Femrat – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Femrat

10 GABIME me VESHJET që na bejnë të dukemi 10 vjet më të mëdha…

10 GABIME me VESHJET që na bejnë të dukemi 10 vjet më të mëdha…

Të gjithë ne, kur vjen puna tek veshjet, bëjmë disa gabime, pa i ditur që ka ekzistojnë mënyra të tjera për t’i mbajtur dhe ruajtur. Për një grua është shumë e vështirë menaxhimi i kohës, veçanërisht kur është edhe në punë. Një pakujdesi në larjen […]

5 SEKRETE bukurie që duhet të dijë çdo FEMËR mbi 25-vjeç…[recetat]

5 SEKRETE bukurie që duhet të dijë çdo FEMËR mbi 25-vjeç…[recetat]

Të kujdesesh për veten nënkupton para së gjithash ta respektosh atë. Është diçka që e mësoni që në fëmijëri me gjeste të thjeshta të higjienës personale si larja e dhëmbëve apo e fytyrës. Me kalimin e viteve, jo vetëm që rriteni, por edhe ndërgjegjësoheni mbi […]

6 SEKRETE me veshjet tuaja qe te dukemi me te GJATA…[foto]

6 SEKRETE me veshjet tuaja qe te dukemi me te GJATA…[foto]

6 SEKRETE me veshjet tuaja qe te dukemi me te GJATA. Mikesha te www.keshillabukurie.com ju pershendes kudo qe jeni dhe qe me ndiqni. Ju falenderoj per te gjitha mesazhet qe me dergoni cdo dite. Te gjitha femrat duan te duken bukur, te jene ne mode […]

6 të fshehta për VESHJET që të beni VITHET tuaja të duken WOW…[foto]

6 të fshehta për VESHJET që të beni VITHET tuaja të duken WOW…[foto]

Mikesha ju pershendes kudo qe jeni dhe qe me ndiqni ne www.keshillabukurie.com ju dua shume. Pamja e jashte ne keto kohe ka nje rendesi te vecante per ne femrat dhe duhet te perpiqemi te jemi ne kontakt me te rejat e fundit te modes, keshillat […]

12 VEPRIME qe i bejme cdo dite qe vetem FEMRAT mund ti kuptojne…

12 VEPRIME qe i bejme cdo dite qe vetem FEMRAT mund ti kuptojne…

Ndonjehere duket se meshkujt dhe femrat nuk jane ne nje gjatesi vale me njeri tjetrin dhe ata as qe do te na arrijne te kuptojme se cfare heqim ne per te qene forme dhe te bukura gjithmone. Nje dite e zakonshme na drejton ne 100 […]

13 RREGULLA si te jeni ne MODE me pamjen tuaj…[foto ilustruese]

13 RREGULLA si te jeni ne MODE me pamjen tuaj…[foto ilustruese]

Mikesha ju pershendes kudo qe jeni dhe ju falenderoj qe me ndiqni cdo dite e me shume ne www.keshillabukurie.com. Ju perqafoj. Ky eshte nje material per te gjitha mikeshat e mia qe duan te jene ne hapin e kohes ne lidhje me pamjen e saj. […]

Nëse PARTNERI juaj ka këto 3 KARAKTERISTIKA lidhja do jetë e suksesshme 100%

Nëse PARTNERI juaj ka këto 3 KARAKTERISTIKA lidhja do jetë e suksesshme 100%

lidhja do jetë e suksesshme nese shihni tek AI keto 3 karakteristika. Të jesh me një partner është e thjeshtë, por të jesh pranë partnerit të duhur për një marrëdhënie afatgjatë, është shumë e vështirë. Trim Urban (autor i shumë librave të suksesshëm dhe themelues […]

Si ta bëni një mashkull të cmendet pas jush me 16 VEPRIME…

Si ta bëni një mashkull të cmendet pas jush me 16 VEPRIME…

Ka disa zakone të femrave para të cilave meshkujt dorëzohen.Jeni kuriozë të dini se cilat janë ato? Hidhini një sy! 1.Kur një grua më kafshon buzën e saj 2.Lëkura e butë 3.Floket e kapura  4.Një look i pazakontë 5.Kur një grua mban këmishën e mashkulli […]

8 sekrete bukurie që ju bëjnë të dukeni 10 vjet më të reja…

8 sekrete bukurie që ju bëjnë të dukeni 10 vjet më të reja…

Është vërtetuar se rrudhat e fytyrës dhe një numër i madh njollave apo shenjave ju bëjnë të dukeni më të vjetër. Njerëzit rreth jush i shikojnë ato dhe përpiqen të përcaktojnë moshën tuaj. Por ka disa gjëra në pamjen tonë që mund të na bëjnë […]

26 SITUATA nga jeta e përditshme që tregojnë se po jetoni 1 LIDHJE të LUMTUR…

26 SITUATA nga jeta e përditshme që tregojnë se po jetoni 1 LIDHJE të LUMTUR…

Lidhje te lumtur. Mikesha ju falenderoj qe me ndiqni dhe ju pershendes te gjithave nga www.keshillabukurie.com, jeni fantastike. Ky eshte nje material shume interesant dhe qe kam qeshur pafund me te duke e pregatitur por edhe kam gjetur veten ne shume nga keto situata. A […]

