Dieta Archives - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Dieta

8 sekrete si të keni një bark të sheshtë pa dietë dhe  palestër

8 sekrete si të keni një bark të sheshtë pa dietë dhe palestër

Shumë vajza dëshirojnë që të kenë një bark të sheshtë, por jo të gjitha arrijnë ta bëjnë atë. Disa prej tyre mbajnë dieta drastike e bëjnë ushtrime për ta arritur këtë gjë, por me disa truke të vogla ju mund të arrini përmasat që dëshironi. […]

Dieta e Victoria Beckham: Ja si të humbasësh 4 kg në 4 ditë

Dieta e Victoria Beckham: Ja si të humbasësh 4 kg në 4 ditë

Një ish-Spice Girl, gruaja e një nga futbollistëve më të talentuar, më të pasur David Beckham dhe gjithmonë në top formë. Madje shpeshherë ajo është kritikuar për peshën e saj, duke u cilësuar si tepër e dobët, por Victoria është një nga ato femra e […]

Ja si të shkrini DHJAMIN e BARKUT dhe të formoni BEL të hollë…(sekreti)

Ja si të shkrini DHJAMIN e BARKUT dhe të formoni BEL të hollë…(sekreti)

Dhjami në pjesën e barkut është një ndër sikletet më të mëdha të femrave, dhe njëkohësisht më e vështira për t’u hequr. Kjo ju detyron t’iu rrini larg veshjeve tuaja të preferuara. Gjithashtu dhjami mund të jetë një rrezik serioz shëndetësor, që sipas hulumtimeve më […]

Ja pse të gjithë kemi nevojë për 1 DIETË DETOX pas festave…(5 receta)

Ja pse të gjithë kemi nevojë për 1 DIETË DETOX pas festave…(5 receta)

Të gjithë kemi nevojë të pastrohemi dhe të gjithë mund të përfitojmë nga pastrimi. Po pse detox? Në ditët tona, stili i jetës së pashëndetshme mund të jetë burim i shumë problemeve shëndetësore. Për shumë arsye, trupi grumbullon toksina, me gjithë luftën e organizmit për […]

Programi i dietologes Blerina Bombaj që eliminon 1 kg dhjamë në 7 ditë!

Programi i dietologes Blerina Bombaj që eliminon 1 kg dhjamë në 7 ditë!

Shumë persona kanë provuar të praktikojnë teorinë e indeksit glicemik për të rënë nga pesha. Dhe shumë prej tyre ia kanë dalë mbanë me sukses. E pse jo, kjo teori ka baza të mjaftueshme shkencore. Nëse merrni parasysh të zbatoni këtë teori për të humbur […]

Ja si të humbi PESHË në fytyrë dhe të krijoni konture joshëse…

Ja si të humbi PESHË në fytyrë dhe të krijoni konture joshëse…

Shumë prej nesh duan faqe më pak të bëshme dhe kjo është e mundur duke ndjekur disa truke të vogla. Me pak durim dhe këmbëngulje ju mund të keni një fytyrë më të dobët.Është e nevojshme për të ndjekur një dietë pastrimi, duke eliminuar disa […]

Recete gatimi :Ja si te gatuajme sallaten ruse…(hap pas hapi)

Recete gatimi :Ja si te gatuajme sallaten ruse…(hap pas hapi)

Sallata Ruse Zgjodha te ndaj me ju receten ruse sepse eshte e preferuara ime dhe realizohet shume lehtesisht.Me pelqen te gatuaj ndonjehere dhe pse jo ti ndaj me ju disa nga recetat qe mua me pelqejne me shume..Kemi pergatitur per ju receten e sallates ruse.Me […]

Dieta e BEYONCE; Ja si të humbisni 1 KG cdo 1 DITË…

Dieta e BEYONCE; Ja si të humbisni 1 KG cdo 1 DITË…

Kjo është një dietë që është përdorur edhe nga Beyonce pasi ajo lindi fëmijën. Këngëtarja e famshme me këtë dietë ka humbur peshë plot 38 kilogramë.Përveç asaj që limoni forcon trupin, shërben për shkrirjen e shpejtë të kilogramëve dhe yndyrës.Lemonade Diet’ është dietë shumë e […]

Ja si te hiqni 2 KG brenda 1 jave me dieten e emergjences…

Ja si te hiqni 2 KG brenda 1 jave me dieten e emergjences…

Dëshira për të qenë sa më në formë përpara sezonit të verës është shndërruar në temën e ditës mes grupe mikeshash, kolegesh e familjaresh. Abuzimi me ushqimet e pashëndetshme si ëmbëlsirat dhe çokollatat që i doni aq shumë dhe mungesa e aktivitetit fizik kanë lënë […]

