10 këshilla për SHËNDETIN tuaj që cdo njeri mbi 20 vjec duhet ti dijë… – Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

10 këshilla për SHËNDETIN tuaj që cdo njeri mbi 20 vjec duhet ti dijë…

10 këshilla për SHËNDETIN tuaj që cdo njeri mbi 20 vjec duhet ti dijë…

Keto keshilla jane nga jeta e perditshme te cilat duken si te parendesishme por ne fakt kane nje rendesi te vecante sidomos kur perseriten.Nese ne i kemi ne dore ti rregullojme keto gabime dhe mos ti perserisim me ate here cfare jemi duke pritur?Une pa humbur shume kohe po ju zbuloj 9 keshillat qe duhet patjeter qe ti ndiqni qe te keni nje jete te shendetshme:

*Mos i pini ilacet me ujë të ftohtë
*Mos konsumoni ujë të tepruar pas orës 17:00 (pasdite)
*Zvogëlo sasinë e ushqimeve me yndyrë që ti konsumon
*Pini ujë më shumë në mëngjes më pak në mbrëmje.
*Qëndroni sa më larg nga mbushësi elektrik i telefonit cellular.*Mos përdorni kufje me Bluetooth apo me tel për një kohë të gjatë.


*Koha më e mirë për gjumë është nga ora 22.00 pasdite deri në ora 6.00 paradite.
*Mos u shtrini për gjumë menjeherë pasi keni marrë ilacet në mbrëmje.
*Nëse bateria e celularit është në fund, mos iu përgjigj thirrjes sepse rrezatimi në këtë rastë është 1000 herë më I lartë se normalisht.

*Konsumoni sa me shume fruta dhe perime gjate dites..
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729