Bukuri – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Bukuri

Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO

Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO

Nëse flokët tuaj vazhdojnë të bien, atëherë një maskë e mirë do t’i stimulojë që të rriten dhe të mos bien. Me poshte do tju prezantoj dy receta efikase dhe mbi te gjitha shume te thjeshta per tu realizuarNjë maskë e tillë mund të jetë: […]

8 mënyra efektive se si të holloni fytyrën në kushte shtëpie

8 mënyra efektive se si të holloni fytyrën në kushte shtëpie

Shumë njerëz preferojnë të kenë një fytyrë më të hollë dhe të tonifikuar. Ndonjëherë dietat ju ndihmojnë të bini në peshë por fytyra sërish nuk ndryshon.Për të ndryshuar formën e fytyrës dhe për tu dukur më të hollë duhet të keni parasysh disa ushtrime efektive. […]

Adelina Ismaili tregon sekretin e saj për buzë të bukura dhe joshëse…

Adelina Ismaili tregon sekretin e saj për buzë të bukura dhe joshëse…

Pas një pauze të gjatë nga shtatzënia dhe lindja e fëmijës së parë, Uliksit, Adelina Ismaili u rikthye në një koncert në Gjakovë dhe në shumë intervista televizive.Edhe pse tregon se jeta e saj ka ndryshuar krejtësisht tani, pasi i gjithë fokusi është tek i […]

As me furçë e as me sfungjer, ja metoda më e mirë për të përhapur MAKEUP-in…

As me furçë e as me sfungjer, ja metoda më e mirë për të përhapur MAKEUP-in…

Në rrjetet sociale duket se çdokush me disa mijëra ndjekës është i aftë të krijojë aq zhurmë rreth diçkaje saqë kjo e e fundit të shndërrohet në trend e të ndiqet edhe me nga shume njerez. Kemi parë njerëz të përhapin makeup-in me kasën e […]

Ja si të zhdukni QIMET e fytyrës me receten BIO…(përbërja)

Ja si të zhdukni QIMET e fytyrës me receten BIO…(përbërja)

Një nga problemet estetike më të mëdha për shumicën e grave janë qimet e fytyrës dhe shumë prej tyre shkojnë edhe në gjëra ekstreme, duke shpenzuar mijëra para në heqjen e tyre efektive. Ndër metodat më të njohura për heqjen e qimeve të fytyrës janë […]

Ja si te keni VETULLA perfekte ne 5 minuta…

Ja si te keni VETULLA perfekte ne 5 minuta…

Për rritjen e vetullave, çaji i gjelbër është i shkëlqyer. Vendosni një lugë gjelle me gjethe jeshile në një gotë me ujë dhe lëreni të vlojë për rreth 15 minuta. Hiqeni nga të nxehtit, mbulojeni me diçka dhe lëreni të ftohet. Merrni një shkop pambuku […]

Ja si të prisni flokët sipas formës suaj të fytyrës/ foto

Ja si të prisni flokët sipas formës suaj të fytyrës/ foto

a dish formën e fytyrës tënde, të ndihmon që të zgjedhësh prerjen e duhur të shkurtër, që është e përshtatshme për ju, si dhe do t’ju ndihmojë të komunikoni më mirë me parukierin tuaj. Komunikimi i mirë është çelësi për një rezultat të suksesshëm te […]

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha/ 2 receta

Miss India na tregon sekretin e saj për flokë të gjatë & fytyrë PA rrudha/ 2 receta

Priyanka Chopra është një yll i famshëm nga India. Ajo është vajza e parë indiane që është kurorëzuar Miss World në vitin 2000. Eshtë shumë e njohur në botën e bukurisë. Priyanka ka një karrierë prej 15 vitesh. Ajo ka mësuar shumë këshilla dhe truke […]

5 sekrete me veshjet se si të dukeni më të gjata/ foto

5 sekrete me veshjet se si të dukeni më të gjata/ foto

Nëse do t’i kushtonit pak më shumë vëmendje kombinimit të veshjeve, jo vetëm që outfit juaj do të tërhiqte vëmendjen e të gjithëve, por ju mund t’i krijoni të tjerëve dhe iluzionin sikur jeni më e gjatë, më e hollë, apo me forma më të […]

6 GABIME me flokët që ju tregojnë 10 vite më të moshuara…(FOTO)

6 GABIME me flokët që ju tregojnë 10 vite më të moshuara…(FOTO)

1. Prerja e flokëve është shumë e shkurtër. “Nëse flokët janë të shëndetshme dhe të dendura, nuk ka asnjë arsye që ti preni në një mënyrë më konzervative vetëm për ti bërë flokët të përshtatshme për moshën tuaj”, thekson Thom Priano, stilues flokësh në New […]