Ja si te keni BARKE te SHESHTE ne vetem 2dite…

Ja si te keni BARKE te SHESHTE ne vetem 2dite…

Nëse ju mundon ajo se keni shtuar disa kile tepër, dieta e fundjaves është zgjidhja e duhur për ju.Dieta fundjave është e vështirë për trupin, kështu që është e rekomanduar vetëm për njerëzit plotësisht të shëndetshëm. Ushqimi fillon të shtunën në mëngjes dhe duhet të […]

Ja si të humbni 7KG per 1 JAVE

Ja si të humbni 7KG per 1 JAVE

Gjate gjithe javas ju duhet te ndiqni kete diete e cila eshte shume efikase dhe e njejte per te gjitha ditet e javes .Mengjesin dhe dreken mund ta alternoni sipas mundesive qe ju kemi dhene per zevendesim .. Mengjesi Nje pjate tershere me kos ose […]

Ja si të humbni 5 kg peshë në 7 ditë me dietën BIO…

Ja si të humbni 5 kg peshë në 7 ditë me dietën BIO…

Epo do te thoni ju po cna duhet te dobesohemi tani kur iku vera?! Po ta mendosh mire e keni ju ;P por une do tjy thoja se nje trup i bukur dhe ne forme eshte nje forme per te treguar respekt ndaj vetes. Por […]

Ja PIJA magjike që eleminon DHJAMIN e BARKUT në 10 ditë…

Ja PIJA magjike që eleminon DHJAMIN e BARKUT në 10 ditë…

Kjo pije që kemi për ju sot është ideale nëse dëshironi të humbni shumë peshë pa dieta ose ushtrime ( e dime qe nuk i keni shume qef  ;P ).  Ky ilac magjik  është në të vërtetë një pije e përbërë nga kanella dhe mjalti, […]

Ja si të HUMBISNI 7 kg në 5 DITË…

Ja si të HUMBISNI 7 kg në 5 DITË…

Kardiologet sugjerojne dieten 5 ditore: Nje menyre e shendetshme per te humbur 7 kg Dieta eshte nje pjese e rendesishme e menyres sone te jeteses. Mbi te gjitha per ata qe jane mbipeshe, rriten edhe rreziqet per shendetin, – perfshi ketu diabetin, semundjen e fshikezes […]

Ja 10 arsyet pse duhet të PINI UJË të ngrohtë çdo MËNGJES…

Ja 10 arsyet pse duhet të PINI UJË të ngrohtë çdo MËNGJES…

Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Nuk eshte e rendesishme nese zgjoheni mire apo keq duhet ta nisni diten me nje gote uje, per nje sere arsyesh qe do ti lexoni me poshte.Si uji i ftohtë ashtu […]

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Dihet qe me kalimin e kohes tiparet e fytyres dhe forma e saj ndryshojne por keto foto te siguruara nga Informohu ne kemi vertetuar qe kengetarja Samanta ka bere nderhyrje ne hunde. Por pavarsisht Samanta do te ngelet gjithmone e bukur dhe nje nga kengetaret […]

Humbni peshë në mënyrë natyrale

Humbni peshë në mënyrë natyrale

Humbni peshë në mënyrë natyrale Perberesit: -xhinxherfil -1 kastravec -1 limon -10 gjethe mente -2 litra uje Pergatitja:Perftoni lengun e nje limoni ,lengun e kastravecit dhe xhinxherit.Hidheni lengun e perftuar ne 2 litra uje.Me pas hidhni edhe 10 gjethet e mentes dhe lereni per 1 […]

Si të eleminoni dhjamin e barkut me këtë pije magjike

Si të eleminoni dhjamin e barkut me këtë pije magjike

Si të eleminoni dhjamin e barkut me këtë pije magjike Shumë njerëz të cilët vuajnë nga nivelet e larta të kolesterolit dhe mbipesha, filluan të konsumojnë këtë lëng efektiv dhe rezultatet i kanë habitur. Është fjala për ujin e patëllxhanit, i cili lehtëson pastrimin e […]

Ja si të humbisni 7 kg në 7 ditë

Ja si të humbisni 7 kg në 7 ditë

Ja si të humbisni 7 kg në 7 ditë… Dieta e supes e cila zgjat 7 dite dhe mund te humbni 5-7 kg. Nuk rekomandohet per nje kohe me te gjate sepse eshte shume strikte dhe ka pak kalori 700-800 ne dite. Nderkohe nje njeri […]

Ja si te hiqni kilogramet e tepert…(2 receta)

Ja si te hiqni kilogramet e tepert…(2 receta)

Dieta detoksifikuese : 1 shembull Organizimi I  nje diete detoksifikuese nuk eshte e veshtire, mund te behet per 2 ose 3 dite pas nje periudhe te “festes” ushqimore, ose per disa dite ne muaj. Jo supermarketeve, dhe pro tregut te fruta-perimeve, me keto indikacione baze […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729