Keshilla Bukurie – Gjithçka për Femrat

Gjithçka për Femrat

Recent Posts

5 GABIME ME MAKEUP-IN QË NUK DUHET TI BËNI MË…

5 GABIME ME MAKEUP-IN QË NUK DUHET TI BËNI MË…

Ndodh shpesh që të dukemi më të medh ne moshe se sa jemi konkretisht. Kohën nuk mund ta ndalojmë por ajo që mund të ndalim, janë gabimet që bëni në makeup dhe flokë që ju shtojnë disa vite moshë. Hidhini një sy dhe mbani shënim […]

E mbani mend ‘të shëmtuarën Beti’?! Ja si duket ajo pas 13 vitesh

E mbani mend ‘të shëmtuarën Beti’?! Ja si duket ajo pas 13 vitesh

U bë e njohur prej serialit të famshëm televiziv “E shëmtuara Beti” vajza me syze dhe tela ne dhembe qe luante rolin e vajzes se shemtuar me emrin Beti mori vemndjen e te gjithe spektatoreve shqiptar. Bëhet fjalë për 42 vjecaren Ana Maria Orozo Arsitizabal […]

Incident i papritur, Eneda Tarifa rrëzohet keq në mes të emisionit (FOTO)

Incident i papritur, Eneda Tarifa rrëzohet keq në mes të emisionit (FOTO)

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa është përfshire në një incident mbrëmjen e kaluar në ‘The Voice Kids’. Këngëtarja është penguar dhe ka rënë përtokë në skenë teksa është ngritur për të përqafuar Denisin pas perfomancës së tij te perkryer me kengen e Rona Nishliut ‘Suus’. Skena […]

Maska magjike me 2 përbërës për një fytyrë si bebe…(bio)

Maska magjike me 2 përbërës për një fytyrë si bebe…(bio)

Kjo maske e bere ne shtepi i zhduk te gjitha problemet e fytyres, qe nga shenjat, aknet, rrudhat etj. Nuk eshte e nevojshme te bleni produkte super te shtrenjta bukurie. Ndonjehere mjafton te kombinosh perberesit e duhur dhe te arrini gjera te mrekullueshme per fytyren […]

Receta me vaj ulliri,qumësht dhe sheqer për njollat e fytyrës që po cmënd botën…(bio)

Receta me vaj ulliri,qumësht dhe sheqer për njollat e fytyrës që po cmënd botën…(bio)

Sheqeri, kripa dhe vaji i ullirit nuk janë thjesht ushqime, por mund të përdoren edhe për të pastruar fytyrën. Nëse doni një fytyrë që shkëlqen dhe pa njolla, duhet të përdorni këta produkte… Sheqeri, kripa dhe vaji i ullirit funksionojnë më së miri kur përdoren në […]

Ja sa vjece është moderatorja Alketa Vejsiu…(foto)

Ja sa vjece është moderatorja Alketa Vejsiu…(foto)

Alketa Vejsiu është një nga moderatoret dhe sipërmarrëset më të njohura në vend. Bukuroshja e ka nisur karrieren e saj shume heret si kengetare,me pas ka punuar ne radio e tani ajo eshte nje nga moderatoret dhe personazhet me te dashur ne Shqiperi. Alketa ka […]

Zaimina zbulon për herë të parë fytyrën e vajzës 40 ditëshe…(FOTO)

Zaimina zbulon për herë të parë fytyrën e vajzës 40 ditëshe…(FOTO)

Këngëtarja e njohur Zaimina Vasjari dy muaj më parë u bë nënë e një vajze. Por deri më tani ajo nuk e kishte zbuluar fytyrën e Klohes së saj me një foto nga dita e parë e ardhjes në jetë. Pikërisht në këtë ditë të […]

Ja kur duhet ti PRISNI flokët sipas kalendarit HENOR që tju RRITEN më shpejt…

Ja kur duhet ti PRISNI flokët sipas kalendarit HENOR që tju RRITEN më shpejt…

Nuk është moda e fundit e bukurisë por një teori e vjetër sa bota: hëna ka shumë ndikim në rritjen dhe bukurinë e flokëve. Shiko qiellin para se të shkosh tek parukieri. Po, kur hëna është tek Afërdita. Jo, kur është tek Luani. Për çfarë […]

E imituan në “Portokalli”, ja ndryshimi që bëri menjëherë Rudina Magjistari…

E imituan në “Portokalli”, ja ndryshimi që bëri menjëherë Rudina Magjistari…

Këtë të diel në “Portokalli”, ashtu siç ishte parashikuar, aktori Rezart Veleshnja imitoi moderatoren e njohur të televizionit Klan, Rudina Magjistarin. Moderatorja e cila prezanton çdo ditë emisionin “Takimi i Pasdites” e ka marr me sportivitet imitimin. Madje ajo vendosi që t’i kushtojë më shumë […]

Mashkulli që e donte me shpirt Adelën, e kujton atë në 7 Mars… Ja mesazhi i tij

Mashkulli që e donte me shpirt Adelën, e kujton atë në 7 Mars… Ja mesazhi i tij

Gazetarja dhe një nga vajzat më të njohura të shoëbizit shqiptar Adela Xhamani u nda nga jeta në mënyrë tragjike fundtetorin e shkuar. Një sulm i papritur në zemër i mori asaj jetën në banesën ku jetonte me qera në kryeqytet.Prej asaj ditë të afërm, […]

