Femrat Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Femrat

E mbani mend “MIMOZA LLASTICEN“? Ja si duket ajo pas 40 vitesh…(FOTO)

E mbani mend “MIMOZA LLASTICEN“? Ja si duket ajo pas 40 vitesh…(FOTO)

E mbani mend Mimoza Llasticën, vajzën e vogël dhe të përkëdhelur që kishte naze e teka? E kemi fjalën për personazhin që ka luajtur vite më parë aktorja Zhaklina Dhimojani. Ndoshta fëmijët e sotshëm nuk e kanë mundësinë të shikojnë këtë personazh, pasi dita e […]

Ja si ta bësh një mashkull për vete me 7 lëvizje tipike femërore…(FOTO)

Ja si ta bësh një mashkull për vete me 7 lëvizje tipike femërore…(FOTO)

Luaj me flokët: është një taktikë shumë e vjetër, por rezultative. Ke flokë të gjatë dhe të bukur? Atëherë nuk e kuptojmë pse vazhdon t’i flasësh ndërkohë që duart i ke në çdo vend të mundshëm dhe jo te flokët? Luaj, kapi, ktheji e të gjitha […]

3 sekrete bukurie që duhet ti dijë cdo femër mbi 25 vjec

3 sekrete bukurie që duhet ti dijë cdo femër mbi 25 vjec

Shumica e femrave mendojnë se bukuria kërkon shumë punë.Sidoqoftë, me truqet e thjeshta që gjenden më poshtë çdo damë mund ta mirëmbajë pamjen pa u përpjekur shumë. Zbutësi i flokëve e bën të lehtë rrojën Mos blini krem rroje të meshkujve. Në vend të kësaj, […]

Pastroni shtëpinë me këtë përbërje dhe shpetoni nga punët e përditshme/ receta

Pastroni shtëpinë me këtë përbërje dhe shpetoni nga punët e përditshme/ receta

Ekziston truk i shkëlqyeshëm se si të arrini që pluhuri të mos grumbullohet aq shpejt – lyeni sipërfaqen me këtë përbërje dhe rezultati do t’ju ngazëllejë. Pastrimi i pluhurit për shumicën e njerëzve është ankth i vërtetë pikërisht për atë që shumë shpejt sërish shtresohet, […]

5 IDE si ta bëni këtë Shën Valentin të paharrueshëm…

5 IDE si ta bëni këtë Shën Valentin të paharrueshëm…

Kur dashuria është pa kufi, e gjithë ajo çka mund të jetosh vetëm në një ditë nuk ka ndonjë domethënie të madhe. Megjithatë, në ditën e Shën Valentinit, ca gjëra të veçanta do të bënin mirë, ty dhe partnerit tënd. Ka kaq shumë mënyra për […]

Ja cfare tregon ngjyra e syve për karakterin tuaj…

Ja cfare tregon ngjyra e syve për karakterin tuaj…

Sytë janë një pjesë e rëndësishme e personalitetit dhe karakterit tonë. Është një aspekt shumë i diskutuar, që ashtu si fytyra dhe tiparet e tjera trupore, edhe ngjyra e syve ka një rol në qëndrimin tonë. Shumë studime kanë treguar se ngjyra e syve ka […]

Ja në cfarë moshe duhet të bëni fëmijën e parë, flasin ekspertët…

Ja në cfarë moshe duhet të bëni fëmijën e parë, flasin ekspertët…

Duket se në ditët e sotme gratë për arsye të ndryshme preferojnë të sjellin ne jetë fëmijën pas moshës 30 vjeçare. Sipas studimeve, mosha mesatare e lindjes së fëmijës në vendet e zhvilluara është 31 vjeç. Ajo që duhet të dini është se mosha e […]

8 gabime me recipetat që NUK duhet ti bëni më…

8 gabime me recipetat që NUK duhet ti bëni më…

Ja cilat janë gabimet më të zakonshme që bëni me recipetat tuaja. 1-Nuk merrni masën e duhur. Recipetat duhet të jenë numri i duhur as më të mëdha as më të vogla, pasi në të kundërt do t’ju tregojnë një bust të shëmtuar dhe rrobat […]

4 arsye pse shoqja e ngushtë ju kupton më mirë se cdo njeri tjetër…

4 arsye pse shoqja e ngushtë ju kupton më mirë se cdo njeri tjetër…

‘’Dhe ata jetuan të lumtur, derisa…’’, derisa kuptuan që princi i kaltër apo qoftë edhe gri nuk erdhi kurrë me kalë siç thotë përralla, motorr apo biçikletë. Mirëpo një shoqe e ngushtë është gjithmonë aty për ju, kështu që nëse jeta juaj sentimentale ua shpif, […]

5 TIPARET që i bëjnë meshkujt të cmenden pas 1 femre…

5 TIPARET që i bëjnë meshkujt të cmenden pas 1 femre…

Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Të gjitha ato mundohen të duken sa më mirë, por çfarë vlerësojnë meshkujt te femrat përveç seksit? Vetëbesimi: Meshkujt sigurisht pëlqejnë pozicionin e përkrahësit dhe të atij që ndihmon femrën në përballje me gjërat që sjell jeta, […]