Pjeshkat e INSTAGRAMIT: Si duken në realitet dhe si shfaqen në INSTA…[19 foto]

Pjeshkat e INSTAGRAMIT: Si duken në realitet dhe si shfaqen në INSTA…[19 foto]

Pjeshkat e instagramit. Jetojme ne kohen e internetit dhe ne nje kohe ku dukja eshte shume e rendesishme, ndoshta shpeshhere edhe me e rendesishme se permbajtja. Kjo eshte duke ndodhur edhe ne rrjetet sociale ku njerezit duken te lumtur, te bukur, pa probleme nderkohe qe […]

6 PARFUMET që cdo femër moderne duhet ti përdor të paktën 1 herë në jetë…

6 PARFUMET që cdo femër moderne duhet ti përdor të paktën 1 herë në jetë…

Lëkura e mirë, flokët e shkëlqyeshëm dhe një bukuri tepër e stilizuar janë shenjat dalluese të nje gruaje Pariziene.Por ajo qe na beri te shkruanim sot eshte: Cilat janë me të vërtetë aromat me te preferuara  te parfumeve të grave franceze? Ju e dini, ato […]

11 gjera që duhet të SHMANGNI për të qenë 1 ZONJUSHË e VERTETË…

11 gjera që duhet të SHMANGNI për të qenë 1 ZONJUSHË e VERTETË…

Mikesha ju pershendes kudo qe jeni dhe duhet te dini qe stafi i www.keshillabukurie.com kujdeset per ju me shume dashuri, ju perqafoj. Ne kemi pergatitur nje artikull shume interesant ne lidhje me gjerat qe dallojne nje femer te zakonshme nga nje “dame“ e vertet ne […]

6 SEKRETE të “gjuhës së trupit“ që cdo femër duhet ti dijë…[foto]

6 SEKRETE të “gjuhës së trupit“ që cdo femër duhet ti dijë…[foto]

Gjuha e trupit përbën një ndryshim të madh në vetëbesimin e një personi. Disa marifete siç është ajo e të kujtuarit që të buzëqeshësh janë mjaft të thjeshta për t’u përfshirë në jetën e përditshme. Siç ka nga ana tjetër edhe teknika të tjera që […]

Ja si të FRYNI BUZET pa operacione plastike në kushte shtëpie…

Ja si të FRYNI BUZET pa operacione plastike në kushte shtëpie…

Ja si të FRYNI BUZET pa operacione plastike ne kushte shtepie. Dëshira për të pasur buzë të plota dhe mishtore është e madhe, mirëpo realiteti nuk është gjithmonë i kënaqshëm. Jo të gjithë kanë buzë natyrale të plota dhe shumica e femrave përdorin mbushës për […]

Ja si te vendosni PENELIN qe te zmadhoni dhe ti beni SYTE me joshes…

Ja si te vendosni PENELIN qe te zmadhoni dhe ti beni SYTE me joshes…

Ja disa ide te bukura si te vendosni penelin ne mënyrë qe te zmadhoni sytë. Sytë janë pasqyra e shpirtit dhe një nder pjesët e fytyrës me te preferuara për te trukuar. Çdo forme dhe madhësi e tyre edhe ato qe ne shikim duken si […]

6 SJELLJET që i bëjnë MESHKUJT të largohen nga ju…

6 SJELLJET që i bëjnë MESHKUJT të largohen nga ju…

Njerëzit që ju duan ose ju njohin do ju pranojnë gjithmonë për atë që ju jeni. Mirëpo disa nga sjelljet negative ose jo shumë produktive që i bëjnë njerëzit të largohen prej jush. Këto sjellje krijojnë marrëdhënie të tensionuara dhe kjo shpjegon distancën që krijoni […]

Ja kush janë 8 MAMAT VIP qe presin fëmijë në 2017…[foto]

Ja kush janë 8 MAMAT VIP qe presin fëmijë në 2017…[foto]

8 Mamat VIP, që së shpejti do të sjellin në jetë fëmijët e tyre të parë, të dytë, apo të tretë… nuk kanë nguruar të ndajnë me fansat momentet e bukura që ato po përjetojnë. Për çudi të të gjithëve këtë vit dominojnë vajzat. Mos […]

Ja si ndryshon LEKURA juaj nga 0 deri 100 vjec, kështu mund të jesh pas disa vitesh…

Ja si ndryshon LEKURA juaj nga 0 deri 100 vjec, kështu mund të jesh pas disa vitesh…

Vitus Apotek, një rrjet farmacish norvegjeze, ka prodhuar një video për fushatën e saj të fundit publicitare, në të cilën tregohet ja si ndryshon lekura jonë nga 0 deri në 100 vjeç. Të gjitha ndryshimet janë përmbledhur në një minutë dhe janë shoqëruar me sloganin […]

13 situata komike që një femër i përjeton cdo ditë…

13 situata komike që një femër i përjeton cdo ditë…

Mary Park, e njohur edhe si Murrz, eshte nje artiste dhe graphic designer nga Los Angeles. Ajo ka krijuar keto situata komike dhe shume realiste qe te gjitha femrat do ti kuptojne. Hidhini nje sy dhe me shkruani ne koment nese ne 99.999 % te […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729