7 faktorët që një FEMER të quhet e BUKUR…

7 faktorët që një FEMER të quhet e BUKUR…

7 faktorët e mëposhtëm ndikojnë në bukurinë e një gruaje, pavarësisht rimelit, buzëkuqit apo kremit që ajo përdor.Jane faktor qe nuk bien ne sy ne pamjen e jashtme por jane shume here me te rendesishem se dukja dhe aajo cfare tregojme ne impaktin e pare. […]

5 këshilla për veshjet: Si të dukeni si një zonjë e vërtetë dhe elegante

5 këshilla për veshjet: Si të dukeni si një zonjë e vërtetë dhe elegante

Nuk ka ndonjë recetë të përgjithshme se si të dukeni e përsosur.Ndonjëherë as paratë nuk mund t’ju ndihmojnë në këtë aspekt sepse të dukurit e mahnitshme dhe të blerit rroba të shtrenjta janë gjëra krejtësisht të ndryshme. Megjithatë, ka disa sekrete të cilat mund t’ju […]

10 SEKRETE që do ju ndihmojnë të dukeni më të dobëta në vetëm 2 minuta…

10 SEKRETE që do ju ndihmojnë të dukeni më të dobëta në vetëm 2 minuta…

Nuk është gjithmonë e mundur të jemi në formën më të mirë të mundshme, të gjithë kemi qenë në situata kur kemi nevojë të dukemi mirë por ja që kemi vetëm disa minuta për të bërë një gjë të tillë. Më poshtë kemi disa truqe efektive […]

Ja pse duhet ta lani fytyrën me UJE të GAZUAR, sekreti për lëkurë si e bebes…

Ja pse duhet ta lani fytyrën me UJE të GAZUAR, sekreti për lëkurë si e bebes…

Kur është fjala për bukurinë, femrat koreane gjithmonë kanë diçka të re për të na mësuar. Sekreti i ri që na rrëfejnë është fuqia e ujit të gazuar, i cili gjen përdorim në shumë mënyra dhe ka shumë veti të dobishme për lëkurën tonë. E […]

Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte…

Ja receta e famshme me “LLUMIN e KAFES” qe zevendeson kremrat e shtrenjte…

Me gjithë produktet kozmetike që përdorim sapo perfundon vera, tendenca e produkteve natyrale për çdo problem të lëkurës është bërë gjithmonë e më dominuese. Ok, produktet ‘pas diellit’ janë vazhdimisht të rekomanduara, por jo gjithmonë funskionojnë për bezdinë që na krijon lëkura kur fillon të […]

Ja maska Japoneze BIO për lëkurë RINORE…

Ja maska Japoneze BIO për lëkurë RINORE…

Për mijëra vite gratë në Azi, sidomos në Japoni, kanë përdorur ujë orizi si një mënyrë për të pastruar lëkurën . Uji orizit përmban vitamina të tilla si: B1, C, E, si dhe minerale, të cilat së bashku forcojnë lëkurën dhe e bëjnë të duket […]

Ja si ta lini pa fjalë partnerin tuaj nesër për Shën Valentin me këtë makeup perfekt…(video)

Ja si ta lini pa fjalë partnerin tuaj nesër për Shën Valentin me këtë makeup perfekt…(video)

Shën Valentini pothuajse erdhi. Përveç dhuratës për partnerin tuaj, që mendojmë se tashmë e keni gati (nëse jo, duhet të nxitoni se nuk keni shumë kohë), duhet të keni menduar edhe se çfarë do të vishni dhe make up-in që do të realizoni për atë mbrëmje. Pavarësisht […]

Pija MAGJIKE që ju pastron fytyrën nga shenjat & njollat në 14 ditë/ receta

Pija MAGJIKE që ju pastron fytyrën nga shenjat & njollat në 14 ditë/ receta

Ekspertja e kozmetikës Abigail Jenkins, e cila kujdeset për bukurinë e shumë personaliteteve të famshme të Hollywoodit, ka zbuluar sekretin e vet të madh.Fjala është për lëngun i cili pastron fytyrën.Në fytyrën tuaj shpesh mund të shfaqen aknet dhe puçrrat e mërzitshme, pra është me […]

6 veprime që duhet të bëni CDO natë para se të flini për tu zgjuar në formë…

6 veprime që duhet të bëni CDO natë para se të flini për tu zgjuar në formë…

Nata është koha më e mirë për produktet e bukurisë. Është koha kur trupi juaj rigjenerohet dhe çdo përpjekje e juaja është më efikase. Për këtë arsye ne kemi vendosur t’ju sjellim disa këshilla që të kujdeseni për veten pak para se të flini gjumë. […]

Ja si të forconi & zmadhoni gjoksin pa operacione plastike…

Ja si të forconi & zmadhoni gjoksin pa operacione plastike…

Mjaft më me proteza silikoni dhe reçipeta super të fryra! Këto ushtrime të thjeshta do t’ju ndihmojnë të rrisni gjoksin dhe ta keni më të ngritur, të tonifikuar e të fortë. Si është e mundur? Forconi pektoralet dhe muskujt e shpatullave, duke përmirësuar kështu edhe […]
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729