Fashion Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Fashion

5 SEKRETE per veshjet që të dukeni si një zonjë e vërtetë dhe elegante…(foto)

5 SEKRETE per veshjet që të dukeni si një zonjë e vërtetë dhe elegante…(foto)

Nuk ka ndonjë recetë të përgjithshme se si të dukeni e përsosur. Ndonjëherë as paratë nuk mund t’ju ndihmojnë në këtë aspekt sepse të dukurit e mahnitshme dhe të blerit rroba të shtrenjta janë gjëra krejtësisht të ndryshme. Megjithatë, ka disa sekrete të cilat mund […]

Moda sapo u ‘cmend’; Ja si duhet të vishemi këtë vit/ foto

Moda sapo u ‘cmend’; Ja si duhet të vishemi këtë vit/ foto

Në New York, java e modës është hapur me një tendencë të paparashikuar, look-u i ngjashëm. Nga sfilatat, në fakt, mund të presësh gjithfarë çudish, aksesorë o veshje që nuk kishe guxuar më parë. Çdo sygjerim është pranuar, përfshi rregullat e stilit që duhet t’i […]

Ky është modeli i XHINSEVE që gjithë femrat po blejnë dhe po bën namin…(FOTO)

Ky është modeli i XHINSEVE që gjithë femrat po blejnë dhe po bën namin…(FOTO)

Mos u mërzit se nuk do shpenzosh kokërr leku nëse je një nga ata persona që i mbajnë rrobat dhe i riveshin. Është thënë e stërthënë që moda rikthehet. Ndaj ato xhinset e gjimnazit të gjera nga fundit do të të hyjnë shumë në punë. […]

6 sekrete për veshjet tuaja që të bëni vithet tuaja të duken bombastike / foto

6 sekrete për veshjet tuaja që të bëni vithet tuaja të duken bombastike / foto

Mikesha ju pershendes kudo qe jeni dhe qe me ndiqni ne www.keshillabukurie.com ju dua shume. Pamja e jashte ne keto kohe ka nje rendesi te vecante per ne femrat dhe duhet te perpiqemi te jemi ne kontakt me te rejat e fundit te modes, keshillat […]

Këto janë 8 veshjet që cdo femër duhet ti ketë patjetër në garderobën e saj…

Këto janë 8 veshjet që cdo femër duhet ti ketë patjetër në garderobën e saj…

Ne gardërobën femërore ekzistojnë artikuj evergreen qe te kombinuar midis tyre mund te krijojnë veshje shume fashion duke filluar nga ato casual si jeans dhe t-shirt te thjeshte deri tek veshjet me elegante për ti kombinuar me aksesoret e duhur. Cilat janë veshjet e domosdoshme […]

12,000 GRA janë duke pritur daljen në treg të këtyre PANTALLONAVE…(FOTO)

12,000 GRA janë duke pritur daljen në treg të këtyre PANTALLONAVE…(FOTO)

Me bel të lartë, mbi tendinën e Akilit. Pantallonat ideale kanë disa veçori, por që është e vështirë t’i gjesh në një palë të vetme. Na lejoni t’ju prezantojmë modelin më të ri të Everlane, Work Pant. Siç ndodh me xhinset apo pulovrat e kësaj […]

15 VESHJE që ju bëjnë të dukeni e PASUR, ja cfarë gabimi nuk duhet të bëni..[foto]

15 VESHJE që ju bëjnë të dukeni e PASUR, ja cfarë gabimi nuk duhet të bëni..[foto]

Njerëzit në mbarë botën dëshirojnë që veshja e tyre të bëjë përshtypje dhe të krijojë idenë se është sa më e shtrenjtë. Shpeshherë duke u përpjekur të duken sa më “IN” bëjnë gabime që jo vetëm që nuk duken bukur, por e humbasin vlerën e […]

6 VESHJET që do t’jua përmirësojnë pamjen tuaj 100%

6 VESHJET që do t’jua përmirësojnë pamjen tuaj 100%

Nuk është e thënë të blini çdo gjë të re nga koleksionet e çdo dizajneri. E rëndësishme është të dini të kombinoni dhe ato që keni, pa u stërmunduar shumë. Nuk po flas për gardërobën kapsulë, sepse ajo është konstante gjithë vitin. Dua të evidentoj […]

10 GABIME me VESHJET që na bejnë të dukemi 10 vjet më të mëdha…

10 GABIME me VESHJET që na bejnë të dukemi 10 vjet më të mëdha…

Të gjithë ne, kur vjen puna tek veshjet, bëjmë disa gabime, pa i ditur që ka ekzistojnë mënyra të tjera për t’i mbajtur dhe ruajtur. Për një grua është shumë e vështirë menaxhimi i kohës, veçanërisht kur është edhe në punë. Një pakujdesi në larjen […]

11  veshje/aksesorë që duhet ti HIQNI menjëhere nga DOLLAPI juaj…

11 veshje/aksesorë që duhet ti HIQNI menjëhere nga DOLLAPI juaj…

Kur vjen puna për të zgjedhur një stil të modës nuk ka të drejtë apo të gabuar dhe kjo nuk ka të bëjë fare me çmimin e veshjes suaj. Shumë herë janë gjëra të vogla që qëndrojnë në rrugën e të qenit një fashionista. Keshilla […]

Ja modeli i palltos që ju përshtatet në bazë të formës së trupit…

Ja modeli i palltos që ju përshtatet në bazë të formës së trupit…

Palltot dhe peliçet janë një Must në garderobën e femrës ! Trendet ndryshojnë vit pas viti, por ju duhet të blini zgjuar e të zgjidhni atë model që ju shkon përshtat ! Jemi pikërisht në sezonin e duhur për të hedhur krahëve një pallto, por […]

Zgjidhni njëren nga pilulat…Ja shpjegimi i karakterit tuaj.

