Fashion – Page 2 – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Fashion

Ja SERUMI qe zevendeson kremrat e shtrenjte…(BIO)

Ja SERUMI qe zevendeson kremrat e shtrenjte…(BIO)

Mirmbrema mikesha! Ju pershendes kudo qe ndodheni, faleminderit qe na ndiqni dhe merrni keshillat tona te bukurise ne www.keshillabukurie.com. Sot do ju prezantoj nje recete magjine ne formen e SERUMIT qe do e beje lekuren tuaj te bute dhe te paster si BEBE. Kjo recete […]

Nora Istrefi tregon te BRENDSHMET ne koncert (foto)

Nora Istrefi tregon te BRENDSHMET ne koncert (foto)

Nora Istrefi njihet per format e saj trupore bombastike! Mbremjen e djeshme ishte e ftuar ne nje nga clubet e nates ne kryeqytet .Ajo cfare na ra me shume ne sy ishte veshja e saj teper e tejdukshme aq sa i dukeshin edhe te brendshmet… […]

10 ide si të VISHENI cdo ditë në shkollë/universitet…

10 ide si të VISHENI cdo ditë në shkollë/universitet…

Erdhi edhe fundjava hë? Shpresoj te mos jeni lodhur shume gjate diteve te javes dhe shijojini keto dite me diell. Sot dua tju flas per veshjet dhe per veshjet qe duhet te vishni ne shkolle apo universitet… ? Meqe shkolla e mesme ka filluar dhe […]

Ja si dhe cfare të veshim në VJESHTË sipas stilistëve…(+10 ide)

Ja si dhe cfare të veshim në VJESHTË sipas stilistëve…(+10 ide)

E keni të vështirë të kombinoheni në stinën e vjeshtës, për shkak se temperaturat lëvizin shumë shpejt. Sa bie shi dhe bëhet ftohtë, por pas një ditë del përëri dielli i fortë dhe bën vapë. Në këtë stinë është e preferueshme të mbahen rrobat e […]

Për të gjitha femrat me STIL; ja si të visheni në vjeshtë…

Për të gjitha femrat me STIL; ja si të visheni në vjeshtë…

Xhaketa, funde stofi, e çizme kashmiri, stina e vjeshtës është një sezon i ndritur për modën, ndaj nuk mund të bëni gabimin e të mos e shfrytëzoni këtë fakt ! Garderoba e kësaj periudhe është tejet e pasur dhe sipas temepreaturave ju mund të kombinoni […]

7 modele për floket e shkurtër,nga 1 për çdo ditë të javës…

7 modele për floket e shkurtër,nga 1 për çdo ditë të javës…

Floket e shkurter shpesh here jane te veshtire per tu stiluar cdo dite, dhe shpesh here i leme ashtu sic jane. Pooor nese nuk e dini ende ka shume e shume modele qe mund te behen ne floket tuaj te shkurter. Sot do tju tregojme […]

Ja si të DREJTONI FLOKËT pa nxehtësi…(5 maska BIO)

Ja si të DREJTONI FLOKËT pa nxehtësi…(5 maska BIO)

Në stinën e nxehtë flokët e humbasin formën e tyre dhe shpeshherë shpupurisen nga lagëshira dhe temperaturat e ulëta. Nëse i do flokët e drejtë, pa i shkatërruar, djegur apo dëmtuar, ja disa mënyra praktike. Një herë në javë dhe do ta shikosh sa shpejt […]

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Dihet qe me kalimin e kohes tiparet e fytyres dhe forma e saj ndryshojne por keto foto te siguruara nga Informohu ne kemi vertetuar qe kengetarja Samanta ka bere nderhyrje ne hunde. Por pavarsisht Samanta do te ngelet gjithmone e bukur dhe nje nga kengetaret […]

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

8 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë 1.E dini si mund ta bëni një parfum të qëndrojë më gjatë? Vendosni pak vazelinë në zonën ku do aplikoni parfumin dhe më pas aplikojeni atë. Parfumi juaj do zgjasë tërë ditën. 2.Mund të krijoni […]

Tendencat e thonjve për 2017-tën

Tendencat e thonjve për 2017-tën

Doni te mesoni se cilat janë tendencat per thonjtë këtë sezon? Duhet te themi se nuk jane shume larg natyrales, pasarelat na sugjerojne se thonjte me ne mode kete sezon jane ata nuzo, kaf, me xixa dhe nuk mund te mungonin kurresei thonjte ne ngjyren […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729