6 Gënjeshtrat e bardha që femrat duhet ti thonë partnerëve të tyre…

6 Gënjeshtrat e bardha që femrat duhet ti thonë partnerëve të tyre…

Kush tha që gënjeshtrat janë të dëmshme? Ndonjëherë, që një lidhje të funksionojë më së miri, herë pas here duhen thënë disa gënjeshtra të bardha. Të paktën në këtë konkluzion kanë dalë disa gra të martuara, të cilat rekomandojnë këto 6 gënjeshtra si të duhurat […]

10 gjëra tek femrat që i tërheqin meshkujt si magnet…

10 gjëra tek femrat që i tërheqin meshkujt si magnet…

Siç duket preferencat e meshkujve ndaj dukjes së femrave janë shumë subjektive: disa pëlqejnë femrat e mbushura, disa të dobëta e të tjerëve nuk u intereson fare forma e trupit por u kushtojnë vëmendje gjërave të tjera. Shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se ka disa […]

Nuk do t’ju besoni syve sa shumë është shëndoshur Christina Aguilera

Nuk do t’ju besoni syve sa shumë është shëndoshur Christina Aguilera

Ajo është një divë e muzikës e cila ka dy fëmijë. Por Christina Aguilera nuk po kujdeset aspak për format e saj trupore ndonëse është një prej këngëtareve më të famshme në botë.36 vjeçarja ka marrë dy fëmijët e saj, vajzën Summer 3 vjeçare dhe […]

10 këshilla për SHËNDETIN tuaj që cdo njeri mbi 20 vjec duhet ti dijë…

10 këshilla për SHËNDETIN tuaj që cdo njeri mbi 20 vjec duhet ti dijë…

Keto keshilla jane nga jeta e perditshme te cilat duken si te parendesishme por ne fakt kane nje rendesi te vecante sidomos kur perseriten.Nese ne i kemi ne dore ti rregullojme keto gabime dhe mos ti perserisim me ate here cfare jemi duke pritur?Une pa […]

8 dallimet mes meshkujve dhe femrave… (Foto)

8 dallimet mes meshkujve dhe femrave… (Foto)

Meshkujt dhe femrat ane shume dallime mes njeri tjetrit kjo nga mënyra se si mendojmë dhe veprojmë është shumë e ndryshme sa që nganjëherë vështirë se mund ta kuptojmë njëri-tjetrin. Me poshte do te mund te shikoni permes fotove 8 daliime mes femrave dhe meshkujve: […]

7 këshilla si t’i mbani femrat e tjera larg të dashurit tuaj…

7 këshilla si t’i mbani femrat e tjera larg të dashurit tuaj…

Duhet të keni mjaftueshëm besim te partneri juaj për ta ditur se ai nuk do t’ju tradhtojë kurrë. Sigurisht, ndonjëherë femrat përpiqen t’i tejkalojnë kufijtë e tyre dhe përsa kohë që kjo ju bën të ndiheni keq, ja disa mënyra për të mbrojtur territorin tuaj […]

I bën një shaka të dashurit të saj: Rreagimi i tij do tju befasojë…(video)

I bën një shaka të dashurit të saj: Rreagimi i tij do tju befasojë…(video)

Sa here i keni bere nje shaka te dashurit tuaj dhe ai nuk ka reaguar ashtu si ju e prisnit?! Por sido te kete reaguar partneri juaj asnjehere nuk do te jete kaq epik sa reagimi i ketij djalit ne video. E dashura e vet […]

Këto janë 10 FEMRAT më të bukura në historinë e Shqipërisë në 100 vjet…(foto)

Këto janë 10 FEMRAT më të bukura në historinë e Shqipërisë në 100 vjet…(foto)

Këto janë 10 FEMRAT më të bukura në historinë e Shqipërisë në 100 vjet. Ato kanë qenë të forta, të afta, të talentuara, por në të njëjtën kohë edhe shumë të bukura. Disa nga femrat më të bukura të ekranit dhe shoqërisë shqiptare ndër 100 […]

5 gabime që bëjnë femrat kur blejnë këpucë me taka të larta

5 gabime që bëjnë femrat kur blejnë këpucë me taka të larta

Këpucët e reja me taka të larta të kanë krijuar plagë (fluska) që në ditën e parë kur i ke veshur? Ndoshta gjatë kohës së blerjes nuk je kujdesur për këto pesë pika. Takat e larta na bëjnë edhe më atraktive dhe më tërheqëse … […]

15 SHENJAT që ju jeni bërë për njëri-tjetrin

15 SHENJAT që ju jeni bërë për njëri-tjetrin

Nëse ti dhe ai ndjeheni kështu…keni të ardhme: 1-I tregon atij gjëra që nuk ia thua askujt tjetër.Do të thotë që ke besim te ai dhe kjo është e rëndësishme në marrëdhëniet afatgjata. 2-Do ta takosh edhe në çastet e dobësisë.Nuk e ke problem të […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729