Zgjidhni njëren nga pilulat…Ja shpjegimi i karakterit tuaj.

Ky eshte nje test psikologjik i cili ju zbulon karakterin tuaj.Pas cfare gjeje jeni ju me shume te dhene,pas dashurise apo pas karrieres.Kjo nuk do te thote domosdoshmerisht qe ju lini pas dore fushen tjeter por prirjet tuaja jane te fokusuar me shume ne njeren […]

Ja si të kursejmë PARATË dhe ta kemi portofolin plotë…(10 këshilla)

Ja si të kursejmë PARATË dhe ta kemi portofolin plotë…(10 këshilla)

1. SË PARI, ZHDUKNI BORXHET: Thjesht llogariteni se sa duhet të shpenzoni çdo muaj për borxhet tuaja dhe do të shihni se eliminimi i borxhit është mënyra më e shpejtë për të kursyer paratë tuaja. Pasi të jeni të lirë nga pagesa e borxhit, mund […]

10 dhuratat ideale qe femrat duhet ti bejne meshkujve…

10 dhuratat ideale qe femrat duhet ti bejne meshkujve…

Meqe festat e fundvitit po afrojne dhe po kerkoni nje dhurate ideale apo nqs njeriu juaj i zemres ka ditlindjen ne po ju vijme ne ndihme duke ju listuar disa dhurata per te dashurin/en thuaj Nuk eshte e thene qe ju te shpenzoni shume por mjafton […]

10 SEKRETE se si të tërhiqni vëmëndjen e MESHKUJVE kudo që të shkoni…

10 SEKRETE se si të tërhiqni vëmëndjen e MESHKUJVE kudo që të shkoni…

Të gjithë kemi sekretet tona të vogla që na ndihmojnë që të përmirësojmë pamjen pa shumë mundime. Në përgjithësi bëhet fjalë për rregullat e modës që njihen nga të gjithë: më pak është më shumë, e zeza dhe e bardha janë kombinimi shik, një fustan […]

Ja cilat veshje na bejne te dukemi me te GJATA…(5 sekrete)

Ja cilat veshje na bejne te dukemi me te GJATA…(5 sekrete)

Nëse doni vithe të rrumbullakosura, mund t’i arrini duke u ushtruar, nëse doni gjoks më të madh mund t’i nënshtroheni operacioneve plastike, e nëse doni këmbë më të gjata, mund të realizoni disa truqe me veshjet tuaja, që ju bëjnë të dukeni më të gjata. […]

Si të ndryshoni pamjen tuaj me një SHALL; 15 ide si ta lidhni…

Si të ndryshoni pamjen tuaj me një SHALL; 15 ide si ta lidhni…

Goca si po ju duket kontakti i pare me te ftohtin pas gjithe asaj vere te nxehte? Une kam qene nje nga ata njerzit qe nuk e duroja dot dimrin, te ftohtin, shiun poor doni ju qe ka filluar te me pelqeje. Kjo sepse une […]

Zgjidhni një cantë nga 1 – 6 dhe shikoni se cfare karakteri keni…

Zgjidhni një cantë nga 1 – 6 dhe shikoni se cfare karakteri keni…

Secila femër ka stilin e vet unik – sidomos kur bëhet fjalë për modën. Kjo është që i bën të çuditshme dhe njëkohësisht të bukura. Çanta është detaj mode që posedon secila femër. Në vijim shfaqen disa nga personalitet tuaja varësisht nga çanta që keni […]

17 IDE si të kombinoni CIZMET me funde & fustane…

17 IDE si të kombinoni CIZMET me funde & fustane…

Jemi pikërisht në atë periudhë të viti kur nuk mund të vishni as sandalet e as këpucët e dimrit! Çizmet deri tek kyçi duket se janë këpucët më të përshtatshme, ndaj Keshilla Bukurie vjen sot me disa ide kombinimesh shumë të bukura. Si pantallonat dhe […]

Njihuni me 10  personazhet shqipëtar më të ndjekur në INSTAGRAM

Njihuni me 10 personazhet shqipëtar më të ndjekur në INSTAGRAM

Instagrami eshte rrjeti social me i perdorur i momentit dhe besoj se kjo gje do te vazhdoj derisa nje rrjet tjeter ta zevendesoj ate.Instagrami nuk perdoret vetem per te publikuar foto por kohet e fundit eshte bere edhe trendi i fundit i reklamave te bizneseve te […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729