si te parandaloni […]

Ja GABIMET që bëni me THARESEN e flokëve që asnjë parukiere nuk jua thotë…

Ja GABIMET që bëni me THARESEN e flokëve që asnjë parukiere nuk jua thotë…

Si të minimalizoni dëmin e shkaktuar nga temperatura e lartë e tharëses për flokë? Nga krehja dhe tharja e shpeshtë me tharëse, flokët dëmtohen dhe bëhen të thata dhe të dobëta, u mungon lagështia dhe fillojnë të plasariten. Ne i kemi disa udhëzime se si t’i […]

Ja pse NUK ju rriten flokët, 5 gabimet qe bëni cdo ditë

Ja pse NUK ju rriten flokët, 5 gabimet qe bëni cdo ditë

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme është shumë më e thjeshtë se më parë, kjo edhe falë shumëllojshmërisë së produkteve që gjenden në treg, por kjo përkujdesje do të ishte e paplotë nëse nuk do të kishit pranë edhe ndihmën e parukierit, parukieres […]

Ja si ti trajtoni flokët në ditët me SHI…

Ja si ti trajtoni flokët në ditët me SHI…

Ju ka ardhur në majë të hundës bishti tradicional dhe flokët e lëshuar janë një mision i pamundur me këtë mot të paqëndrueshëm? E dimë ç’doni të thoni!Për t’i dhënë një frymë të re bishtit tuaj të zakonshëm, ju vjen në ndihmë parukieri yjeve Anh […]

6 GABIME që NUK duhet të beni kur drejtoni flokët me pjaster/ foto

6 GABIME që NUK duhet të beni kur drejtoni flokët me pjaster/ foto

Le të jemi të sinqertë: krehjen e flokëve mund ta realizojë ashtu siç e duam vetëm parukierja ! Ndonëse në shtëpi mund të keni një arsenal me pajisje që stilojnë flokët, jemi të sigurtë që gjysmën e tyre nuk dini ta përdorni si duhet. Më […]

Ja si të ndaloni rënien & rrisni flokët vetë me 1 përbërës/ receta

Ja si të ndaloni rënien & rrisni flokët vetë me 1 përbërës/ receta

Këtë bimë shumë herë e keni pasur në dorë, por nuk keni pasur dijeni që ajo ju ndihmon kundër rënies së flokëve. Rozmarina (Rosmarinus officinalis, siç e kanë quajtur grekët e vjetër dhe romakët), ka qenë e njohur si bimë shëruese që nga kohët e […]

3 gabime me flokët kacurrel që NUK duhet ti bëni më/ foto

3 gabime me flokët kacurrel që NUK duhet ti bëni më/ foto

Kaçurrelat duket se janë bekim dhe mallkim në të njëjtën kohë e shumë femra mund ta gjejnë veten në këto fjalë. Shumë do të donin t’i kishin flokët kaçurrela, por kush i ka nuk i do ! Kjo ndodh vetëm se kaçurrelset bëjnë shumë gabime […]

10 SEKRETE për flokët që asnjë nuk jua ka thënë më parë…(FOTO)

10 SEKRETE për flokët që asnjë nuk jua ka thënë më parë…(FOTO)

Nëse për nga natyra keni flokë shumë të holla, mund ta keni të vështirë që t’u jepni volum dhe t’i mbani ashtu siç keni dëshirë pasi të largoheni nga shtëpia çdo mëngjes. Por, lajm i mirë është se këtë mund ta arrini vetëm përmës disa mënyrave […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729