Ndryshimi drastik i ORIOLA MARASHIT, ja si dukej para 6 viteve…(nuk njihet)

Ndryshimi drastik i ORIOLA MARASHIT, ja si dukej para 6 viteve…(nuk njihet)

Këngëtari Gjergj Kaçinari ka publikuar në rrjete sociale një foto të vitit 2012. Në këtë foto së bashku me Gjergjin është edhe modelja seksi Oriola Marashi. Megjithatë me atë çfarë shohim në këtë foto Marashi ka ndryshuar shumë pamjen e saj. Në këtë foto të […]

Bixhoz me dashurinë/ Shivai i merr shtëpinë ANIKES, ja cdo ndodh nesër…

Bixhoz me dashurinë/ Shivai i merr shtëpinë ANIKES, ja cdo ndodh nesër…

Omkara dhe Rudra dyshojnë se diçka po ndodh mes Shivait dhe Anikës. Ndërkohë Anika dhe Shivai vazhdojnë të grinden dhe Anika e sfidon atë duke i thënë se ai mund të bëjë çdo gjë por ajo nuk do përkulet para tij. Shivai kthehet në shtëpi. […]

Adelina Tahiri tregon për herë të 1 barkun e rrumbullakosur ne muajin e 4…(FOTO)

Adelina Tahiri tregon për herë të 1 barkun e rrumbullakosur ne muajin e 4…(FOTO)

Adelina Tahiri vetëm pak ditë më parë konfirmoi publikisht shtatzëninë e saj të parë. Përmes një postimi në “Instagram” këngëtarja e njohur dha lajmin e bukur se është në pritje të një djali. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale Adelina u kujdes që të […]

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Ja ndryshimi i pabesueshem i Samanta Karavelles (FOTO)

Samnata Karavella eshte nje nga kengetaret me te preferuara ne Shqiperi. Padyshim cdo kenge qe ajo ben kthehet menjehere ne hit. Duke qe se operacionet plastike po bejne shume buje kohet e fundit ne do e prekim edhe tek Samanta kete teme. Dihet qe me […]

Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO

Ja si të ndaloni menjëherë rënien e flokëve me këtë recetë BIO

Nëse flokët tuaj vazhdojnë të bien, atëherë një maskë e mirë do t’i stimulojë që të rriten dhe të mos bien. Me poshte do tju prezantoj dy receta efikase dhe mbi te gjitha shume te thjeshta per tu realizuarNjë maskë e tillë mund të jetë: […]

Ami merr dhuraten surprize per vajzen e saj ne prag te lindjes…(foto)

Ami merr dhuraten surprize per vajzen e saj ne prag te lindjes…(foto)

59 Vetëm pak kohë dhe Amarda Toska do të mbajë në krah vajzën e saj. Ndërkohë moderatorja dhe sipërmarrësja e njohur është duke përgatitur gjithçka për mirëseardhjen e vogëlushes. Ami nuk e ka zbuluar ende emrin që do i venë bebit edhe pse ka garantuar […]

Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta

Ja si të hiqni pikat e zeza nga fytyra me një karficë ne 5 minuta

Soda e bukës është një përbërës i mirë për të hequr pikat e zeza. Kokrrizat e saj të vogla heqin në mënyrë natyrale çdo gjë që bllokon poret e lëkurës.Për këtë maskë ju duhen: ujë dhe sodë buke. Përzjeni ujë me sodë buke për të […]

Rasheli na prezanton të dashurin por ka dicka që nuk shkon / foto

Rasheli na prezanton të dashurin por ka dicka që nuk shkon / foto

Ajo është një nga vajzat me format trupore më bombastike  është përfolur gjatë në media dhe duket qe ekrani dhe teleshikuesit e duan. Rashel Kolaneci, ish velina e ‘Xing’ me Ermal Mamaqin ka provokuar rrjetin me një video ku duket se prezanton të dashurin e […]

Gazetari ‘sulmon’ Borën & Ildën: Vishen si për klub striptizmi, jo emision/ foto

Gazetari ‘sulmon’ Borën & Ildën: Vishen si për klub striptizmi, jo emision/ foto

Prej disa javësh tashmë Mustafa Nano drejton emisionin e tij “Provokacija” në ABC News, të martat në mbrëmje ku ai zhvillon monologje dhe rrëfen mendimet e tij rreth fenomeneve të ndryshme. Këtë herë gazetari ka provokuar vërtetë pasi ka pasur në fokus Bora Zemanin dhe […]

E mbani mend Gerten e Big Brother;Ja cfarë operacioni plastik ka bere ajo dhe shikoni sa ka ndryshuar…(foto)

E mbani mend Gerten e Big Brother;Ja cfarë operacioni plastik ka bere ajo dhe shikoni sa ka ndryshuar…(foto)

Ra në sy për pamjen dhe natyrën e saj të qeshur në lojën e “Big Brother 9”, ndërkohë që pranoi të luante çift me Denisin nga Elbasani, djalin që e njohu në audicione. Por, para shume kohesh që loja ka përfunduar, pasi u bë çift për […]Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/keshilla/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729