Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO

Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO

Nëse flokët tuaj vazhdojnë të bien, atëherë një maskë e mirë do t’i stimulojë që të rriten dhe të mos bien. Me poshte do tju prezantoj dy receta efikase dhe mbi te gjitha shume te thjeshta per tu realizuarNjë maskë e tillë mund të jetë: zieni pak ujë dhe në të fusni dy bustina me çaj jeshil. Kur lëngu i përftuar të ftohet, hidheni atë mbi flokët e thatë. Lërini flokët me këtë lagështi për një orë përpara se t’i shpëlani. Ky çaj është i pasur me antioksidantë, “ilaç” i përsosur për këtë problem.Një tjetër sistem efikas i parandalimit dhe i kujdesit i ofruar për ne nga natyra, është vaji. Ekzistojnë cilësi të ndryshme vajrash, që nga vaji i ullirit tek ai i kokosit dhe kastorit”, të tr të përkryer për flokët. Zgjidhni njërin prej këtyre vajrave dhe ngroheni atë në një tigan të pastër, por bëni kujdes që të mos ngrohet shumë, sepse përndryshe ai mund t’ju djegë lëkurën e kokës.

Shpërndajeni atë mbi kokë dhe masazhojeni mirë me gishta. Kur të mbaroni, mbulojini flokët me një qese dushi, si ato transparentet. Këtë procedurë përsëriteni dy ose tri herë në javë.
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729