Gazetari 'sulmon' Borën & Ildën: Vishen si për klub striptizmi, jo emision/ foto - Keshilla Bukurie

Gjithçka për Femrat

Gazetari ‘sulmon’ Borën & Ildën: Vishen si për klub striptizmi, jo emision/ foto

Gazetari ‘sulmon’ Borën & Ildën: Vishen si për klub striptizmi, jo emision/ foto

Prej disa javësh tashmë Mustafa Nano drejton emisionin e tij “Provokacija” në ABC News, të martat në mbrëmje ku ai zhvillon monologje dhe rrëfen mendimet e tij rreth fenomeneve të ndryshme. Këtë herë gazetari ka provokuar vërtetë pasi ka pasur në fokus Bora Zemanin dhe Ilda Bejlerin duke komentuar negativisht mënyrën se si ato vishen në emisionet e tyre sportive ku tregojnë një pjesë të mirë të trupit.

Fillimisht Mustafa Nano foli për Bora Zemanin, gazetaren e “Bar Skedina”. Në ekran ai shfaqi një foto të Borës në emision duke u shprehur në fjalën e tij se nuk i duket aspak i përshtatshëm kombinimi që ajo ka zgjedhur pasi shumicën e pjesëve të trupit i ka jashtë: “Vajza që po shifni në ekranin e studios quhet Bora Zemani dhe është moderatore e një programi televiziv sportiv në SuperSport.

Dhe që është program sportiv kuptohet sepse kemi dhe Dritan Shakohoxhën në fotografi. Prapa shpinës së Bora Zemanit është një ndenjëse, është ndenjësja e moderatores dhe unë jam i sigurtë që momentin që Bora Zemani do të tentojë të ulet në ndenjësen e vet, sytë e të ftuarve në studio, sytë e panelistëve që janë që janë ftuar aty për të komentuar eventin futbollistik të radhës, do të përqëndrohen te zona ku fundi i fustanit të shkurtër të Borës takohet me këmbët e gjata të bukura, të drejta, të cilat me siguri do të kryqëzohen në stilin e Sharon Stone në filmin “Basic Instinct” – ka përfunduar ai.

Në pjesën e dytë të monologut të tij, Mustafa Nano është fokusuar specifikisht tek Ilda Bejleri, një nga gazetaret sportive të SuperSport e cila moderon emisionin “Zona Gol” dhe njihet gjithashtu për pamjen e saj të pëlqyer nga shumica: “Programi “Zona Gol” eshtë një program që drejtohet nga një vajzë tjetër, quhet Ilda Bejleri, e cila atë mbrëmje ishte veshur në mënyrën më të gabuar të mundshme. Unë nuk kam asnjë pamje të Ilda Bejlerit atë mbrëmje për t’jua treguar tani, sepse SuperSporti mesa duket nuk e ka bërë zakon që t’i hedhë në ëeb, në Youtube, programet e veta televizive. Por unë po ju them se veshja e Ilda Bejlerit ishte e trishtueshme, ishte vulgare, ishte e pashijshme. Gati-gati ishte fyese.

Një fustan si këmishë nate shumë i shkurtër, shumë i ngjitur pas trupit, tmerrësisht i ngjitur pas trupit. Aq sa unë po mendoja se ajo copa e fustanit ishte e futur në mish, gjinjtë që kishin kërcyer përpara në mënyrë të panatyrshme, aq sa unë po mendoja që ato gjinj ishin duke shpuar ekranin dhe do binin në shtëpinë time, në dhomën e ndenjies…” – ka treguar Mustafa Nano për Ildën.

 
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729